Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Iš komisariato išėjęs Alytaus advokatas „įpūtė“ virš 3 promilių

Raimonda Andriulionytė  •    •  15:56, 2020-05-21
Asociatyvi nuotr.

Trečiadienio vakarą po darbo į namus skubėjusių praeivių dėmesį patraukė sujudimas prie Alytaus policijos komisariato. Prie čia buvusio automobilio „Opel Signum“ stovėjo tarnybinis policijos automobilis su įjungtais švyturėliais, iš kurio išlipę pareigūnai, kaip vėliau paaiškėjo, po policijos komisariato langais sulaikė neblaivų vairuotoją.

 

Alytusplius.lt žiniomis, neblaivus prie vairo sėdęs vairuotojas – 58 metų Alytaus advokatas, kuris buvo ką tik išėjęs iš policijos komisariato, kur dalyvavo savo kliento apklausoje.  

 

Trečiadienio vakarą, apie 17 val., sulaikytam automobilio „Opel Signum“ vairuotojui buvo nustatytas 3.21 promilės girtumas. Kadangi Lietuvoje yra paskelbtas karantinas, vyriškis sulaikytas ir į areštinę uždarytas nebuvo. Esant karantinui, tokiu atveju sulaikomi tik agresyviai nusiteikę, besipriešinantys asmenys, keliantys pavojų sau ir kitiems.

 

Susisiekus su pačiu advokatu ir pasiteiravus apie vakarykštį įvykį, vyras, išgirdęs, kad skambina žurnalistė, iškart pareiškė, kad kalbėti nelabai nori. Jis išklausė dėl ko skambinama ir iš karto padėjo ragelį. Pabandžius susisiekti antrą kartą, advokatas jau neatsiliepė.

 

Už tai, kad neblaivus sėdo prie vairo, advokatui teks aiškintis ir Advokatų tarybai. Advokatų tarybos pirmininko pavaduotojas Mindaugas Kukaitis teigė, kad apie įvykį Alytuje šiek tiek girdėjo, tačiau kol kas oficialaus dokumento ar įrodymo advokatūra neturi.

 

„Kai gausime visą informaciją, Advokatų taryba šį įvykį svarstys ir priims sprendimus dėl advokato profesinės veiklos ir etikos. Paprastai reaguojame į visus pranešimus, net ir į viešoje erdvėje pasirodžiusią neigiamą informaciją. Teoriškai šiuo atveju galimi du keliai: drausmės procedūra arba profesinės veiklos stabdymas.

 

Viskas priklauso nuo to, ar bus iškelta baudžiamoji byla. Jei padarytas administracinis nusižengimas, tai advokatui gali būti paskirtas papeikimas, viešas papeikimas arba pašalinimas už šiurkštų etikos pažeidimą. O jei jo atžvilgiu yra apkaltinamasis nuosprendis, tada veikla stabdoma besąlygiškai“, - pasakojo M. Kukaitis.

 

Pasak jo, Lietuvos advokatūra pranešimus apie įvykius gauna iš įvairių institucijų: prokuratūros, policijos ar paties advokato. O jeigu ir nieko negauna, reaguoja iškart viešojoje erdvėje pasirodžius neigiamai informacijai.

 

Kaip informavo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Kristina Janulevičienė, Advokatų tarybai informaciją apie įvykį policija perduos artimiausiu metu, kai bus paruošti reikiami dokumentai.

 

Kad nebūtų šališkumo, tyrimas perduotas Druskininkų policijos komisariatui. Minėtasis advokatas anksčiau yra dirbęs Alytaus policijoje.