Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vado pasikeitimo ceremonija (TIESIOGIAI)

AlytusPlius.lt informacija  •    •  11:01, 2022-12-01
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Ketvirtadienį Alytuje vyko iškilminga Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadų pasikeitimo ceremonija. Naujai paskirtas rinktinės vadas – plk. ltn. Mindaugas Jančiukas perėmė vadovavimą ir rinktinės kovinę vėliavą iš plk. ltn. Lino Sadausko.

 

Vadų pasikeitimo ceremonijoje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius, rinktinių vadai, karinių ir sukarintų struktūrų vadovybė, Lenkijos Respublikos 1-osios teritorinės gynybos brigados atstovai, Dainavos rinktinės atsakomybės rajono savivaldybių merai, visuomeninių įstaigų vadovai, kiti garbūs svečiai.

 

Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius dėkojo buvusiam vadui už tarnybą ypač nelengvu laikotarpiu, kai rinktinės kariai savanoriai buvo pasitelkti į pagalbą siekiant suvaldyti COVID-19, vykdė ir tebevykdo Taikos meto užduotis pasienyje. „Plk. ltn. Linas Sadauskas – motyvuotas, ryžtingas, teisingas vadas. Jo sukaupta patirtis leis tinkamai vykdyti pareigas naujoje tarnybos vietoje“, - kalbėjo KASP vadas.

 

Plk. ltn. Linas Sadauskas, atsisveikindamas su rinktine kalbėjo: „mes visi kartu: savivalda, kariai, pareigūnai, civiliai žmonės palaikėme vieni kitus per pandemiją, patiriant hibridines atakas ir kitas grėsmes. Esam stiprūs kartu, gebam veikti vieningai, įveikiant visus iššūkius“. Buvęs rinktinės vadas dėkojo šeimai už palaikymą, taip pat Dainavos rinktinės kariams už tarnybą.

 

Buvęs rinktinės vadas plk. ltn. Linas Sadauskas už profesionalų, iniciatyvų ir sumanų vadovavimą rinktinei buvo apdovanotas Lietuvos kariuomenės medaliu „Už pasižymėjimą“ Bronzos Gedimino stulpais, Lietuvos šaulių sąjungos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus šaulių sąjungai“ (III laipsnio).

 

„Dainavos rinktinės atsakomybės rajone yra ir mano gimtinė, todėl man asmeniškai ypač svarbu šio krašto gynyba. Vadovaudamas rinktinei didelį dėmesį skirsiu profesinės karo tarnybos ir karių savanorių kariniam rengimui. Su komanda išlaikysime aukštą kovinę parengtį ir būsime pasiruošę vykdyti mums paskirtas Taikos meto užduotis. Toliau konstruktyviai bendradarbiausime su valstybinėmis institucijomis, puoselėsime Dainavos rinktinės tradicijas ir už mūsų laisvę kovojusių ginklo brolių atminimą“, - sakė naujai paskirtas Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vadas plk. ltn. Mindaugas Jančiukas.

 

Alytaus miesto savivaldybės nuotr.