Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kaip pasirinkti kokybišką virtuvės maišytuvą?

  •    •  9:21, 2021-10-12
Asociatyvi nuotr.

Maišytuvas atrodo niekuo neišsiskirianti detalė iš visų esamų virtuvės kambaryje. Tačiau pagalvokite, kiek kartų per metus yra įjungiamas maišytuvas – matomai jam turėtų būti užkabinamas medalis už tokią ištvermę ir stabilumą. Šiuolaikinėje rinkoje vis gausu įvairiausių namų interjero detalių, todėl ne išimtis yra ir maišytuvas. Tam, kad pasirinkti kokybišką tampa nemažas iššūkis. Tam, kad pasirinktumėte išties kokybišką ir ilgaamžį, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų. 

 

Kokia yra maišytuvų medžiaga ir paviršius?

 

Daugumos namuose dominuoja sujungta virtuvė su svetaine, todėl labai svarbu, kad virtuvėje būtų nuolat švaru ir tvarkinga. Rekomenduojama rinktis tokį maišytuvo paviršių, kurį panaudojus nesimato vandens ir kalkių nuosėdų. 

 

Labiausiai kalkių nuosėdos ir vandens likučiai nėra pastebimi ant nerūdijančio plieno paviršiaus maišytuvui. Plautuvės, kurios yra pagamintos iš tokios pačios medžiagos yra kokybiškos, todėl galėsite laisvai suderinti šiuos du elementus. Nerūdijančio plieno maišytuvai turi matinį ir neblizgų paviršių, todėl yra žymiai mažiau jautrūs įvairioms valymo priemonėms. Net nuvalius maišytuvą su abrazyviniu šveitikliu, įbrėžimų vietose paviršius neatsilups, nes pats korpusas ir paviršius yra iš tos pačios medžiagos. Taigi, galima teigti, kad nerūdijančio plieno maišytuvai yra patys praktiškiausi.

 

Chromuoti bei nerūdijančio plieno atspalvio maišytuvai yra pagaminti iš žalvario, kurie yra padengti chromuota blizgia arba nerūdijančio plieno atspalvio nechromuota danga. Jie yra gan jautrūs valymui, todėl jų negalima trinti su abrazyvinėmis ar stipriomis cheminėmis valymo priemonėmis, nes pažeistas paviršius po kurio laiko gali pradėti luptis. Esant slidžiam paviršiui, nešvarumus galima laisvai pašalinti su švelnia muiluota šluoste. 

 

Spalvoto paviršiaus maišytuvai yra derinami kartu prie plautuvės spalvos. Granito spalva yra chromuotas paviršius, kuris yra neblizgus, o atitinkantis pačios plautuvės spalvą. Šių maišytuvų priežiūra yra lygiai tokia pati, kaip ir chromuotų maišytuvų. Vandens likučiai ant granito imitacijos yra matomi mažiau nei ant blizgaus chromuoto paviršiaus.

 

O kaip su dažytais maišytuvų paviršiais?

 

Dažyti maišytuvai gali būti juodos arba baltos spalvos, o dizaino požiūriu jie gali tapti įdomiu virtuvės elementu. Taip pat tokio tipo maišytuvai yra ganėtinai patvarūs, nes jį sudaro 8 dažų sluoksniai bei yra atsparesni braižymuisi nei chromuoti paviršiai. Na, o priežiūra yra lygiai tokia pati, kaip ir chromuotų paviršių. 

 

Granito spalvos paviršiaus maišytuvas nuo dažytų galima atskirti pagal spalvos intensyvumą. Dažytų maišytuvų spalva yra sodresnė ir lygesnė bei nėra jokių taškelių.

 

Tie, kam namuose trūksta ekstravagancijos arba mėgsta išskirtinį stilių rekomenduojama rinktis bronzos arba vario spalvų maišytuvus. Šie yra retro stiliaus ir vieni iš naujausių modelių. Jie gali būti valdomi net su dvejomis rankenėlėmis (nors tai nėra labai patogu). 

 

Koks yra tinkamas krano aukštis?

 

Rinkdamiesi maišytuvą atkreipkite dėmesį kokio gylio yra jūsų plautuvė - jeigu ji yra negili, tuomet jums netiks žemas kranas, o jeigu plautuvė gili, tuomet žemas kranas taškys visur vandenį. Rinkdamiesi maišytuvą, pagalvokite kokio gylio yra plautuvė ir kokio aukščio puodai dominuoja - pagal taip galima pasirinkti tinkamą krano aukštį. Jeigu nenorite vargti spręsdami šiuos dalykus, tuomet reikia rinktis maišytuvą, kurių aeratorius yra aukščiau. Taip pat jeigu leisdami vandenį pastebėjote, kad jis nuolat tykštą į šonus, tuomet galite laisvai pakeisti pati aeratorių arba sureguliuoti vandens slėgį. Viskas priklauso nuo jūsų norų ir virtuvės dizaino, todėl renkantis virtuvės maišytuvą vertėtų būtent į tai ir atsižvelgti. 

Komentarų nėra