Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kaip įsirengti valgomąjį? Patarimai, padėsiantys atrasti balansą tarp estetikos ir funkcionalumo

  •    •  10:32, 2021-11-23
Asociatyvi nuotr.

Bendra vakarienė ar sekmadienio pietūs prie šeimos stalo gali tapti širdžiai mielu ritualu, kuris sutelkia ir suartina visą šeimą. Kaip tik todėl, verta turėti patogiai įrengtą valgomojo erdvę, kurioje sutilptų visi namiškiai bei atsirastų vietos svečiams. Renkantis valgomojo stalą, kėdes ir kitus baldus bei aksesuarus itin svarbu pakankamai dėmesio skirti tiek estetikai, tiek funkcionalumui.

 

Šių dienų gausus pasirinkimas leidžia rasti kokybiškus baldus, kurie puikiai atrodo, dera prie bendro namų interjero, o taip pat yra praktiški, svarbu nepasimesti pasiūlos gausoje ir išsirinkti tinkamiausius.

 

Atskiras valgomasis ar valgomojo zona?

 

Ne visi būstai tokie erdvūs, kad būtų galima valgomajam skirti atskirą kambarį, kur kas dažniau valgomojo zona įkuriama virtuvėje arba bendroje svetainės ir virtuvės erdvėje. Išskirti šią zoną galima tiek pasinaudojant patalpos plano ypatybėmis, tiek suformuoti gerai apgalvotu baldų apstatymu bei apšvietimu. Valgomojo stalą galima pastatyti svetainės nišoje, arba atriboti sienos dalimi, kurioje įrengtas televizorius ar židinys. Populiarus sprendimas stalą statyti tarp virtuvės ir svetainės, nuo poilsio erdvės jį atskiriant sofa. Zonavimui pasitelkite ir apšvietimą – išskirtinis šviestuvas virš valgomojo stalo suteiks šiai erdvei jaukumo bei išskirtinumo.

 

 

Prieš ieškant valgomojo baldų, apdairu dėmesingai išsimatuoti valgomajam skirtą erdvę. Tikslingai ieškant konkrečių išmatavimų stalo negaišite laiko netinkamų baldų peržiūrai. Be to, tuomet bus aišku ir į kokias valgomojo kėdes žvalgytis. Minkštos kėdės su rankų atramomis yra išties patogios, tačiau jos atrodys gerai prie pakankamai ilgo ir plataus stalo, o kompaktiškoje erdvėje tik pabrėš jos ankštumą. Nedidelei valgomojo erdvei verčiau rinktis lengvesnių formų , grakštesnio dizaino kėdes.

 

Kiek žmonių susirinks prie stalo

 

Valgomojo stalo bei kėdžių pasirinkimas priklauso ne tik nuo to, kokioje erdvėje jį statysite, bet ir nuo to kiek žmonių prie jo turės kasdien susėsti. Suprantama, kad prie stalo turėtų sutilpti visa šeima. Puiku, jei dar lieka vietos svečiams. Jeigu tenka ieškoti kompaktiškesnių sprendimų, verta pagalvoti apie stalą su prailginimo funkcija. Tai itin praktiškas ir funkcionalus sprendimas, nes kompaktiškas stalas neužims pernelyg daug erdvės, o užsukus svečiams bus patogu juos priimti ir pakviesti prie stalo.

 

Dėmesys valgomojo erdvės funkcionalumui bei jaukumui taip pat gali koreliuoti su tuo, kiek laiko paprastai šeima praleidžia laiko prie bendro stalo. Jei bendri pusryčiai, pietūs ir vakarienė yra svarbi šeimos tradicija – nederėtų daryti jokių kompromisų dėl baldų kokybės bei patinkančio dizaino. Tokie baldai tarnaus ilgus metus, o patiekiant maistą ar gurkšnojant karštus gėrimus neteks jaudintis dėl galimų stalo paviršiaus pažeidimo.

 

Jaukumo jausmą kuria detalės

 

Norint sukurti išbaigtą valgomojo interjerą nepamirškite pasitelkti jaukumą kuriančių interjero detalių. Jie ypatingai pravers, jei šioje erdvėje trūksta unikalumo ir dominuoja santūrios spalvos. Tai gali būti įvairios staltiesės, šviestuvas, kilimas, paveikslas ar gėlės. Net ir nedideli dailių formų, širdžiai mieli daiktai sukurs ypatingą atmosferą. Jie praturtins kambario erdvę ir apjungs bendrą namų stilių. Unikalios taurės, įmantri senovinė žvakidė ar didelė šeimos nuotrauka padės suasmeninti erdvę ir ją paversti visos šeimos traukos tašku.

 

Rekomenduojami video:
Komentarų nėra