Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kalėdinės eglės puošimui Alytus ruošiasi iš anksto: šiemet bus kitaip

Raimonda Bernatavičienė  •    •  11:45, 2020-05-13
Alytaus miesto savivaldybė įsigijo eglės karkasą.
AlytusPlius.lt nuotr.

Sakoma, roges ruošk vasarą. Taip ir Alytaus miesto savivaldybė jau iš anksto ruošiasi žiemai ir svarsto, kaip puoš kalėdinę miesto eglę. O šiemet tam bus pasirinktas netradicinis būdas, ko anksčiau daryti dar neteko.

 

Įprastai Alytaus miesto savivaldybė skelbdavo viešąjį pirkimų konkursą eglutės puošybos idėjos ir jos įgyvendinimo darbų paslaugai įsigyti. Tokiu keliu buvo einama ir pernai, kuomet Rotušės aikštėje buvo papuošta tradicinė, klasikines, žaismingas Kalėdas primenanti žaliaskarė.

 

Tačiau šiemet savivaldybė eglės puošimui priemones ruošiasi nusipirkti ir puošimo idėją sukurti pati. To imsis specialiai sudaryta darbo grupė.

 

Alytaus miesto savivaldybė įsigis kalėdinių žaisliukų, girliandų, kitų dekoracijų. O gegužės 6 dieną buvo pasirašyta sutartis ir dėl eglės karkaso pirkimo. Už 6631 eurą savivaldybei karkasą pristatys įmonė „Taiklu“. Ji kūgio formos, 1400 centimetrus siekiantį karkasą įsipareigojo atvežti per 3 mėnesius nuo sutarties pasirašymo dienos.

 

Karkaso konstrukcijos turi būti atsparios oro permainoms: slegiant sniegui – nesulūžti, pučiant vėjui – nenuvirsti. Be to, pardavėjas turės apmokyti paskirtą asmenį, kaip karkasą sumontuoti.

 

„Tokio būdo ėmėmės taupymo sumetimais. Žinoma, reikės samdyti įmonę, kurti atliktų techninius darbus, tačiau tai kainuos žymiai pigiau. Kiekvienais metais miesto specialistai sugalvos, kaip eglutę papuošti vis kitaip, o karkasą, dekoracijų turėsime savo. Reikalui esant, jas papildysime, atnaujinsime“, - sakė Alytaus miesto savivaldybės Miesto ūkio skyriaus vedėja Palmira Raškauskienė.

 

Be to, pernai metais Alytaus miesto savivaldybė įsigijo ir savo girliandas, kuriomis puošė miesto centre esančius medelius. Tad turimas girliandas taupiai galės panaudoti ir šįmet.