Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kiek alytiškiai mokėjo už šildymą sausio mėnesį?

UAB „Šilumos tinklai“ informacija  •    •  9:54, 2023-02-15
Asociatyvi nuotr.
AlytusPlius.lt nuotr.

Šilumos kaina Alytuje ir toliau mažėja – vasario mėnesį mūsų miestas, vertinant minėtu aspektu, reitingų lentelėje yra mažiausių kainų trejetuke Lietuvoje! Alytų lenkia tik Utena ir Vilnius. Vasario mėnesio  šilumos kaina yra 5 proc. mažesnė negu sausio mėnesį. Be to, lyginant sąskaitas matyti, jog šių metų sausį jos yra mažesnės negu kad tą patį mėnesį pernai metais.

 

Pavyzdžiui, už Alytuje, Vilties g. 14 esančio nerenovuoto daugiabučio (1969 m. statybos), standartinio dviejų kambarių buto, kurio  plotas 47,68 kv.m., gyventojas gavo sąskaitą už šildymą šių metų sausį, kurios suma yra 48,12 Eur.

 

Praėjusiais metais tas pats gyventojas mokėjo 49,61 Eur.

 

Standartinis 2 kambarių butas, kurio plotas 47,68 kv.m. esantis adr. Vilties g. 14; Namo statybos metai 1969 m.; Nerenovuotas.

 

Pilnai renovuoto daugiabučio, esančio Alytuje, Statybininkų g. 18 (1986 m. statybos) dviejų kambarių, 49,93 kv.m. ploto buto gyventojas už šių metų sausį sumokėjo 34,19 Eur dydžio sąskaitą už šildymą. Praėjusiais metais sausį šio buto sąskaita buvo 39,46 Eur.

 

2 kambarių butas, kurio plotas 49,93 kv.m. esantis adr. Statybininkų g. 18; Namo statybos metai 1986 m.; Pilnai renovuotas.

 

Nors šilumos kaina mažėja, o dėl palankių oro sąlygų bei šiltos žiemos sąskaitos už šildymą išsilaiko panašiame lygyje kaip ir 2022 metais, tačiau dažnai sulaukiama klausimų – kodėl vis tik nerenovuotame name už šildymą gyventojai sumoka mažiau nei renovuotame. Pasak UAB „Alytaus šilumos tinklai“ atstovų, taip būti – neturėtų.

 

Sąskaitų už šiluminę energiją dydžiui įtakos turi ir daugiabučio gyvenamojo namo šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūra (tinkama karštų paviršių izoliacijos būklė bendro naudojimo patalpose, optimalus šildymo ir karšto vandens režimų parinkimas, atsižvelgiant į pastato būklę bei Lietuvos higienos normas). Svarbi ir tinkama pačio daugiabučio pastato būklės priežiūra, o ypač bendrųjų patalpų – laiptinių  ir rūsio durų bei langų sandarumas.

 

Todėl gyventojai raginami optimaliai naudoti šiluminę energiją  ir aktyviai dalyvauti sprendžiant jų gyvenamojo būsto priežiūros klausimus.