Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kaip N.Cesiulis “auksinius” vaistus ukrainiečiams pirko

Frakcijos „Sprendimai ir atsakomybė“ pirmininkas Sigitas Leonavičius  •    •  10:29, 2022-04-22
Frakcijos "Sprendimai ir atsakomybė" pirmininkas

Kai išsisklaido gaisro dūmai ir juostelių kirpimo fotoaparatų blykstės -  pasimato ir kitoks miesto mero Nerijaus Cesiulio veidas. Kviečiu susipažinti su vienas už kitą įžūlesniais jo poelgiais, kurie, jeigu ne kai kurių politikų ir visuomenės akylumas,  alytiškiams būtų atsiėję - milijonus.

 

Pamenu, kartu su meru prieš kurį laiką vykome į Ukrainą, aplankėme miestą partnerį Kremenčuką, aptarėme konkretų bendradarbiavimą. Natūralu, kad prasidėjus karui, mūsų partneriai kreipėsi pagalbos, mat Kremenčukas yra tapęs humanitarinės pagalbos centru, iš kurio dalijama parama visai Ukrainai.

Kremenčuko meras N. Cesiuliui atsiuntė prašymą ir sąrašą, kokių ir kiek konkrečiai reikia vaistų. Buvo prašoma tikrai didelio kiekio – 40 tonų.  

 

Kovo 30 d. N. Cesiulis atsiuntė man laišką, prašydamas verslininkų prisidėti finansiškai, mat tokiam kiekiui vaistų nupirkti reikia beveik 1,5 mln. eurų ir miesto biudžetui tai per didelė našta.  Laišką aš persiunčiau kolegoms verslininkams, ėmėm diskutuoti, kaip prisidėti, tačiau kaina daugeliui mačiusių sąrašą - sukėlė dvejonių. Jų nuomone, vaistų kainos akivaizdžiai per aukštos.

 

Vaistų sąrašą ir kiekius persiunčiau tarybos nariui, apskrities ligoninės direktoriaus pavaduotojui Dmitrijui Kačiurinui ir paprašiau  patikslinti, kokiomis kainomis realiai galima įsigyti reikiamus vaistus. Gavus atsakymą abstulbau. Vietoj N. Cesiulio suskaičiuotų 1, 5 mln., pasirodo, vaistų realu įsigyti už 225 tūkst. Eur, t.y  dagiau nei milijonu mažiau. 

 

Pavyzdžiui: ukrainiečių prašomą  Dexketoprofenum Alytaus apskrities ligoninė perka už 0,3 eurų, o N.Cesiulis ketino pirkti 1,42  eurų už tokią pat dozę arba beveik 5 kartus brangiau. Medikamentą  Metamizole sodium beveik 3 kartus brangiau, 0,15 eurų ir 0,42 eurų atitinkamai. Sąrašą galima tęsti ir tęsti, bet daugelio vaistų ir medikamentų kainos mero buvo padidintos kelis kartus.

 

Tokiai N.Cesiulio „auksinių“ vaistų aferai „nepasirašė“ nei miesto verslininkai, nei taryba. Kodėl  mero kainos didesnės  ne procentais, o kartais - nuspręsite kiekvienas.

 

Šios istorijos finalas- broliai ukrainiečiai liko be paramos vaistais, o N. Cesiulis - be milijono.

 

 Atmintyje iškilo ir beveik prieš du metus vykusi ligoninės Chirurginio skyriaus kapitalinio remonto istorija. Miesto taryba tam buvo skyrusi 1,5 mln. eurų. Iš konkurso pašalinus daugumą pretendentų buvo pasirinktas dalyvis, siūlęs darbus atlikti už 2,5 mln. Eur, t.y milijonu brangiau. Meras tada reikalavo tarybos pridėti trūkstamą milijoną, tačiau konkurso rezultatus apskundus teismui ir paskelbus naują konkursą -  darbų rangovas parinktas už 1,3 mln. eurų.

 

Tokie dalykai be mero žinios ir dalyvavimo nevyksta. Gaila, kad dėl tokio godumo kenčia eiliniai žmonės. Medikai ir ligoniai laiku nesulaukia  geresnių sąlygų, o partneriai reikiamų medikamentų.

 

Užsakymo numeris 077

 

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai