Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Konfliktas sankryžoje: vairuotojas net „užpypintas“ nesuko į dešinę

Raimonda Bernatavičienė  •    •  14:22, 2020-05-15
Asociatyvi nuotr.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

„Praėjo kone pusė metų, o kai kurie vairuotojai taip ir neatsibudo“, - šitaip ketvirtadienį Naujosios-Statybininkų gatvių sankryžoje matytą situaciją apibūdino alytiškis Ramūnas. Čia automobilių signalais „užpypintas“ vairuotojas net išlipęs iš automobilio bandė įrodyti, kad į dešinę sukti galima tik užsidegus papildomoje šviesoforo sekcijoje esančiai žaliai rodyklei. 

 

Taip atrodė „Renault“ automobilio vairuotojui, kuris, norėdamas iš Statybininkų gatvės pasukti į Naująją gatvę Alytaus miesto centro link, kantriai laukė, kol užsidegs žalia rodyklė. Nors tuo metu degė žalias šviesoforo signalas, vairuotojas vis vien nesuko, buvo įsitikinęs, kad negalima.

 

„Už jo išsirikiavusių automobilių vairuotojai ėmė naudoti garsinius signalus, taip ragindami jį važiuoti, bet vyras tik susinervino, išlipo iš automobilio, pradėjo skėsčioti rankomis, plūstis ir įtikinėti, kad visi kiti kalba nesąmones, o jis yra teisus.

 

Vyriškis tvirtino, kad į dešinę sukti degant žaliam šviesoforo signalui negalima, reikia laukti, kol užsidegs žalia rodyklė papildomoje šviesoforo sekcijoje“, - apie sankryžoje kilusį konfliktą pasakojo Ramūnas.

 

Pasak jo, paburnojęs ant kitų vairuotojų, vyriškis įlipo į automobilį ir vis tiek nevažiavo. Sulaukė žalios rodyklės ir tik tada pajudėjo.

 

„Ir tokia situacija pasitaiko ne tik šioje sankryžoje. Tačiau kartais paspaudi garsinį automobilio signalą, ir vairuotojas susipranta. Tačiau, pasirodo, kiti Kelių eismo taisyklių taip ir neišmoko, nors papildomos lentelės su žaliomis rodyklėmis kai kuriose sankryžose panaikintos jau seniai“, - kalbėjo alytiškis, raginęs vadovautis Kelių eismo taisyklėmis ir dažniau paanalizuoti savo klaidas.

 

AlytusPlius.lt primena:

 

1. Visomis kryptimis (įskaitant ir į dešinę pusę) važiuoti leidžiama degant žalios spalvos šviesoforo signalui, tačiau būtina praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus.

 

2. Degant žalios spalvos signalui ir papildomai rodyklei galima sukti visomis kryptimis, tačiau pėstiesiems ir dviratininkams dega raudonos spalvos signalas.

 

3. Jeigu dega rodyklinis šviesoforas, kuriame nurodoma, kad važiuoti galima tik tiesiai ir į kairę, tuomet į dešinę sukti draudžiama.

 

4. Jeigu dega raudonos spalvos šviesoforo signalas ir žalia rodyklė į dešinę, tuomet sukti į dešinę galima, pėstiesiems ir dviratininkams dega raudonos spalvos signalas.

 

5. Jeigu dega raudonos spalvos signalas ir jokių papildomų sekcijų nėra, tuomet važiuoti visomis kryptimis draudžiama.

 


Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra