Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kas ir kaip turėtų tinkamai pasirūpinti nukritusiais medžių lapais?

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija  •    •  13:01, 2023-10-23
Asociatyvi nuotr.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Miesto gatves, šaligatvius ir žaliuosius plotus vis gausiau nukloja krentantys įvairiaspalviai lapai, kuriais turi pasirūpinti ne tik miestą prižiūrinčios įmonės, bet ir daugiabučių namų bendrijų bei individualių namų gyventojai.

 

Įmonės, vykdančios Alytaus miesto gatvių, šaligatvių, aikščių, skverų bei žaliųjų plotų tvarkymą ir priežiūrą Alytaus mieste, nukritusius lapus pirmiausia renka nuo šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, važiuojamosios kelio dalies, kad būtų užtikrintas saugus judėjimas, tačiau lapų tvarkymo darbai prasidėjo jau ir kitose miesto erdvėse. Primename, kad daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai iš namui priskirtos teritorijos lapus surinkti turi patys. Sugrėbtus lapus įmonės iš aptarnaujamų teritorijų išveža pagal sutartinius įsipareigojimus.

 

Daugiabučių gyvenamųjų namų bendrijų teritorijose yra pastatyti didmaišiai į kuriuos prašome dėti tik lapus arba žolę, draudžiama mesti šakas ir kitas buitines atliekas. Jeigu šalia bendrijos teritorijos nėra įrengto stovo su didmaišiu, tuomet labai prašome gyventojų, surinktų lapų nekrauti prie konteinerių aikštelių, prie kelio ženklų ar po medžiais, o tai daryti kitoje vietoje, kur galėtų lengvai privažiuoti technika.

 

Individualių namų gyventojai lapus turi išsivežti patys arba kompostuoti savo namų teritorijoje. Nedidelį kiekį lapų galima mesti į maisto atliekų konteinerius, tačiau negalima jų sukrauti už savo sklypo ribos bendrojo naudojimo teritorijose, mesti į gatvių važiuojamąja dalį.

 

Tose miesto vietose, kur kyla daugiausiai problemų dėl netinkamo atliekų tvarkymo - budi reindžeriai, taip pat yra įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, galinčios padėti nustatyti asmenis, kurie meta netinkamas arba palieka stambiagabarites atliekas prie konteinerių ir nepasirūpina jų išvežimu.

 

Primename, kad surinktus lapus individualių namų gyventojai gali nemokamai pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles, esančias Alovės g. 6B ir Putinų g. 3A, Alytuje (darbo laikas II-VI nuo 9 iki 18 val., pietų pertrauka nuo 13 iki 14 val.) ir kompostavimo aikštelę, esančią Karjero g. 2, Takniškių k., Alovės sen., Alytaus r. sav. (darbo laikas I-VII nuo 8 iki 20 val.). Pažymime, kad Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras gyventojų atvežtas žaliąsias atliekas priima nemokamai.


Žaliąsias atliekas jums gali padėti išvežti ir Alytaus regioninis atliekų tvarkymo centras. Skambinkite tel. +370 638 62507 arba rašykite el. p. egidijus.krickas@alytausratc.lt.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai