Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Keičiasi geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos

Bendrovės „Dzūkijos vandenys“ informacija  •    •  16:09, 2022-10-27
Asociatyvi nuotr.

UAB „Dzūkijos vandenys“ informuoja, kad nuo 2022 m. gruodžio 1 d. keičiasi geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos.

 

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba 2022 m. spalio 17 d. nutarimu O3E-1407 nustatė UAB „Dzūkijos vandenys“ perskaičiuotas geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų bazines kainas. Šios paslaugų kainos pradės galioti ir bus pradėtos taikyti vartotojams ir abonentams nuo 2021 m. gruodžio 1 d.

 

Perskaičiavus bazines kainas, geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina abonentams ir vartotojams didėja 0,62 Eur/m3 be PVM (0,75 Eur/m3 su PVM), iš to skaičiaus geriamojo vandens kaina – 0,25 Eur/m3 be PVM (0,30 Eur/m3 su PVM), nuotekų tvarkymo kaina – 0,37 Eur/m3 be PVM (0,45 Eur/m3 su PVM). Abonentams (juridiniams asmenims) taikoma paviršinių nuotekų tvarkymo kaina nesikeičia. Vidutiniškai geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos didėja 31,2 procentais.

 

Didžiausią įtaką perskaičiuotoms bazinėms kainoms turėjo energetinių resursų kainų (elektros energijos ir gamtinių dujų) augimas, prasidėjęs tik įsigaliojus dabartinėms bazinėms paslaugų kainoms, bei šalyje ir Alytaus mieste intensyviai augantis darbo užmokestis. Šios išlaidos sudaro esminę paslaugų savikainos dalį, todėl jų pasikeitimas gerokai įtakoja kainas. Dėl išaugusių išteklių kainų įmonė dirba nuostolingai, tad kainų didinimas yra neišvengiamai būtinas, siekiant užtikrinti įmonės veiklą.

 

Esminės perskaičiuotų geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų pasikeitimo (padidėjimo) priežastys:

 

– dėl elektros energijos kainų išaugimo – 0,28 Eur/m3 be PVM;

 

– dėl technologinio kuro (gamtinių dujų) kainų išaugimo – 0,20 Eur/m3 be PVM;

 

– dėl vartotojų kainų indekso pasikeitimo (infliacijos išaugimas) ir su tuo susijusio prekių bei paslaugų kainų padidėjimo– 0,05 Eur/m3 be PVM;

 

– dėl darbo užmokesčio pokyčio – 0,10 Eur/m3 be PVM.

 

Nustatytos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos Nuo 2022 m. gruodžio 1 d. geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina daugiabučių namų gyventojams padidės 0,75 Eur/ m3 su PVM ir sudarys 3,12 Eur/m3 su PVM. Individualių namų gyventojams kaina padidės taip pat 0,75 Eur/m3 su PVM ir sudarys 3,07 Eur/m3 su PVM. Įmonėms (abonentams) kaina analogiškai padidės 0,62 Eur/m3 be PVM (0,75 Eur/m3 su PVM) ir atitinkamai abonentams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą abonentams, kaina sudarys 2,61 Eur/m3 be PVM (3,16 Eur/m3 su PVM), o abonentams, perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą patalpoms šildyti ir tiekiamą vartotojams ir abonentams bei geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą vartotojams, ir vartotojų kategorijai, perkančiai paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų arba individualių gyvenamųjų namų bendrijų įvade – 2,50 Eur/m3 be PVM (3,03 Eur/m3 su PVM).

 

Taikomas geriamojo vandens apskaitos prietaisų įsigijimo, įrengimo ir eksploatavimo užmokestis,  nuotekų valymo kainos už padidėjusią ir savitąją taršą tarifai, bei atvežto nusausinto nuotekų dumblo apdorojimo kainos nebuvo perskaičiuojamos ir jos nesikeičia.

 

Gyventojai ir verslo klientai susipažinti su visomis naujai nustatytomis geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo, paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainomis, kurios bus pradėtos taikyti nuo 2022 gruodžio 1 d., gali ČIA.