Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 30 704

Karantino nuotaikos: visos pastangos atbaidyti virusą nuo Alytaus

Raimonda Andriulionytė  •  raimonda@alytusplius.lt  •  13:29, 2020-03-15
Ekstremalių situacijų komisijos posėdis vyko ir sekmadienį.
AlytusPlius.lt nuotr.

Nuo pirmadienio visoje šalyje skelbiamas nacionalinis karantinas. Reaguodama į situaciją, sekmadienį aptarti tolesnius veiksmus skubiai susirinko ir Alytaus miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija. Jos nariai ragino alytiškius laikytis visų nurodymų, nes tik taip galime apsaugoti Alytų nuo virusų plitimo. Komisija taip pat atskleidė, kur mieste prireikus būtų karantinuojami alytiškiai.

 

 Tik skubioji medicinė pagalba

 

„Ekstremalių situacijų komisija nusprendė laikytis visų rekomendacijų, draudimų, kurie vakar buvo priimti Vyriausybėje. Nuo šiandien nebus teikiamos konsultacijos Alytaus ligoninėje. Kaip žinote, Sveikatos apsaugos ministerija uždraudė ir planines operacijas. Tad medicininė pagalba bus teikiama tik tiems pacientams, kuriems ji bus tikrai būtina, neatidėliotina“, - sekmadienį spaudos konferencijos metu sakė savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys.

 

Tiesa, spaudos konferencija žurnalistams buvo surengta lauke, o ne savivaldybės salėje, taip buvo išvengta buvimo uždaroje patalpoje.

 

Viešojo transporto paslaugomis naudotis galės

 

R. Juonys alytiškius ragino išlaikyti saugius atstumus tiek vaikščiojant parduotuvėse, tiek naudojantis viešuoju transportu. Gyventojai ir toliau galės važinėti autobusais, tačiau juose taip pat teks laikytis atstumų. Todėl vienu metu autobuse galės važiuoti mažiau keleivių.

 

„Prašome būti sąmoningiems, nekelti konfliktinių situacijų. Viešasis transportas ir toliau bus dezinfekuojamas. Tik laikydamiesi nurodymų, galime sustabdyti viruso plitimą“, - sakė R. Juonys.

 

Alytaus meras Nerijus Cesiulis patarė išvis nevaikščioti mieste, prekybos centruose, jei tai nėra būtina. Taip pat nelankyti draugų ir artimųjų, geriau jau pabūti su šeima namuose. Nevežti savo vaikų pas senelius – vaikai taip pat gali būti viruso nešiotojais, o virusas labai pavojingas vyresnio amžiaus žmonėms.

 

Grįžusiems iš užsienio – primygtiniai prašymai

 

„Ypatingai noriu kreiptis į tuos, kurie neseniai sugrįžo iš rizikos šalių ir apie tai niekam nepranešę eina į darbus, lankosi viešose vietose. Jūs turite save izoliuoti. Jei negalite to padaryti, susisiekite su savivaldybės administracija, mes tikrai parūpinsime vietą, kur jūs galėsite išbūti tas 14 dienų“, - kalbėjo meras.

 

Miesto vadovas taip pat atkreipė dėmesį, kad pajutus pirmuosius simptomus, labai svarbu neskubėti į jokią gydymo įstaigą, o skambinti trumpuoju pagalbos numeriu 112 arba 1808, ir bus suteikta visa informacija, ką daryti ir kaip elgtis.

 

Žmonės, kurie elgiasi neapgalvotai, ir nežinodami, ar nėra viruso nešiotojais, iškart vyksta į gydymo įstaigą, sukelia ten dirbančių gydytojų nepasitekinimą.

 

„O tie gydytojai mums yra labai svarbūs, ir tikėtina, bus labai reikalingi. Tad elkimės taip, kaip prašoma. Taip užtikrinsime, kad virusas aplenktų ne tik Alytų, bet ir visą Dzūkiją“, - sakė N. Cesiulis. 

 

Jis informavo, kad Ekstremalių situacijų komisija jau paskyrė ir operacijų vadovą, kuris koordinuos su virusu susijusią situaciją. Šį darbą atliks savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Neringa Rinkevičiūtė.

 

Karanatinavimo vieta numatyta

 

Taip pat Alytaus miesto savivaldybė reagavo į Vyriausybės įpareigojimus ir numatė vietą, kur, esant būtinybei, būtų karantinuojami alytiškiai. Tai – miesto stadionas. R. Juonys teigė, kad vieta, kur yra stadionas, nėra tankiai apgyvendinta, ji nuošaliau nuo gyvenamųjų namų. Ten yra patalpos, kur žmonės gali įsikurti, nakvoti.

 

N. Rinkevčiūtė spaudos konferencijos metu taip pat informavo, kad namuose izoliuotiems asmenims bus užtikrintas maisto tiekimas. Bus užsakyta tiekėjo paslauga ir bus pasirūpinta, kad maistas būtų nuvežtas ir saugiai paliktas žmonėms. Savivaldybė maisto tiekimu rūpinasi ir dabar.

 

Spaudos konferencijos metu nuskambėjo klausimas, o kaip gydytojams suspėti pasirūpinti ir pacientas, ir savo vaikais. Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas informavo, kad tai jau yra apsvarstyta.

 

„Yra taip, kad ligoninės kolektyvą daugiausia sudaro brandaus amžiaus žmonės, kurie neturi mažų vaikų. O kitiems bus sudarytos sąlygos pasirūpinti vaikais, mes išsiversime“ , -  teigė ligoninės direktorius.

 

Kokių klaidų nedaryti?

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento direktorė Dalytė Nekraševičienė atkreipė dėmesį į žmonių daromas klaidas.

 

„Vaikai neina į mokyklas, darželius, tad labai svarbu, kad jie išties būtų namuose. Traktuokime tai ne kaip atostogas, o kaip priemonę izoliavimui, kad būtų kuo mažiau kontaktų. Kitas dalykas – įpareigojimas darbdaviams. Jei tik įmanoma, jie turi  leisti darbuotojams dirbti nuotoliniu būdu. Turime išnaudoti visas priemones, kad kuo mažiau būtume kartu. Pagrindinis dalykas yra nebendravimas, ir kuo mes tai labiau suprasime, tuo bus didesnė tikimybė, kad virusas neplis“, - kalbėjo D. Nekraševičienė.

 

Ji dar kartą priminė, kad iš pavojingų šalių sugrįžę asmenys privalo save izoliuoti. „Tos dvi savaitės yra labai svarbios norint apsaugoti tiek savo miestą, tiek artimuosius“, - tvirtino D. Nekraševičienė

                                                                                                

 

 

 

 

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai