Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kaip turi elgtis pacientas, atvykęs į mobilų koronaviruso patikros punktą?

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus inf.  •    •  10:09, 2020-03-25
Mobiliojo punkto darbuotojai asmeniškai susisieks su pacientu ir paskirs atvykimo laiką.
Alytaus miesto savivaldybės nuotr.

Alytuje, prie Kultūros centro (Pramonės g. 1B) esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje jau veikia  mobilus punktas, kuriame pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19). 

 

Kas gali tirtis?

 

Punktuose ėminius tyrimams gali priduoti asmenys, kuriems pasireiškė bent vienas iš koronavirusui būdingų simptomų – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui. Taip pat – jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju.

 

Kur kreiptis?

 

Pasireiškus koronavirusui būdingiems simptomams pacientas pirmiausia turi skambinti karštosios linijos trumpuoju telefonu 1808. Pacientai, kurie atvyks į mobilųjį punktą ir nebus kreipęsi į karštąją liniją, nebus priimami.

 

Karštosios linijos konsultantas priima sprendimą, ar skambinantį pacientą tikslinga tirti dėl koronaviruso infekcijos. Nusprendus pacientą ištirti, surenkama papildoma asmeninė informacija ir, jei pacientas gali atvažiuoti asmenine transporto priemone (būti atvežtas kito asmens), tuomet jo duomenys perduodami mobiliajam punktui, kuris asmeniškai susisiekia su pacientu ir paskiria atvykimo laiką.

 

Kaip elgtis atvykus į mobilų punktą?

 

Pacientas, atvykęs į mobilų punktą, turi nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip.

 

Pacientas su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu.

 

Prie automobilio priėjęs mobiliojo punkto komandos padėjėjas sutikrina atvykusio asmens duomenis bei užpildo siuntimą diagnostiniams tyrimams.

 

Tuomet paciento paprašoma atidaryti automobilio langą. Jam susipažinti ir pasirašyti įteikiama sutikimo forma ir saviizoliacijos atmintinė.

 

Kitas mobiliojo punkto komandos narys paima tepinėlį iš paciento nosiaryklės ir ryklės koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti.

 

Pacientas po ėminio paėmimo turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo.

 

SVARBU! Į patikrosz punktą kategoriškai draudžiama vežtis augintinius!

 

Jei tyrimo rezultatai neigiami, pacientas bus laikomas sveiku, jei 14 dienų saviizoliuosis ir simptomai pranyks, tačiau jei būklė negerės, atsiras kitų simptomų ar kils neaiškumų, pacientas turi kreiptis nuotolinės konsultacijos į savo šeimos gydytoją ar į karštąją liniją.

 

Jei rezultatas teigiamas, tačiau paciento būklė yra gera, jam paaiškinama apie griežtos saviiizoliacijos svarbą namuose iki visiško pasveikimo bei atsakomybę, ją pažeidus. Jei pacientas negali saviizoliuotis namuose, tuomet informuojama savivaldybė – ji užtikrina paciento transportavimą į tokiems atvejams parengtą vietą.

 

Jeigu paciento būklė yra pablogėjusi, mobiliojo punkto koordinatorius informuoja GMP dispečerinę ir nurodo pacientui likti namuose ir laukti, kol atvyks GMP brigada.

 

Jei pacientą į mobilųjį punktą transportu atveža kitas asmuo, t. y. turėjo sąlyti su sergančiuoju, jis taip pat turi izoliuotis 14 dienų. 

 

Mobilaus punkto darbo laikas

 

Mobilusis koronaviruso patikros punktas dirbs 7 dienas per savaitę nuo 8 iki 20 val. 

 

Kokių miestų gyventojai gali atlikti tyrimus?

 

Mobilusis punktas Alytuje aptarnauja Alytaus miesto, rajono, Druskininkų, Lazdijų rajono, Varėnos rajono savivaldybių gyventojus.

Komentarų nėra