Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kalėdines eglutes prikels antram gyvenimui: žaliaskarės „saugos“ ūkininkų uogyną

AlytusPlius.lt informacija  •    •  9:07, 2024-01-06
AlytusPlius.lt redakciją puošusi žaliaskarė taip pat perduota ūkininkams Mickevičiams, kad ši žaliuotų dar ilgus metus.
AlytusPlius.lt nuotr.; asmeninio albumo nuotr.

Tvarumo idėjos skverbiasi į daugelį gyvenimo sričių. Antrinio panaudojimo ir gamtos tausojimo idėjomis gyvena uogininkai iš Krokialaukio Daiva ir Žydrūnas Mickevičiai. 

 

Sutuoktiniai socialiniuose tinkluose paskelbė, jog pasipuošusieji kalėdines eglutes vazonuose jų neišmestų – jas paims ir prikels antram gyvenimui.

 

„Eglutes surenkame, paglobosime, kad saugiai peržiemotų, ir sodinsime aplink savo uogyną. Gal prigis ir ne visos, tačiau vities turime. Idėjos nesiskolinau, tiesiog kilo toks sumanymas – ir pirmyn“, - sako Daiva.

 

Kadangi kalėdinę eglutę, kaip ir kasmet, pasipuošė ir AlytusPlius.lt redakcija, nutarėme savają žaliaskarę taip pat atiduoti ūkininkams Mickevičiams, kad ši žaliuotų dar ilgus metus.

 

Sutuoktiniai turi 33 arus braškių ir apie 45 arus medlievų sodinukų. „Aplink sklypą auga krūmynai. Todėl sugalvojome juos iškirsti, o eglutės bus tarsi tvora, saugos mūsų uogas. Dar esame nusipirkę labai mažų pušelių, jas auginame vazonėliuose. Pavasarį gal bus galima taip pat išsodinti. Taigi, sklypą apsodinsime pušelėmis ir eglutėmis“, - pasakojo moteris.

 

 

Uogininkystės ūkį sutuoktiniai įkūrė prieš penkerius metus, o į gimtąjį Daivos Krokialaukį iš Kauno jie su dviem vaikai sugrįžo prieš 25 metus.

 

„Vyras – miestietis, tačiau prikalbinau sugrįžti į mano tėviškę. Jam teko ir tėvelių karvę melžti, visko buvo, bet likome kaime, patinka“, - sako Daiva. 

 

Jiedu gyvena Krokialaukyje, o uogynai – Čiurlionių III kaime. 

 

 

„Uogynuose mes dirbame ne vieni. Labai padeda dukra ir sūnus. Dukra baigusi mokslus, dirba darbe ir padeda tik savaitgaliais.  Sūnus – studentas, dar dirba, bet ir vasaromis padeda. Mes 4 val. ryto skiname uogas ir parduodame tik šviežias. Jau yra susiformavęs pirkėjų ratas, kurie vertina mūsų augintas uogas“, - apie nelengvą darbą pasakojo moteris.

 

Sutuoktiniai uogyną plečia savo lėšomis, nedalyvauja jokiuose projektuose.  „Kiek gauname pajamų – tiek investuojame į uogyną ir entuziastingai žengiame pirmyn. Planuojame dar plėstis, tačiau greitai viskas nepasidaro“, - kalbėjo Daiva.

 

Taigi, uogynų „apsaugai“ vis dar stinga eglučių vazonuose. Jeigu turite žaliaskarių – galite skambinti poniai Daivai telefonu +37060470536 arba rašyti asmenine žinute socialiniame tinkle feisbuke Daiva ir Žydrūnas Mickevičiai.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai