Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kiek apsunkės jūsų gyvenimas, jeigu turėsite neigiamą kreditingumo vertinimą?

  •    •  9:10, 2023-12-19
Asociatyvi nuotr.
pexels nuotr.

Kai kurie žmonės neįvertina teigiamo kreditingumo svarbos. Tačiau šis rodiklis paskolas teikiančioms įmonėms signalizuoja apie Jūsų patikimumą. Taigi, jeigu anksčiau ar vėliau norėsite įsigyti nuosavą būstą, o galbūt imsite kreditą remontui ar automobiliui – kreditingumas nulems itin daug. Šis gali tiek pagerinti, tiek apsunkinti Jūsų gyvenimą. Neigiamas kreditingumas greičiausiai nulems gerokai prastesnes paskolos sąlygas, pavyzdžiui, didesnes palūkanas. Kita vertus, kai kuriais atvejais galite apskritai šios negauti. Taigi į šį rodiklį svarbu atsižvelgti kiekvienam žmogui. 

 

Kreditingumas ir jo reitingas

 

Asmens kreditingumas yra itin svarbus rodiklis paskolas teikiančioms įmonėms. Šis apibūdina konkretaus žmogaus gebėjimą laiku vykdyti turimus įsipareigojimus. Iš esmės, kreditingumas atspindi mokumą. Jo reitingas yra išreiškiamas raidėmis. Pavyzdžiui, A kreditingumas reiškia aukšto patikimumo asmenį. Toks žmogus iš paskolas teikiančių įmonių tikriausiai gaus pačias palankiausias sąlygas. Kita vertus, žemiausiais įmanomais reitingais galima įvardinti D ir E. Tai nurodo itin aukštą įsipareigojimų nevykdymo riziką. Asmenims, kurie turi E kredito reitingą dažniausiai apskritai nėra teikiamos paskolos. O štai visi kiti (neskaitant A) gali gauti mažiau palankias sąlygas, pavyzdžiui, didesnes palūkanas. 

 

Ką lemia neigiamas kreditingumas?

 

Neigiamas kreditingumas gali tapti nemenka problema, todėl svarbu, kad visus finansinius įsipareigojimus vykdytumėte laiku. Dažniausiai jį pagerinti užtrunka itin ilgą laikotarpį, mat kredito istorijoje saugomi paskutinių 10 metų duomenys. Taigi, gerokai lengviau nesugadinti savo reitingo nei jį padidinti. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, kai kuriais atvejais galite apskritai negauti jokios paskolos. Taip nutiks tuomet, jeigu vyraus itin didelė rizika, kad įsipareigojimų nevykdysite. Kita vertus, net jeigu paskolą gausite, turėdami itin žemą reitingą sulauksite mažiau palankių sąlygų. Tai reiškia, kad greičiausiai mokėsite dideles palūkanas. Toks įvykių posūkis tikrai nėra Jums naudingas, mat bet kokia paskola kainuos išties brangiai. Taigi, kiekvienam žmogui itin svarbu palaikyti teigiamą ir kuo aukštesnį kreditingumą. 

 

Kaip pagerinti kreditingumą?

 

Kaip jau minėjome kiek anksčiau, kreditingumo gerinimas dažniausiai užtrunka ganėtinai ilgą laikotarpį. Kredito istorijoje saugoma visa informacija apie Jūsų finansinius įsipareigojimus per 10 metų nuo paskutinės įmokos. Taigi, situacijos gerinimas tikrai gali užtrukti. Kita vertus, norėdami padidinti savo patikimumą turite atsižvelgti į du dalykus. Pirmiausia – visus finansinius įsipareigojimus įvykdykite laiku. Čia kalbama ne tik apie paskolas, tačiau ir komunalines bei panašias paslaugas. Kitu atveju, visi pradelsti mokėjimai toliau atsispindės kredito istorijoje. Be to, svarbu sumažinti besaikį skolinimąsi. Didelis paskolų kiekis įmonėms signalizuoja apie tai, kad nemokate tvarkytis su savo finansais. Bet kokiu atveju, jeigu kurį laiką elgsitės drausmingai, tikėtina, kad paskolas teikiančios įmonės tikrai į tai atsižvelgs. Tačiau svarbu turėti kantrybės ir nenuleisti rankų. 

 

Kaip patikrinti savo kreditingumą?

 

Savo kreditingumą galite patikrinti tiesiog internete. Tai padaryti padės tokios svetainės, kaip, pavyzdžiui, „Creditinfo Lietuva“. Kredito istorijoje rasite duomenis apie esamus ar buvusius finansinius įsipareigojimus, skolas, pajamas ir panašiai. Be to, čia sužinosite savo reitingą, kurį aptarėme jau kiek anksčiau. Tačiau svarbu paminėti, kad kredito istorija yra tik vienas iš rodiklių, kurį prieš suteikdamos paskolas vertina įmonės. Kiekviena iš jų turi individualius algoritmus, bet įprastai taip pat atsižvelgiama į asmens amžių, pajamų stabilumą bei jų santykį su turimais įsipareigojimais, darbo stažą. Taigi svarbiausia čia visų šių aspektų visuma, į kurią ir turėtumėte atsižvelgti.

Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai