Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Komisijos posėdyje – apie pasiruošimą žiemai, COVID-19 situaciją ir gripo prevenciją

Alytaus rajono savivaldybės inf.  •    •  10:21, 2022-10-28
Nuotr. (iš kairės) Mero pavaduotoja D. Kitavičienė, Teisės ir vidaus administravimo vyr. specialistė I. Gočeldienė, PSPC direktorė G. Ilgūnaitė, administracijos direktorė G. Jociunskaitė, Teisės ir vidaus administravimo skyriaus vyr. specialistas G. Vėsa, Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vedėjas A. Latvys

Alytaus rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo komisijos posėdyje aptartas pasiruošimas žiemos sezonui.

 

Komunalinio ūkio ir architektūros skyriaus vedėjas Algirdas Latvys sakė, kad visos seniūnijos, mokyklos ir kitos įstaigos šaltajam metų periodui yra pasiruošusios, aprūpinusios kuro atsargomis. Savivaldybės įmonė „Simno komunalininkas“ turi medienos skiedrų ir yra pasirūpinę 96 proc. kuro atsargų. Kelių priežiūrai iki lapkričio 15 d. seniūnijoms bus atvežta smėlio ir druskos mišinių.

 

Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Giedrė Ilgūnaitė pristatė COVID-19 situaciją rajone, pasak direktorės, ji yra stabili: per 14 dienų yra 174 susirgimų atvejai 100 000 gyventojų. Susirgimai nėra sunkūs, hospitalizuojamų ligonių nėra. Pagal sergamumą COVID-19 Lietuvos mastu Alytaus rajonas yra 41 vietoje, Alytaus miestas – 6 vietoje.

 

G. Ilgūnaitė teigė, kad sezoniniu gripu sergančių kol kas nėra, žmonės labai aktyviai skiepijasi sezoninio gripo vakcina. 1000 užsakytų dozių buvo pristatytos vienu metu, šiuo metu vakcinų jau beliko 136 dozės. Daugiausia skiepijasi 65 metų ir vyresni asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis. Nuo gripo paskiepyti globos ir slaugos įstaigų ligoniai bei sveikatos priežiūros specialistai.

 

PSPC direktorė taip pat ragina visus skiepytis nuo COVID-19 ir sezoninio gripo. Tai galite padaryti Alytuje esančioje PSPC įstaigoje (Naujoji g. 48), Simno, Daugų, Miroslavo arba Butrimonių ambulatorijose.