Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 16 571

Keturi sporto klubai už patalpų nuomą mokės brangiau nei kavinė

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:04, 2019-06-20
Keturi sporto klubai už patalpų nuomą mokės brangiau nei kavinė.
alytusplius.lt nuotr.

Keturi sporto klubai, veikiantys Alytaus sporto ir rekreacijos centre savivaldybės pagal panaudos sutartis suteiktose patalpose, netrukus šios privilegijos nebeteks - Alytaus miesto politikai nusprendė, kad bus skelbiamas šių patalpų viešasis nuomos konkursas.

 

Laimėjus konkursą ir pasirašius sutartį, sporto klubai už patalpų, kuriomis iki šiol naudojosi nemokamai, nuomą kas mėnesį turės papildomai mokėti po kelis šimtus eurų. 

 

Tokį sprendimą klubų atstovai vertina labai kritiškai ir sako, kad dėl to privalės pakelti paslaugų kainas, gali tekti atsisakyti ir darbuotojų. Be to, jie nebegalės leisti nemokamai sportuoti Alytaus sporto ir rekreacijos centre sportuojantiems vaikams.

 

Kavinė moka 60 centų, sporto klubai mokės 1,12 eurų už kvadratinį metrą

 

„Margirio“ sporto klubo vadovas Ramūnas Matonis po priimto sprendimo teigė, kad dirbs toliau, tačiau bus priverstas pakelti kainas lankytojams, negalės priimti nemokamai sportuoti krepšininkų, lengvaatlečių, plaukikų, rankininkių, nes per mėnesį privalės papildomai surinkti apie 400 eurų nuomos mokesčiui sumokėti.

 

„Labiausiai skaudu dėl to, kad tiek daug šiam miestui atidaviau, o po 33 metų klubo veiklos gavau šitai. Dabar mes, kurie leidžiame nemokamai sportuoti miesto vaikams, ugdome juos, rengiame varžyboms, už nuomą mokėsime 1,12 eurų už kvadratinį metrą, o pavyzdžiui, kavinė, teikianti komercines paslaugas, prekiaujanti alkoholiu, moka 60 centų už kvadratinį metrą“, - nusivylimo neslėpė R. Matonis.

 

Jam antrino ir aikido klubo vadovas Jonas Baliutis, kuris pabrėžė, kad ne viską reikia matuoti pinigais, o įvertini sporto klubų teikiamą naudą ir kuriamą pridėtinę vertą Alytaus vaikams.

 

Tačiau sprendimas jau priimtas, beliks tik paklusti tarybos valiai.

 

Šiuo metu galiojančios sporto klubų panaudos sutartys baigiasi šių metų rugpjūčio 16 dieną.

 

Taryboje svarstytas neteisėtas sprendimo projektas

 

Atrodęs paprastas klausimas dėl esamų panaudos sutarčių su keturiomis organizacijomis pratęsimo dar vieneriems metams peraugo į audringą tarybos narių diskusiją.

 

Vieni tarybos nariai siūlė ir toliau patalpas, esančias Alytaus sporto ir rekreacijos centre, pagal panaudos sutartis perduoti valdyti Alytaus tradicinio aikido klubui, Alytaus šokių studijai „Alemana“, „Magirio“ sporto klubui ir visuomeninei organizacijai MMA.

 

Kiti priešinosi sakydami, kad taip yra sukuriamos išskirtinės sąlygos, ir toks sprendimas nebūtų sąžiningas visų kitų klubų, asociacijų ir organizacijų atžvilgiu. Todėl buvo svarstoma ir projekto alternatyva – minėtas patalpas išnuomoti viešojo konkurso būdu.

 

Tačiau beieškant visiems priimtino geriausio varianto netikėtai paaiškėjo, kad politikams svarstyti pateiktas sprendimo projektas yra neteisėtas. Pagal galiojančią tvarką savivaldybė pirmiausia privalo skelbti jai nuosavybės teise priklausančių patalpų nuomos konkursą, o tik vėliau, neatsiradus nuomininkui, patalpas gali perduoti pagal panaudos sutartį.

 

Paaiškėjus tokiai situacijai, politikų atsiprašė ir teisės skyriaus vedėja Svetlana Delekienė, ir savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys, pasiūlęs svarstyti pateiktą alternatyvą – patalpų nuomos klausimą.

 

Tarybos nariai taip ir padarė, o sporto klubų vadovams jų priimtas sprendimas tapo šaltu dušu. 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai