Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kas pasakė, kad dzūkų šnekta nuobodzi ir nemadzynga?

Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos informacija  •    •  9:43, 2023-06-02

Minėdamas Dzūkijos (Dainavos) metus, Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyrius kviečia vasarą praleisti prisiliečiant prie savo tautos šaknų ir mokantis dzūkuoti.

 

EI, DZŪKELI!

 

Esi dzūkas, bet nemoki dzūkuoti? Norėtum išmokti vaikiškų dzūkiškų žaidimų, pasiklausyti tarmiškai parašytų pasakų ir šiuolaikiškai skambančios liaudies muzikos? Galbūt norėtum išbandyti tradicinius amatus? O gal norėtum tiesiog pasidžiaugti turiningai praleista dzūkelio vasara?

 

Jei bent į vieną klausimą atsakei teigiamai, kviečiame dalyvauti Alytaus Jurgio Kunčino viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skyriaus kuriamoje vasaros istorijoje „Dzūkeliai skaito an suolalio“!

 

Kai vasaros saulė ritinėsis danguje, „Dzūkelių vasara“ savo veiklų gausa ir įvairumu stebins net pačius išrankiausius!

 

Birželį ateikite dalyvauti kūrybinėse edukacijose „Spragsincių mincių dziena“, „Mitų ir legendų kūrimas“.

 

Liepą susitikime„Dzūkelių pasakadzieniuose“.

 

Rugpjūtį smagiai dūkime „Dzūkų žaidzimų popietėj“, o  praktinėje edukacijoje „Taucinė juosta“išbandysime audimo amatą ir sukursime skirtuką savo knygai.

 

Po vasaros smagumų renginiai persikels į rudenį.

 

Rugsėjį jaunieji knygų mylėtojai kviečiami susitikti su rašytoja Birute Malaškevičiūte, o vėliau dalyvauti edukaciniame renginyje „Devyni amatai, dešimtas badas“, kuris vyks ypatingoje vietoje – Prienų krašto muziejaus Šilavoto Davatkyno padalinyje.

 

Spalį kviesime atverti tėvų, senelių, prosenelių spintas, jose rasti senovinį daiktą, papasakoti jo istoriją bei kartu parengti ekspoziciją „Iš motulės skrynios“.

 

Lapkritį jaunuosius skaitytojus į smagų susitikimą pakvies rašytoja Ieva Anelauskaitė-Motiejauskė. Baigiamajame projekto renginyje bus atidaryta paroda „Iš motulės skrynios“, o dzūkiškos muzikos akordus, įdomius pasakojimus susirinkusiems dovanos dzūkiškosios kultūros puoselėtojai Rokas ir Eglė Kašėtos.

 

PASKAICYKIM ROZU AN SUOLALIO!

 

Vasara tebūna naujų pažinimų metas! Nors projektas „Dzūkeliai skaito an suolalio“ skirtas vaikams iki 14 metų, tačiau dzūkiška dosni širdis atvira visiems. Ateikite, būkite, dalinkitės! Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Alytaus miesto savivaldybė, tad visi renginiai lankytojams yra nemokami.

 

Draugaukime facebooke ir Instagrame. Sekite naujienas ir renginių datas facebook paskyroje Alytaus Vaikų Biblioteka bei Alytaus Jurgio Kunčino bibliotekos instagrame ir svetainėje http://www.alytus.mvb.lt

 

ALE TAI GRAŽI TA DZŪKIŠKA ŠNEKTA!