Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kariuomenės dieną – linkėjimai už savo valstybę stovėti taip, kaip tai daro ukrainiečiai

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:42, 2022-11-22
Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vadas plk. ltn. Darius Kisielius.
AlytusPlius.lt nuotr.

Alytuje, Senamiesčio skvere, prie Dainavos apygardos partizanams skirto paminklo, antradienį buvo minima Lietuvos kariuomenės diena. Kariams skambėjo palinkėjimai išlikti stipriais, profesionaliais, nepamiršti, kad ir jie pirmiausia yra žmonės. O visus susirinkusius Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono vadas plk. ltn. Darius Kisielius ragino, net ir ištikus nelaimei ar prireikus ginti savo šalį, stovėti taip, kaip dabar stovi ukrainiečiai.

 

 „Aukščiausia tautos savimonės, brandos išraiška yra valstybė. Tauta savo noru sukuria valstybę, kurios viena iš esminių institucijų yra kariuomenė, kuri gina savo tautą, žmones nuo išorinų grėsmių. Mes esame neatsiejama jūsų visų visuomenės dalis. Esame atspindys visų čia stovinčių. Išlikime brandūs, ir jei atsitiks tokia bėda, kad reikės ginti mūsų šalį, tėvynę, tai stovėkime išvien – kaip dabar stovi ukrainiečiai“, - kalbėjo plk. ltn. D. Kisielius.

 

 

 

 

Susirinkusius sveikino ir Alytaus mero pavaduotoja, laikinai atliekanti mero pareigas, Jurgita Šukevičienė. Ji teigė, jog šių metų aktualijos ir maždaug už 1000 kilometrų nuo mūsų namų krentančios bombos ir aidintys šūviai į kariuomenę mus verčia pažvelgti kitomis akimis ir dar kartą įvertinti jos reikšmę mūsų gyvenime ir kasdienio saugumo užtikrinime.

 

„Nors daugeliui atrodo, kad karai – gili praeitis, bet šiandien pagrįstai galime džiaugtis ir didžiuotis, kad turime būtent tokią kariuomenę, kuria pasitiki visuomenė. Todėl mes galime ramiau miegoti, nes žinome, kad mus saugo profesionalai, kurie pasiruošę padaryti viską ir bet ką, ko tik gali prireikti. Dėkoju jums už jūsų kilnią misiją ir darbą, už tai, kad saugote mūsų ramybę, taiką ir laisvę“, - dėkojo J. Šukevičienė.

 

Sveikinimo ir padėkos žodžiai skriejo ir iš Alytaus rajono savivaldybės vicemerės Dalios Kitavičienės lūpų.

 

„Noriu jums palinkėti būti kasdienybės kariais, šiandienos, rytojaus. Mes nepaimiršime ir negalime nekalbėti apie tai, kas tvyro ore, bet pirmiausia jūs – paprasti žmonės su šeimomis, artimaisiais, bendruomenių nariais. Būkite kasdienybės kariais – dorais, patikimais, auklėjančius vaikus patriotais“, - sakė D. Kitavičienė.

 

 

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alvydas Jurgelevičius teigė, kad kariai šiandien – kaip niekada reikalingi. Pulk. leit. D. Kisieliui jis įteikė trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklą už bendradarbiavimą ir nuopelnus.

 

Karius ir susirinkusius palaimino Alytaus įgulos kapelionas, kapitonas Saulius Kristapavičius, kalbėjęs, kad jeigu turėsime tikėjimą – turėsime ir laisvę, jei turėsime laisvę – turėsime nepriklausomybę, jeigu turėsime visus šiuos dalykus – gyvensime santarvėje. Be Dievo nėra gyvenimo santarvėje.