Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 20 165

Iš Kinijos valdžia grįžo su geromis naujienomis, bet dar be sutarčių

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  16:50, 2019-06-10
Iš Kinijos valdžia grįžo su geromis naujienomis, bet dar be sutarčių.
Asmeninio archyvo nuotr.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis po šešias dienas trukusios komandiruotės Kinijoje grįžo optimistiškai nusiteikęs, tačiau kalbėdamas apie šios kelionės naudą miestui pripažino, kad apčiuopiamų rezultatų dar teks palaukti.

 

„Yra tam tikrų gerų naujienų, tačiau kol neturime pasirašytų sutarčių, ketinimų protokolų, nesinori kalbėti anksčiau laiko. Artimiausiu metu išgirsite, ką mes planuojame. Tikrai sužinojome daug naudingos informacijos, turėjome galimybę pamatyti daug naujovių, o rezultatai anksčiau ar vėliau bus, palaukime dar šiek tiek“, - pirmąją darbo dieną po sugrįžimo iš komandiruotės kalbėjo miesto meras N. Cesiulis, pasidžiaugęs, kad viešnagės metu užmegzta daug naujų ryšių, pasisemta patirties.

 

Jis Kinijoje viešėjo kartu su dviem tarybos nariais: Andriumi Juču ir Skaiste Ulčickaite. Politikai dalyvavo tarptautiniame Vidurio ir Rytų Europos šalių miestų merų forume, skirtame aptarti bendradarbiavimo klausimus ir galimybes.

 

„Patys aukščiausio rango Kinijos politikai priėmė svečius iš įvairių užsienio šalių, rodė dėmesį, vyko diskusijos. Forume dalyvavo labai daug žurnalistų, verslininkų. Pastarieji domėjosi galimybėmis investuoti Lietuvoje, vykdyti prekybą, šalies technologijomis ir naujovėmis, tuo, ką mes galime jiems pasiūlyti ir kaip būtų galima gauti abipusę naudą“, - kelionės įspūdžiais dalijosi meras.

 

 

Jis forume pristatė Alytaus miestą. „Be abejo, skaičiais mums su jais lygintis yra labai sudėtinga. Jie kalba apie milijardinius biudžetus, o tai jau yra visiškai kitas lygmuo. Bet buvome tikrai labai gražiai sutikti, jų noras kalbėtis, diskutuoti yra labai didelis“, - pasakojo  N. Cesiulis.

 

Ningbo mieste vykusioje parodoje pristatytos Alytaus regiono investicijų, aukštojo ir profesinio mokslo galimybės. Alytaus politikai dalyvavo susitikimuose su Ningbo miesto meru, verslo atstovais ir Švietimo centro vadovais, lankėsi šio miesto kultūros įstaigose. 

 

„Visi labai tikisi, kad nuvažiuosi ir iš karto parsiveši dešimt investuotojų. Taip nebūna. Reikia megzti santykius, nes asmeniniai ryšiai yra labai svarbūs. Miesto meras turi būti inovatorius, matyti, ką įsidiegę kitų valstybių miestai, kaip jie tvarkosi atskirose srityse.

 

 

Kelionės metu kalbėjome apie miesto priežiūrą, atliekų tvarkymą, šildymą, renovaciją, atsinaujinančią energetiką, viešąjį transportą ir daugelį kitų dalykų. Kai kurie miestai yra pažengę kelis ar net keliasdešimt kartų toliau nei mes, tad tikrai yra iš ko pasimokyti“, - teigė N. Cesiulis.

 

Alytaus miesto savivaldybės mero N. Cesiulio komandiruotės Kinijoje išlaidas apmokės Ningbo miesto savivaldybė.

 

Alytaus ir Ningbo miestai bendradarbiauja jau penkerius metus. 2014 metais miestai pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą, kuriame numatytas kultūros, verslo, švietimo, sporto, sveikatos apsaugos ir kitų sričių bendradarbiavimas.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra