Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kelio ženklai vairuotojams – nė motais

Alytaus autoklubo informacija  •  info@alytusplius.lt  •  9:31, 2014-02-11
Vairuotojai nesilaiko kelių eismo taisyklių
Alytaus autoklubo nuotraukos

Dar praėjusių metų pabaigoje Alytuje prieš Statybininkų ir Topolių gatvių sankryžą pastatytas kelio ženklas „Eismo kryptys sankryžoje“, leidžiantis iš antros eismo juostos važiuoti tik į kairę – vairuotojams nė motais.

 

Dauguma vairuotojų iš šios eismo juostos vis tiek važiuoja tiesiai, taip sukeldami avarines situacijas.

 

Pasak Alytaus autoklubo vadovo Rimvydo Anusausko, Alytaus miesto Saugaus eismo komisijos posėdyje buvo svarstyta, ar šis ženklas pastatytas tikslingai. Posėdžio dalyviai sutarė, kad vertėtų pastatyti nurodomąjį ženklą „Dešinės eismo juostos pabaiga“. Tai supaprastintų vairuotojų įvažiavimo į Statybininkų gatvės abi juostas tarpusavio supratimą persirikiuojant, bet eismo juostos pabaiga yra už sankryžos, todėl važiavimui per sankryžą įtakos neturi.

 

Alytaus autoklubas nori įspėti vairuotojus, kad iš Naujosios pasukus į  Statybininkų gatvę, reikia elgtis, kaip nurodo kelio ženklas, nepažeidinėjant kelių eismo taisyklių.

 

Pažvelgus iš kitos pusės, išeina, kad pagal Statybininkų gatvės kelio ženklus ir ženklinimus važiuojamoje dalyje, šioje gatvės dalyje nuo trišalės sankryžos prie parduotuvės „Eglė“ iki susikirtimo su Likiškėlių gatve, yra trys eismo juostos.

 

Vidurine eismo juosta eismas yra apribotas, nes transporto priemonės į ją gali įvažiuoti tiktai sukdamos į kairę, apsisukdamos ir apvažiuodamos kliūtį dešinėje eismo juostoje.

 

Kadangi vienoje Statybininkų  gatvės pusėje leidžiama stovėti, tai, autoklubo kelių eismo taisyklių žinovų nuomone, reiktų šią juostą atskirti ištisine ženklinimo linija, kuri žymi važiuojamos dalies kraštą, ir palikti eismui dvi eismo juostas.

 

Ir nieko nelaukiant - platinti šią gatvę, kad ji taptų keturių eismo juostų, kaip buvo prieš keletą metų padaryta jos tęsinyje už susikirtimo su Likiškėlių gatve iki Punsko gatvės, nors toje atkarpoje pagal tyrimus - eismo intensyvumas buvo ir, ko gero, dabar yra dvigubai mažesnis.

Komentarų nėra