Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kaimo mokyklų uždarymas: ar tempiant gumą, atsiras vaikų?

Eglė Indrelytė  •  egle@alytusplius.lt  •  9:48, 2014-01-27
Alytaus rajono Santaikos pagrindinė mokykla
http://www.santaika.alytus.lm.lt/

Dėl nuolat mažėjančio mokinių skaičiaus ir lėšų trūkumo sumanyta uždaryti dvi Alytaus rajono mokyklas. Nors mokyklų uždarymui pasipriešino keli tarybos nariai, tik laiko klausimas, kada toks sprendimas bus priimtas.

 

Alytaus rajono taryba nuo šių metų rugsėjo mėnesio užsimojo uždaryti  Alo­vės pa­grin­di­nės mo­kyk­los Ven­ciū­nų pra­di­nio ug­dy­mo ir Sim­no gim­na­zi­jos San­tai­kos pa­grin­di­nio ug­dy­mo sky­rius. Kol kas šis klausimas atidėtas iki kito tarybos posėdžio.

 

„Pagrindinė šių mokyklų uždarymo priežastis yra stiprus vaikų skaičiaus mažėjimas. Kol kas šis klausimas yra atidėtas iki kito Alytaus rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kadangi keliems tarybos nariams kilo papildomų klausimų“, - sakė Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

 

Alytaus Alovės pagrindinės mokyklos direktorius Juozas Navickas nepanoro plačiau komentuoti Venciūnų mokyklos uždarymo klausimo. „Nelabai noriu ką nors komentuoti, kadangi nežinau, kaip viskas bus. Bet ten vaikų yra labai mažai, tai patys suprantat..“, - sakė J. Navickas.

 

Kur kas atviresnė mokyklos uždarymo klausimu buvo Simno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vita Jatkauskienė. Anot jos, prieš kelerius metus Santaikos mokyklą padarius Simno gimnazijos skyriumi, Santaikoje buvo 77 mokiniai, šiemet liko jau tik 37 moksleiviai, todėl faktai kalba patys už save.

 

„Suprantu, kad yra didelė problema ir mokytojams, nes nebeliks darbo vietų,  ir tėvams, kadangi reikės galvoti į kurią mokyklą leisti savo vaiką, ir pačiai bendruomenei, juk mokykla yra bendruomenės šviesulys, kur vyksta renginiai, susitikimai. Jeigu lėšų užtektų, jeigu galėtume sau leisti išlaikyti po kelis mokinius klasėje, tada ir tokio klausimo turbūt nekiltų. Bet viskas atsiremia į pinigus“, - kalbėjo V. Jatkauskienė.

 

Moteris pabrėžė, kad Santaikos mokyklos išlaikymo problema neturėtų gulti ant Simno gimnazijos pečių.

 

Anot V. Jatkauskienės, jeigu būtų uždaryta Santaikos mokykla, Simno gimnazija turėtų galimybę mokinius atsivežti į gimnaziją, nes turi 19 vietų autobusiuką.

 

„Bet taip jau yra, kad vien dėl to, jog Santaikos mokykla tapo Simno skyriumi, tėvai atsiėmė savo vaikus iš ten ir pradėjo leisti į Alytaus mokyklas. Nė vienas mokinys pas mus iš ten neatėjo. Todėl aš nesuprantu tų tėvų, kurie kartu ir pyksta, kad gresia mokyklos uždarymas, bet kartu tam ir padeda“, - sakė Simno gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vita Jatkauskienė.

 

Belieka laukti vasario mėnesį vyksiančio Alytaus rajono tarybos posėdžio, kur, tikėtina, bus padėtas taškas mokyklų uždarymo istorijoje.

Komentarų nėra