Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kas paleido Alytaus licėjaus antį?

Laura Baliukonienė  •  laura@alytusplius.lt  •  8:56, 2014-02-17
Iš 8 tūkst. miesto mokinių pačių gabiausių pavyktų atrinkti kokį šimtą „licėjininkų“, bet nėra aišku, kokiu principu tai vyktų
Alytusplius.lt nuotr.

Kažkas kažkur ir kažkada taukštelėjo apie licėjaus įkūrimą Alytuje. Dabar tai tapo diskusijų objektu. Miesto švietimo įstaigų vadovai stoja piestu prieš tokias neįvardijamo politiko užmačias ir jam sukioja pirštu prie smilkinio, o idėjos autorius, matyt, kažko pabūgęs, kaip bailus triušelis pasislėpė po lapu.

 

Miesto politikai, paklausti, iš kurio kampo atskrido antis apie licėjaus steigimą, lyg susitarę gūžčioja pečiais, o kelių mokyklų vadovai jau atvirai reiškia savo skeptišką požiūrį į šią idėją.

 

Alytaus Jotvingių gimnazijos direktorius Kęstutis Miliauskas tikino neketinantis žaisti žaidimo „Kas pasakė „miau“. Jis įsitikinęs, kad sprendimas steigti licėjų pažeistų lygių galimybių principą, mat taip mokiniai būtų skirstomi į gabius ir ne tokius gabius, vieniems būtų skiriamas išskirtinis dėmesys.

 

„Kaip mes gyvename kartu, taip ir mokiniai turi mokytis kartu. Negalima mokinių taip griežtai rūšiuoti. Nesuprantu, ar čia ruošiamasi suformuoti „elito“  ir „runkelių“ komandas? Mokinių rezervato daryti tikrai negalima“, – kalbėjo gimnazijos direktorius, įsitikinęs, kad steigti licėjų, kuriame mokytųsi pusantro šimto mokinių, nėra prasmės.

 

Pasak jo, mieste yra 4 gimnazijos, kiekviena jų yra savaip šauni. Kiekvienam mokiniui, tiek gabiam, tiek turinčiam mokymosi sunkumų, yra suteiktos lygios galimybės po pamokų papildomai mokytis, gilinti savo žinias pagal kiekvieno poreikius.

 

Alytaus miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas patikino  nieko konkretaus nežinantis apie licėjaus steigimą, tik patarė kreiptis į miesto politikus, kurie, anot jo, ir yra idėjos autoriai. Tačiau paprašytas įvardinti, kas jie yra, taip pat patikino nežinantis.

 

„Jeigu neklystu, kažkas koalicijoje mestelėjo tokią idėją, tačiau kas konkrečiai, tikrai nežinau. Mano žiniomis, jokie tolesni svarstymai dėl to nevyksta. Nereikia kreipti dėmesio, nes tai, mano manymu, tik kažkokia nereikšminga frazė „gal kurkim, o gal ne““, – sakė Alytaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Arvydas Švirmickas.

 

Pašnekovo nuomone, vietoje diskusijų apie licėjų, geriau reikėtų pasvarstyti, kaip optimizuoti švietimo sistemą, kad ji nebankrutuotų, nes šiai sričiai praėjusiais metais Alytuje trūko 6 mln. litų.

 

Jis įsitikinęs, kad iš 8 tūkst. miesto mokinių pačių gabiausių pavyktų atrinkti kokį šimtą „licėjininkų“, bet nėra aišku, kokiu principu tai vyktų.

 

Todėl pirmininkas abejojo, ar tikslinga būtų steigti atskirą įstaigą atskirame pastate šimtui gabiausių mokinių, ar reikia kurti „šiltnamio“ sąlygas, bei skirti jiems dar daugiau dėmesio.

Komentarų nėra