Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kalėdų savaitgalį vaiko teisių gynėjai sulaukė dvigubai daugiau pranešimų nei praėjusiais metais

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informacija  •    •  10:54, 2023-12-27
Asociatyvi nuotr.
mediakatalogas.lt nuotr.

Šių metų Kalėdų savaitgalį vaiko teisių gynėjai gavo 390 pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus, iš jų 74 kartus teko reaguoti skubiai, kartu su policijos pareigūnais. Iš viso per savaitgalį saugią aplinką teko užtikrinti 103 vaikams.


Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorės Ilmos Skuodienės, gautų pranešimų skaičius šiais metais išaugo daugiau nei dvigubai, jei lygintume su praėjusiais metais, tačiau šiais metais išvengta itin skaudžių atvejų, o gauti pranešimai daugiausia tipinio pobūdžio – susiję su nesaikingu alkoholio vartojimu, smurtu, nesutarimais tarp tėvų.


„Nors bendras pranešimų skaičius išaugo, tačiau reikia nepamiršti, kad ir šventinis savaitgalis šiais metais buvo ilgesnis, tai ko gero pagrindinė priežastis, lėmusį pranešimų padidėjimą. Taip pat pastebime didėjančią pranešimų tendenciją ne tik švenčių metu, tai reiškia, kad mūsų žmonėms vis labiau rūpi šalia esantis vaikas, esame labiau linkę kreiptis pagalbos“, – sako I. Skuodienė.


Palyginimui, 2022 m. Kalėdų savaitgalį vaiko tiesių gynėjai gavo daugiau nei 150 pranešimų apie galimą vaiko teisių pažeidimus, net 60 kartų pranešimai buvo skubūs ir reaguoti teko kartu su policija. Iš viso praėjusių metų kalėdinį savaitgalį saugią aplinką užtikrinti reikėjo daugiau nei 80 vaikų.


Kilus klausimams, vaiko teisių gynėjai kviečia žmones pasikonsultuoti skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje. Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.
 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai