Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kaip vyksta dantų kanalų gydymas?

  •    •  8:02, 2021-09-01
Asociatyvi nuotr.

Dantų šaknų kanalų gydymas dažnai atrodo labai nemaloni ir skausminga procedūra. Viena to priežasčių gali būti nežinojimas, kaip jis vyksta, ir kodėl atsiranda dantų kanalo uždegimas. Šiame straipsnyje galite susipažinti su pastarojo atsiradimu, simptomais ir gydymo eiga.

 

Kodėl atsiranda dantų kanalo uždegimas?

 

Danties šaknies kanale yra danties audinius maitinanti kraujagyslė ir nervas. Visa tai sudaro danties šaknies kanale esančią pulpą. Bakterijoms patekus į šaknies kanalą gali atsirasti uždegimas. Jį sukelia įvairios priežastys. Viena iš tokių – giliai įsišaknijęs ir negydytas dantų ėduonis. Taip pat uždegimą sukelti gali įvairūs dantų pažeidimai: skilimai, nuo griežimo dantimis ar laikui bėgant dantyse atsiradę įtrūkimai, įsisenėjusi dantenų liga.

 

Kokie simptomai?

 

Pažeidus dantį sukeliamas uždegimas arba atsiranda infekcija. Uždegimo indikatoriais gali tapti netikėtas, spontaniškai atsirandantis stiprus danties skausmas, padidėjęs jautrumas karštiems ir šaltiems gėrimams ar maistui, skausmas kramtant arba kandant.

 

Kartais danties uždegimą galite ne tik pajusti, bet ir pastebėti fiziškai. Paprastai jį išduoda tokie požymiai kaip: pakitusi veido forma, atsiradęs patinimas burnos srityje, aplink pažeistą ir skaudamą dantį atsiradęs patinimas ar pūlių išsiskyrimas. Kartais danties minkštimas gali būti pažeistas ir neatsirasti jokių to požymių. Tokiais atvejais problema dažniausiai diagnozuojama atliekant specialius tyrimus arba rentgeną dantų patikrinimo ar kitų dantų problemų gydymo metu.

 

Gydymo procedūros eiga

 

Priklausomai nuo situacijos sunkumo, dantų kanalų gydymui gali prireikti ne vieno apsilankymo pas odontologą. Tačiau galima išskirti keturis, pagrindinius gydymo etapus:

 

1. Infekcijos pašalinimas. Išvalomas dantis ir pašalinamos visos senos, nesandarios plombos, užkrėstas nervinis audinys bei pūliai.

 

2. Kanalų formavimas. Norint išspręsti šią problemą, svarbu, kad danties kanalai būtų išvalyti ir suformuoti į lygius, tuščiavidurius tunelius, kuriuose nėra pažeidimų ir užsilikusių bakterijų. Šiame etape naudojami maži kanalo formavimo įrankiai, dezinfekcinės priemonės ir vaistai. Esant sudėtingiems danties kanalams šis procesas gali užtrukti nuo savaitės iki kelių mėnesių, kol tirpalai ir vaistai išnaikins visas įsisenėjusias bakterijas.

 

3. Kanalų užpildymas. Norint apsaugoti kanalą nuo uždegimo pasikartojimo, jis yra visam laikui užpildomas ilgaamže barjerine medžiaga.

 

4. Danties atnaujinimas. Siekiant užtikrinti, kad atgal į dantį nepatektų bakterijos iš burnos ertmės, ant jo uždedama apsauga, pavyzdžiui vainikėlis. Dantys, kuriems reikia gydyti šaknies kanalus, dėl ankstesnio ėduonies ar įtrūkimų kartais praranda didelę dalį savo struktūros, todėl gali prireikti tolesnės apsaugos porceliano lydinio vainikėliu.

 

Tiksli procedūra, kuria atliekamas dantų šaknų kanalų gydymas gali skirtis nuo aprašytos šiame straipsnyje, todėl dėl gydymo eigos konsultuokitės su gydytoju.

 

Jei jus arba jūsų artimuosius kamuoja danties skausmas ar pastebite išorinius pakitimus, gali būti, kad yra reikalingas dantų kanalų gydymas. Daugiau informacijos apie šią procedūrą galite rasti čia: https://ozoklinika.com/paslaugos/dantu-kanalu-gydymas/.