Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 235

Kino edukacijos projektas „Kino busas“ apsilankė Dainavos progimnazijoje

Alytaus Dainavos progimnazijos projektų vadovė Eglė Lynykienė  •    •  9:47, 2020-03-03
Eglės Lynykienės nuotr.

Kovo 2 d. Dainavos progimnazijoje veikiančio Kino klubo kvietimu lankėsi „Kino busas“. Tai „Kultūrinių projektų centro“ kino edukacijos projektas. 

 

„Kino busas” yra bene vienintelis, tęstinis kino edukacijos projektas, jau tryliktus metus vykstantis Lietuvos regionuose. Šio projekto tikslai yra lavinti jaunųjų žiūrovų įgūdžius „perskaityti“ filmą bei atskleisti vizualinio teksto teikiamas galimybes kitų dalykų mokyme. Juk mokymasis - tai ne vien žinių suteikimas, o pirmiausia mokymasis mąstyti.

 

Tokiu atveju filmas kaip ypatingai patraukli medija, apimanti įvairialypes temas, gali būti naudingas daugelyje mokymo disciplinų bei ugdant bendrąsias kompetencijas. Taip pat siekiama skatinti moksleivius žiūrėti aukštos meninės kokybės kino filmus, juos analizuoti ir vertinti, lavinti moksleivių vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją.

 

Žiūrėdami vertingus filmus ir dalyvaudami filmų aptarimuose mokiniai plačiau supažindinami su kino menu, jo istorija, kino gamybos procesais, vystomas įvairaus amžiaus moksleivių meninis kino suvokimas, skatinamas jų domėjimasis kino menu, ugdomas estetinis skonis, kultūrinis akiratis ir vertybinės nuostatos, vystomi komunikaciniai ir meniniai gebėjimai, kūrybiškumas bei kritinis mąstymas.

 

Kovo mėnuo – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“. Projekto „Kino busas“ komanda specialiai parinko filmus, atitinkančius šią temą. Mūsų progimnazijoje įvyko 3 filmų peržiūros: 1–3 kl. žiūrėjo filmą „Tamsta varlius“, 4–5 kl. – „Arčiau debesų“, 6–8 kl. – „Naujokas“. Visi filmai paliečia aktualias vaikams ir paaugliams temas: draugų paiešką ir jų svarbą, kitoniškumą, ištikimybę ir gebėjimą sutarti.

 

Filmus pristatė ir diskusijas po filmų moderavo bei apie kiną pasakojo profesionalus kino režisierius ir kino edukatorius Andrius Blaževičius.

Projektą remia:

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.