Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ketvirtojo tilto per Nemuną statyba: iš Nemuno dugno ištraukti mediniai poliai

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  8:44, 2014-04-14
Atsižvelgiant į vykdomų darbų eigą, pabaigti statybos darbus planuojama 2015 metų liepos mėnesį
Alytusplius.lt nuotr.

Pėsčiųjų ir dviračių tilto, sujungsiančio Pirmąjį Alytų su senamiesčio kurortine dalimi, statybos prasidėjo dar praėjusių metų rugsėjį. Per daugiau nei pusę metų į tilto statybas investuota daugiau nei trys milijonai litų. Iš viso tilto statyba kainuos 30 milijonų litų.

 

Pasak Alytaus miesto savivaldybės Investicijų projektų skyriaus vedėjo pavaduotojo Sigito Stumbro, šiuo metu iš Nemuno dugno yra ištraukti mediniai poliai ir susprogdinto geležinkelio tilto atramų akmenys, kurie trukdo statybai, demontuota skulptūra „Lelijos žiedas“, atlikti buvusio tilto atramų Dainų slėnio bei Piliakalnio pusėje tvarkymo bei betonavimo darbai.

 

„Gegužės mėnesį planuojama statyti tilto atramas virš vandens, o pagrindinę metalinę tilto konstrukciją – rudenį“, - apie tilto statybos darbus kalbėjo S. Stumbras.

 

Tilto statybos sutartis su įmone „Alkesta“ pasirašyta 2013 metų liepos mėnesį. Pagal sutartį tilto statybos darbai turi būti atlikti per 20 mėnesių su galimybe sutartį pratęsti dar keturiems mėnesiams. Atsižvelgiant į vykdomų darbų eigą, anksčiau pabaigti statybos darbus neplanuojama.

 

Ketvirtajam tiltui per Nemuną Alytuje  pastatyti naudojamos senojo Varėnos - Gardino geležinkelio tilto atramos, kurios yra svarbios miesto istorijai bei yra įtrauktos į kultūros paveldo objektų sąrašą.

 

Alytaus miesto savivaldybė rinkosi būsimo pėsčiųjų ir dviračių tilto konstrukciją iš penkių projekto variantų. Pritarta paspyrinio pėsčiųjų ir dviračių tilto konstrukcijai, kuriai pritarė ir miesto gyventojai. Minėta konstrukcija vizualiai panaši į buvusio tilto istorinį vaizdą.

 

Dviračių ir pėsčiųjų tilto statyba yra viena iš projekto „Pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros, jungiančios Alytaus piliakalnį bei jo prieigas su Kurorto ir Miško parkais, įrengimas ir šių teritorijų sutvarkymas bei pritaikymas poilsiui ir rekreacijai“ veiklų.

 

Po lėšų perskirstymo tarp priemonės projektų, šiam projektui tenka kone 30 milijonų litų, iš jų 85 procentai yra Europos Sąjungos lėšos, 7,5 procentai - valstybės biudžeto lėšos ir 7,5 procentai – Alytaus miesto savivaldybės lėšos.

Komentarų nėra