Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Kai nėra nieko švento: kažkas drįso pavogti angelą nuo vaiko kapo

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:11, 2023-11-01
Ši angelo statulėlė buvo pavogta nuo vaiko kapo Užupių kapinėse.
Skaitytojos nuotr.

Kol vieni šiandien, Visų šventųjų dieną, važiuoja pagerbti ir uždegti žvakelę ant savo mirusių artimųjų kapų, yra ir tokių, kuriems šiame pasaulyje, regis, nėra nieko švento. Tokių, kurie netgi drįsta pavogti angelo skulptūrėlę nuo vaiko kapo. Su tokia sukrečiančia realybe dar prieš Lapkričio 1-ąją susidūrė mirusiosios dukters kapelio sutvarkyti atvykusi alytiškė Sandra. Atėjusi prie kapo, moteris pamatė, jog septynerius metus ant vaiko kapo stovėjusį angelą kažkas pavogė. Niekadėjo nesustabdė net tai, kad ant paminklo yra iškaltas mergytės atvaizdas.

 

„Aplankyti dukters kapą Užupių kapinėse atvažiuoju dažnai. Neseniai angelas dar stovėjo, o atvykus praėjusią savaitę, ketvirtadienį, jo jau neberadau. Supratau, kad pavogtas. Širdį užgulė toks skaudulys, kad tiesiog ėmiau verkti prie kapo. Man nesuvokiama, kaip gali kilti rankos pavogti angelą nuo vaiko kapo“, - pasakojo moteris.

 

Angelo statutėlė ant kapo buvo pastatyta prieš septynerius metus, po vaiko mirties. Sunkus, cementinis angelas buvo parvežtas iš kitos šalies. Pasak alytiškės, Lietuvoje parduodami gipsiniai,  lengvi, kurie neretai greitai pažaliuoja, o šis kuo puikiausiai laikėsi daug metų.

 

„Kai kiti žmonės sakydavo, kad kažkas ką nors pavogė nuo artimųjų kapų, stebėdavausi, nes man to patirti neteko. Galvojau, vaiko kapas, galbūt tas sustabdo ilgapirščius, bet kaip matyti – nieko panašaus“, - kalbėjo Sandra.

 

Pasak jos, ant kapelio yra ir dar vienas, aukštas, molinis angelas, bet jis pritvirtintas, kad neapvirstų nuo vėjo, tad matomai dėl to vagišius jo ir neėmė.

 

„Manau, to angelo niekas man negrąžins, ir jis juk nekainuoja milijonų. Tačiau ne tai man yra svarbu. Tiesiog angeliuką aš rinkau savo vaiko kapeliui, jis ant jo stovėjo nuo pradžių. Labai skauda širdį pagalvojus, kaip galima šitaip elgtis. Net gyvuliai taip nedaro“, – sakė moteris.

 

Tikėtina, kad kažkas angelą bandys parduoti ar panaudoti kitais tikslais. Atkreipkite dėmesį, kaip jis atrodo, kad į jūsų rankas nepatektų vogtas daiktas.

 

O galbūt tam žmogui, kuriam kilo ranka pasisavinti angelą nuo vaiko kapo, prabus sąžinė? Moteris tuo netiki, tačiau gal įvyks stebuklas, ir minėtas asmuo angelą sugrąžins.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai