Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kinologas „plakamas“ dėl tarnybinio šuns sumušimo: kas išties įvyko pataisos namuose?

Raimonda Bernatavičienė  •    •  15:01, 2022-12-07
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Antradienį nuvilnijo žinia, kad Alytaus pataisos namų kinologas specialistas sumušė savo kolegės kinologės 7 mėnesių tarnybinį šunį. Šiandien Alytaus pataisos namų direktoriaus pareigas einantis Remigijus Aniulis atskleidė daugiau detalių, kaip viskas vyko, ir teigė, kad visuomenei daryti išvadas apie minimą kinologą ir jo elgesį su gyvūnu – dar per anksti.

 

Pats įvykis nutiko gruodžio 2 dieną, bet žinia apie tai pasklido antradienį, kada apie tai viešai pranešė Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinė sąjunga.

 

Kaip teigė Alytaus pataisos namų vadovo pareigas einantis R. Aniulis, šiuo metu 49 metų kinologas, kurio atžvilgiu skrieja kaltinimai sumušus tarnybinį šunį, yra nušalintas nuo pareigų. Vyksta tarnybinis patikrinimas.

 

„Tai tikrai nebuvo kažkokia konfliktinė situacija tarp dviejų kolegų ar panašiai. Pirminiais duomenimis, įvykis panašus į situaciją, kuomet buvo tam tikra gyvūno emocinė reakcija ir kinologo elgesys dresūros prasme, ko pasekoje šuo patyrė traumą. Daug aplinkybių dar nežinoma – jos nustatinėjamos, apklausiami liudytojai. Tenka tik nuogąstauti, kad toji pirminė reakcija apie žiauriai kinologo sumuštą šunį ir panašiai – nebuvo objektyvi, nes taip nėra“, - teigė R. Aniulis.

 

Pasak Alytaus pataisos namų vadovo, bus aiškinamasi, ar išvis būta fizinės jėgos panaudojimo, kadangi gali būti ir taip, jog įvyko nelaimingas atsitikimas, kuomet šuo patyrė traumą nesėkmingai nusileisdamas ant žemės.

 

„Norime viską ištirti objektyviai, vadovaujamės ne emocijomis, o faktais. Manau, per greitai yra daromos išvados“, - įsitikinęs R. Aniulis.

 

Pasak jo, panašių atvejų iš minimo kinologo anksčiau nėra pasitaikę, jis – patyręs, ilgametis darbuotojas, jo profesinės ir dalykinės kompetencijos niekuomet nekėlė abejonių.

 

R. Aniulio teigimu,  kol kas nieko negalima nei paneigti, nei patvirtinti – kaip ir to, kad galėjo būti taikomi netinkami dresūros būdai. Kai bus turimi visi duomenys, tuomet ir bus galima priimti atitinkamus sprendimus kinologo atžvilgiu.

 

Nukentėjęs šuo šiuo metu yra stebimas, jam konstatuotas užpakalinės kūno dalies patinimas. Tai – jaunas šuo, kuris dar tik ruošiamas tarnybai, mokomas. Jis laikomas namų sąlygomis pas kinologę.

 

Alytaus pataisos namuose yra ir pačioje įstaigoje prižiūrimų tarnybinių šunų. Į nemalonią situaciją pakliuvusio kinologo tarnybinis šuo – taip pat prižiūrimas pataisos namuose.