Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kiosko savininkas: „Neprašome kažkokių stebuklų, tik norime dirbti“

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  10:19, 2014-03-25
Nerijus Miknius baiminasi, kad iškeltas į kitą vietą bankrutuos
Alytusplius.lt nuotr.

Kebabų kioską Alytuje turintis ir savo verslą jau bene septynerius metus plėtojantis verslininkas Nerijus Miknius baiminasi, kad iškeltas į kitą vietą bankrutuos, mat naujos kioskams siūlomos vietos, jo manymu, yra netinkamos, neperspektyvios ir neatitinkančios lūkesčių.

 

„Mano kioskas stovi Statybininkų gatvėje. Ta vieta man tinka, ir kioskas niekam netrukdo. Motyvuojama, kad ten nėra, kur sustoti. Bet sustojimas yra galimas iš abiejų kelio pusių, kelio ženklai leidžia“, - kalbėjo N. Miknius.

 

Kioskus Alytuje  planuojama iškeldinti į tam tikras vietas. Kaip jūs vertinate šią situaciją?

 

Vertinu neigiamai, nes nieks nežino, kodėl tai daroma. Vienas pagrindinių motyvų buvo, neva tai negražu, gadina miesto įvaizdį. Tačiau jeigu nori, viskas išsprendžiama.

 

Jeigu miesto taryba vis tik priims sprendimą dėl kioskų iškėlimo, sutiksite pakeisti prekybos vietą?

 

Tai uždarys ir viskas. Pateiksiu pavyzdį: Jazminų turgavietėje gėlėmis prekiaujančios moterys iš vakaro nuėjo pasiimti leidimo, tačiau jo negavo. Kitą rytą atėjo patikrinti ir skyrė baudas. Šiaip sau taip nieks nesielgia. Tai ir mums taip pat bus. Mes neprašome kažkokių stebuklų, mes tik norime dirbti. Po metų, po penkių – „numirsime“ patys ir tuos kioskus išsivešime.

 

Kioskams yra numatytos naujos penkios vietos. Ar, jūsų manymu, jos tinkamos prekybai?

 

Iš numatytų vietų dvi galbūt galėtų gyvuoti. Lauko gatvėje ir prie Vidzgirio „Iki“. Gal. Bet kitur  – vargu. Jazminų turgavietėje ir prie „Maximos“ Likiškėlių gatvėje vietos yra viena šalia kitos. Kiek ten gali susirinkti žmonių? Turguje apsiperkančių žmonių perkamoji galia kasmet mažėja, mažėja ir gyventojų Alytuje.

 

Iki vakar (kovo 24 d. ) vykusio susirinkimo  buvo galima pateikti pasiūlymus  savivaldybei. Ar juos teikėte? 

 

Niekas nieko nežinojo. Du trečdaliai čia susirinkusių žmonių net nebūtų atėję. Asmeniškai niekas nepranešė, kad tuos pasiūlymus galima teikti. Aš pats važinėjau per miestą, per visus kioskus ir klausiau: ką darome?

 

Aišku, ieškoti informacijos yra paties žmogaus reikalas.

 

Bet septyniuose kioskuose iš dešimties sėdi pagyvenęs žmogus, kuris taiso batus, daro raktus, moterys gėlėmis prekiauja. Yra tikrų verslininkų, bet yra  ir tokių, kurie tik algą sau užsidirba, neišgalėdami vietoje savęs žmogaus įdarbinti. Adresus juk žino, kiekvienais metais leidimus duoda, tai sunku visiems išsiųsti registruotus laiškus paštu? Kyla klausimas, ar jie apskritai nori palikti žmones gyventi.

 

Sako, kad ši informacija viešai skelbiama, bet pabandykite jūs miesto savivaldybės tinklapyje surasti skelbimą apie viešą susirinkimą. Nerasite. Aš tris kartus ieškojau ir kiekvieną kartą „dantis laužiau“.

 

Ar planuojate rengti bendrą smulkiųjų verslininkų susirinkimą ir imtis papildomų veiksmų?

 

Yra tokių minčių. Teiksiu, rašysiu pasiūlymus. Bandysim kažką daryti. Gal leis gyventi.

 

Kai pasistatėte kioską, kuriam laikui gavote leidimą stovėti?

 

Mes kioską pirkome prieš maždaug septynerius metus. Leidimus duoda kiekvienais metais, tačiau kasmet įspėja, kad tai gali būti paskutiniai metai.

 

Tai jūs žinojote, kad kioskai gali būti nukelti?

 

Aišku, žinojome, kad kažkada nugriaus. Bet mes ne nusikaltimą darome. Mes tik norime išgyventi, prekiauti, užsidirbti sau duonai.

Komentarų nėra