Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kodėl neapsimoka skalbimo mašinos remontuoti patiems?

  •    •  14:53, 2023-03-09
Asociatyvi nuotr.
pexels.com nuotr.

10 metų. Būtent tiek, pagal Consumer Reports atliktą tyrimą vidutiniškai tarnauja skalbimo mašinos. Tačiau gedimai gali ištikti terminui nesuėjus, jam jau gerokai praėjus arba kaip tik tuo metu, kai 10 metų laikotarpis atėjo į pabaigą. Nors įprastai skalbimo mašinas remontuoti būdavo kviečiami profesionalai, socialinių tinklų TikTok ir YouTube aplinkoje galime matyti, kad daug kas rekomenduoja šiuos įrenginius remontuoti patiems.

 

Triukšmingas darbas, vibracija, pratekėjimai ar net neįsijungianti mašina – visa tai, pasak socialinių tinklų – lengvai pataisomos problemos. Ekspertų nuomonė – kitokia. Salvata skalbimo mašinų meistrai pristato, kodėl neapsimoka skalbimo mašinos remontuoti patiems.

 

Saugos rizika

 

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl neturėtumėte bandyti remontuoti skalbyklės savarankiškai, yra saugumas.

 

Skalbimo mašinos, tai – elektriniai prietaisai, todėl bet kokia nesėkmė remonto proceso metu kelia elektrošoko riziką.

 

Be to, skalbyklės turi metalinį būgną, sunkias sudedamąsias dalis ir sudėtingas sistemas, su kuriomis reikia elgtis labai atsakingai. Neturėdami tinkamo pasirengimo ir žinių, galite susižaloti ir rimtai nukentėti. Net jeigu darbą, atrodo, kad pavyko atlikti gerai, problemos gali pasirodyti po kiek laiko. Verta pagalvoti apie visų aplinkinių, ne tik savo saugumą.

 

Sudėtingos sistemos

 

Modernios skalbimo mašinos yra techniškai pažangūs prietaisai su įvairiomis įmantriomis sistemomis, įskaitant variklius, siurblius, jautrius sensorius, daugybę elektros laidų, mechaninių dalių ir ne tik.

 

Bandymas diagnozuoti ir išspręsti problemą neturint tinkamų žinių ir įrankių gali dar labiau sugadinti skalbyklę ar džiovyklę. Profesionalūs meistrai turi patirties, kad suprastų sistemą ir greitai nustatytų problemą, todėl remontas bus efektyvesnis. Jums reikėtų perbėgti instrukciją, susipažinti su esminiais gamintojo taikomais principais, pasiruošti reikiamus įrankius, pakaitines dalis ir ne tik.

 

Vargo, jeigu nesate profesionalai – tikrai labai daug.

 

Garantijai galite sakyti „viso gero“

 

Jei jūsų skalbimo mašinai dar galioja garantija, bandydami ją remontuoti patys, ją paprasčiausiai panaikinsite.

 

Gamintojai reikalauja, kad remontą atliktų sertifikuoti specialistai, siekiant užtikrinti, kad prietaisas būtų suremontuotas teisingai. Jei bandysite taisyti įrenginį patys, gamintojas atsisakys prisiimti atsakomybę už prietaiso sugadinimą ar netinkamą veikimą, todėl turėsite papildomų išlaidų, kai reikės vėl kviesti meistrus ar, dar blogiau, pirkti naują įrenginį.

 

Be to, profesionalūs remonto paslaugų teikėjai suteikia garantijas darbams ir dalims.

 

Brangiai kainuojančios klaidos

 

Bandymas savarankiškai remontuoti skalbimo mašiną ilgainiui gali atsieiti brangiau nei profesionalo samdymas. Taip, jūs nemokate už darbą, kai taisote patys, tačiau meistro žinios ir patirtis – ne iš piršto laužti dalykai.

 

Neturėdami vadinamojo know-how, galite neteisingai diagnozuoti problemą arba neteisingai suremontuoti prietaisą, dėl ko jis neveiks tinkamai arba sugadins jūsų drabužius.

 

Ką daryti tokiu atveju? Grįžti ir vėl remontuoti? O gal geriau tiesiog pasikviesti specialistą?

 

Labai didelės laiko sąnaudos

 

Skalbimo mašinos remontas savarankiškai gali užimti daug laiko.

 

Pirmas etapas – problemos nustatymas. Ne visada lengva nustatyti, kas yra bėdos kaltininkas, o tai ypatingai tiesa, jeigu remontuojate tokią techniką pirmą kartą.

 

Kai jau žinote problemą, reikės nusipirkti įrankių ir dalių. Net, jeigu jas rasite, labai gali būti, kad teks palaukti pristatymo. Na, o tada dar reikės praleisti valandų valandas bandant sutaisyti prietaisą. Tai neišvengiamai sukels nepatogumų, ypač jei turite įtemptą darbo grafiką arba skalbimo mašina jums reikalinga kasdieniam naudojimui.

 

Samdydami profesionalą sutaupysite laiko ir pastangų, nereikės aukoti laiko su šeima, darbo, hobių ar kitų planų.

 

Reziumuojant

 

Galima pasakyti, kad bandant taisyti skalbimo mašiną savarankiškai didesnė tikimybė: sukelti pavojų saugumui, panaikinti garantiją, padaryti brangiai kainuojančių klaidų ir sugaišti daug laiko nei norimą rezultatą savomis rankomis.

 

Geriausia skalbimo mašinų remontą patikėti profesionalams, kurie turi žinių ir įrankių, kad galėtų efektyviai diagnozuoti ir pašalinti problemą.