Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 17 841

Kelionės miesto autobusais Alytuje kainuos daugiau – bilietai brangs

Raimonda Bernatavičienė  •    •  10:26, 2019-10-31
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.

Tik pavasarį patvirtintos viešojo transporto bilietų kainos netrukus vėl keisis – bilietai brangs. Savivaldybės tarybos nariai patvirtino naujas bilietų rūšis ir jų kainas, kurios įsigalios nuo ateinančių metų sausio.

 

Padidinti keleivių vežimo kainą tarybai pasiūlė situaciją miesto viešajame transporte išanalizavusi miesto viešojo transporto organizavimo ir kontrolės komisija. Nutarta ne tik kelti kainas, bet ir įdiegti naują bilietų rūšį – terminuotą savaitinį bilietą.

 

Komisija nutarė, kad pas vairuotoją parduodamo vienkartinio kainos padidinimas skatintų keleivius rinktis elektroninį vienkartinį bilietą arba terminuotus bilietus, o tai sudarytų galimybes greičiau aptarnauti įlipančius keleivius – dėl to ir autobusų važiavimo grafikas būtų spartesnis.

 

Padidinus kainą ir keleiviams renkantis elektroninius bilietus, vairuotojams tektų mažiau laiko stovėti stotelėse, kas trukdo kitiems keleiviams ir gerokai lėtina tempą.

 

Papildomai įvedama nauja bilieto rūšis (septynių dienų bilietas) leistų pigiau važiuoti keleiviams, važiuojantiems bent du kartus per dieną, tačiau neturintiems poreikio įsigyti mėnesinį bilietą (pvz. dirbantiems savaitėmis ar slenkančiu grafiku).

 

Taip pat komisijos nariai atkreipė dėmesį, kad Alytaus mieste įsigyti bet kurios rūšies bilietą galima ne tik elektroniniu būdu, bet ir autobusuose bei klientų aptarnavimo centre autobusų stoties kasose. Šią galimybę turi tik Alytaus miesto keleiviai ir tai yra labai patogu, nes nereikia specialiai atvykti į konkrečią bilietų platinimo vietą.

 

Be to, tikėtina, kad esant panašiam keleivių ir pravažiuojamų kilometrų skaičiui, siūlomas bilietų kainų padidinimas leistų sumažinti dotaciją vežėjui apie 150 tūkst. eurų.

 

Tad nuo kitų metų perkant vienkartinį bilietą iš vairuotojo jis kainuos ne 70, o 90 centų. Perkant vienkartinį bilietą su numatytu nemokamu persėdimu internetu ar autobusų stotyse jis kainuos ne 60, o 70 centų.

 

Perkant vienkartinį bilietą iš vairuotojo su 50 procentų nuolaidų jis kainuos 45 centus (anksčiau 35 centai), o su 80 procentų nuolaida – 18 centų (anksčiau 14 centų). Įsigyjant šiuos vienkartinius bilietus su nuolaida stotyse ar internetu kainos bus mažesnės – 35 ir 14 centų su galimybe vieną kartą nemokamai persėsti.

 

Mėnesinis darbo dienų bilietas (be nuolaidų) perkant iš vairuotojo kainuos 26 eurus, o internetu – 23 eurus. Anksčiau atitinkamai kainavo 25 ir 22 eurus.

 

Mėnesinis kalendorinių dienų bilietas (be nuolaidų) perkant iš vairuotojo kainuos 28 eurus, perkant internetu – 25 eurus. Anksčiau kainavo atitinkamai 27 ir 24 eurus.

 

Naujos rūšies savaitinis bilietas (be nuolaidos) perkant iš vairuotojo kainuos 10 eurų, o įsigyjant jį stotyse ar internetu – 8 eurus. Taikant 50 procentų nuolaidą kainuos 5 eurus perkant pas vairuotoją ir 4 – internetu. Su 80 procentų nuolaida – 2 eurai perkant pas vairuotoją, ir 1,60 euro internetu.

 

Naujas bilietų kainas pateikiame lentelėje žemiau. Jos įsigalios nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra