Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Keli paprasti metodai palengvins jūsų kasdienybę, slaugant artimąjį: nepastebėsite, kaip iš namų dings nemalonūs kvapai

  •    •  18:14, 2024-02-04
Asociatyvi nuotr.
www.pexels.com nuotr.

Slaugant artimą žmogų, tenka susidurti su įvairiausiais iššūkiais – ir fiziniais, ir psichologiniais. Slaugančiajam tenka visiškai pakeisti savo darbotvarkę ir įpročius. Be to, prisitaikyti ir prie kitų pokyčių, tokių kaip nemalonūs namų kvapai, kurie slaugant sunkiai sergantį žmogų ar senjorą išvengti neįmanoma. Vis tik juos panaikinti lengviau nei atrodo – tereikia vadovautis keliais paprastais patarimais. 

 

Kaip panaikinti šlapimo kvapą?

 

Vienas stipriausių ir nemaloniausių kvapų, su kuriuo susiduriama slaugant artimąjį, yra šlapimo. Ypač tada, kai slaugomas žmogus susiduria su šlapimo nelaikymu. Dažniausiai šiai bėdai kontroliuoti naudojamas paprastas metodas – tokiam žmogui tiesiog duodama mažiau vandens, norint išvengti „avarijų“. Ir nors šlapimas pūslėje tuomet išlieka ilgiau, jis tampa ir labiau koncentruotas. Tai reiškia, kad šlapimo kvapas yra kur kas stipresnis nei įprastai. Be to, šlapimo nelaikantys žmonės yra labiau linkę į šlapimo takų infekcijas – dėl to jo kvapas taip pat gali būti itin nemalonus ir stiprus. Tad kaip išnaikinti šį kvapą namuose, kad ir jums, ir slaugomam žmogui būtų malonu juose leisti laiką?

 

www.pexels.com nuotr.

 

Pirmiausia, labai svarbu nuprausti žmogų, kuris apsišlapino – jeigu jam sunku eiti, o jūs negalite jo pakelti, nuvalyti intymias vietas galite su tam skirtomis šlapiomis servetėlėmis.

 


Patį šlapimą reikia išvalyti nedelsiant – kol jis nespėjo įsigerti į minkštus audinius – čiužinį ar kilimą. Labai svarbu išvalyti ir kietus paviršius, ant kurių pateko šlapimo – štai, pavyzdžiui, medines grindis. Mat medis sugeria visus skysčius ir taip jie patenka net į giliausius sluoksnius. Tad vėliau išvalyti nemalonų kvapą bus kur kas sunkiau.  

 

Valymui puikiai tiks rankšluostis – jis sugers visą šlapimą. Valykite vietą tol, kol ji bus visiškai sausa. Šį rankšluostį iškart išplaukite. Vis tik jei jis net ir išskalbus turi nemalonų kvapą, geriausia jį tiesiog išmesti. Taip pat nepamirškite apsauginių pirštinių, popierinių rankšluosčių ir šluotos grindims plauti. Plaudami šlapimą nuo grindų prisiminkite, kad reikia vengti karšto vandens – jį geriausia valyti drungu vandeniu.

 

www.pexels.com nuotr.

 

Norint visiškai išnaikinti kvapą, jums prireiks enziminio valiklio, kuris visiškai neutralizuos kvapus šlapimo vietoje. O štai jei po ranka neturite, galite ir patys pasigaminti valiklį. Sumaišykite tris valgomuosius šaukštus sodos, maždaug 250 mililitrus vandenilio peroksido ir kelis lašus indų ploviklio. Ši košelė padės panaikinti net stipriausią šlapimo kvapą.

 

O štai nemalonius kvapus nuo grindų galite išnaikinti pasitelkę eterinius aliejus. Sumaišykite sodą, vieną šaukštą acto, pusę šaukšto apelsinų eterinio aliejaus ir 150 mililitrų vandenilio peroksido. Supilkite viską į puršktuvą – taip savo pagamintą priemonę galėsite tiesiog užpurkšti ant nešvarios vietos. Jeigu po purškimo priemonė sudžiūvusi lieka ant grindų, galite ją tiesiog išsiurbti. 

 

Taip pat nepamirškite prevencijos – slaugomo žmogaus lovos čiužinį uždenkite tam skirtomis palutėmis, kurios padės sulaikyti šlapimą ir neleis jam įsigerti į audinius. 

 

Po ranka visada turėkite kvapų nepraleidžiančių ar kvepiančių šiukšlių maišų – į juos galėsite išmesti popierinius ir medžiaginius rankšluosčius, persismelkusius šlapimo kvapu. Taip pat paklodes, apatinius ar kitus daiktus, kurių nebegalite išplauti. Tokie maišai užtikrins, kad nemalonus kvapas nepasklis po visus namus. Taip pat, žinoma, nepamirškite ir reguliariai vėdinti savo namų.

 

Išnaikinti galima ir išmatų kvapą

 

www.pexels.com nuotr.

 

Dažniausiai su nemaloniu išmatų kvapu tenka susidurti tada, kai slaugomas žmogus nevalingai tuštinasi. Tokiu atveju pasirūpinkite, kad jūsų slaugomas žmogus dėvėtų tinkamas sauskelnes. Jei problema nėra tokia gili ir sauskelnių dar nereikia, reikia užtikrinti, kad žmogaus apatiniai būtų keičiami kasdien. Mat žmogaus higiena – pagrindinis faktorius, norint išvengti nemalonių kvapų. 

 

Taip pat reikia rūpintis ir patalyne – ją reikėtų skalbti itin dažnai, kol ji dar nespėjo prisigerti nemalonių kvapų. Pirmiausia ją išskalbkite su paprasta skalbimo priemone. O vėliau naudokite actą – jis padeda neutralizuoti kvapus. Į šaltą vandenį įpilkite šiek tiek acto ir jame išplaukite patalynę.

 

Dar efektyviau kvapus neutralizuoja enziminiai purškikliai. Jie tinka ne tik nelaikantiems išmatų, bet ir žmonėms, gyvenantiems su stoma. Tokie purškikliai padeda efektyviai ir paprastai neutralizuoti ir pašalinti nemalonius kvapus. Tokią priemonę galima įsigyti SIDABRA el. parduotuovėje štai čia. Kvapų neutralizatorių galima naudoti keliais būdas – purkšti patalpos, kurioje susidaro nemalonūs kvapai, orą, taip pat paviršius, kur jie jau įsigėrę. Be to, jį galima purkšti ir į stomos maišelio vidų. Skirtingai nei įprasti kvapų gaivikliai, šis purškiklis kvapus naikina, o ne tiesiog maskuoja. 

 

„Seno žmogaus kvapas“ – ką su juo daryti?

 

www.pexels.com nuotr.

 

Dažnai vyresni žmonės turi išskirtinį kvapą – jį neretai maišome su šlapimo, išmatų ar prakaito kvapu. Savimi tinkamai nebegalintys pasirūpinti senjorai išties gali skleisti šiuos kvapus. Tačiau, anot ekspertų, dažniausiai tai tėra „seno žmogaus kvapas“. Ir tai – visiškai natūralu. Kai žmogui sueina daugiau nei 40 metų, jo organizme ima keistis cheminiai procesai – taip nutinka dėl to, kad kūnas odoje ima kitaip skaidyti nesočiąsias riebalų rūgštis omega-7. Taip ir atsiranda vadinamasis „seno žmogaus kvapas“. 

 

Dažniausiai šis kvapas įsigeria į drabužius, patalynę ir kitus minkštus audinius, tad ir visi namai atsiduoda būtent juo. Išnaikinti ar nuplauti šio kvapo neįmanoma, tačiau galima jį sumažinti iki minimumo. 

 

Pradėkite nuo paprasčiausių dalykų – atidarykite langus ir gerai išvėdinkite namus. Tai reikėtų daryti kasdien. O štai saulėtą dieną nepamirškite atitraukti užuolaidų ar žaliuzių, mat saulės spinduliai veikia kaip natūralus dezinfekatorius. 

 

Senjoro drabužius skalbkite karštame vandenyje ir rinkitės skalbiklius, kurie gerai naikina riebalus. Neleiskite jam dėvėti tų pačių drabužių antrą dieną. Taip pat pasirūpinkite, kad po dušo ar vonios, senjoras išsiteptų kūną kremu, turinčiu antioksidantų. Jie padeda sumažinti nemalonų kvapą.

 

Ir, žinoma, reguliariai valykite namus – ypač tualetą, svetainę, virtuvę ir kitus kambarius, kur slaugomas žmogus lankosi dažniausiai.

Rekomenduojami video:

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai