Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 12 604

Ką svarbu žinoti, kai kreipiamės pirmą kartą dėl paskolos

  •    •  10:19, 2020-03-03
Asociatyvi nuotr.
pixabay.com nuotr.

Jei paskolų pasaulyje jūs save galėtumėte priskirti naujokams, tuomet šis straipsnis gali jums labai veiksmingai pasitarnauti ieškant paskolos internetu. Nors internete šiomis dienomis yra pateikiama labai daug įvairių patarimų, susijusių su finansiniais įsipareigojimais ir paskolomis, dažnai jie nebūna koncentruoti. Todėl jums paruošėme labai naudingų ir vertintų patarimų sąrašą, kuris turėtų palengvinti jūsų paskolos paieškas ir galutinio sprendimo priėmimą.

 

Ką reiškia „geriausia paskola“?

 

Egzistuoja daugybė priežasčių, kodėl viena ar kita paskola jums gali būti netinkama, tačiau geriausia paskola įprastai yra vadinama ta paskola, kurios palūkanų norma būna pati žemiausia, primena Finance43 paskolų palyginimo ekspertai. Tai reiškia, kad visą tai galima suprasti labai paprastai – kuo paskolos palūkanos yra mažesnės, tuo mažiau teks sumokėti kreditoriams.

 

Taigi, ieškant paskolos internetu, labai svarbu išsiaiškinti, ką reiškia tokie trumpiniai kaip MPN ir BVKKMN. Jei tuo dar nespėjote pasidomėti ir šie trumpiniai jums nieko nesako, nepraleiskite progos skaityti toliau.

 

Kas yra MPN?

 

MPN yra metinė palūkanų norma. Žvelgdami į metinę palūkanų normą jūs galite suprasti, kiek procentų palūkanų jums teks sumokėti nuo pasirinktos paskolos sumos per vienerius metus. Todėl akivaizdu, kad jei dėl paskolos internetu yra kreipiamasi ilgesniam nei vienerių metų laikotarpiui, MPN procentas bus kitoks, t.y. mažesnis. O jei paskolą norite gauti trumpesniam nei vienerių metų laikotarpiui, MPN bus didesnis.

 

Kas yra BVKKMN?

 

BVKKMN nusako bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Tai reiškia, kad žvelgdami į šį skaičių, jūs galite suprasti, kiek iš viso jums gali tekti sumokėti, jei jūs galiausiai nuspręsite pasinaudoti jums pasiūlyta paskola internetu. Į šį skaičių yra įtrauktos visos su paskola susijusios išlaidos, t.y. palūkanos, visa paskolos suma, administraciniai mokesčiai ir sutarties sudarymo mokesčiai.

 

Svarbūs patarimai kiekvienam, kuris nori paskolos internetu

 

Apie tai, kad paskolos internetu gali pagelbėti mums sprendžiant įvairius mums iškylančius klausimus, daugelis kalba labai daug ir dažnai. Tačiau visiškai pamirštama kalbėti apie tai, į ką svarbiausia atsižvelgti ieškant paskolos internetu. Todėl jokiu būdu nepamirškite šių kelių patarimų.

 

1. Supraskite, ko jūs norite iš paskolos

 

Jei norite pasirinkti paskolą, kuriai yra taikomos pačios žemiausios palūkanos ir siūlomos pačios geriausios sąlygos, taip pat turite žinoti, kiek tiksliai pinigų jums reikia. Tai reiškia, kad visų pirma jūs turite suprasti, koks yra jūsų tikslas ir ką jūs savo gautos paskolos internetu pagalba norėsite pasiekti.

 

Nemenka dalis vartotojų įprastai nė nežino savo konkretaus tikslo. O tai reiškia, kad jie tokiu atveju susiduria su pakankamai didele finansine rizika. Todėl jei jūs norite to išvengti, turėtumėte suprasti, kokią didelę reikšmę turi jūsų numatytas tikslas. Kiekviena paskola, dėl kurios yra kreipiamasi, turi būti panaudojama tikslingai. Todėl išsiaiškinkite, ką nuveiksite su gauta paskola ir kokios pinigų sumos jums iš tikrųjų reikėtų. Kiekvienai paskolai yra taikomos palūkanos ir papildomi mokesčiai. Tai reiškia, kad paskolos niekuomet nėra nemokamos (nebent pasinaudojama išskirtiniais ir vienetiniais greitųjų kreditų pasiūlymais, kuomet pirmai paskolai kreditoriai netaiko jokių palūkanų ir kitų papildomų mokesčių). Todėl jei nenorite patirti pernelyg didelių išlaidų, turite suprasti, kiek pinigų jums reikia, kreipdamiesi būtent dėl tokios pinigų sumos, kuri padėtų jums įgyvendinti savo numatytus finansinius tikslus.

 

Tam, kad galėtumėte lengviau palyginti skirtingų kreditorių taikomą palūkanų normą ir kitas paskolų sąlygas, galite pasinaudoti įvairiais internete siūlomais paskolų palyginimo įrankiais, kurie šiandien yra visiškai nemokami. Žinoma, kreditorių internetiniuose tinklalapiuose taip pat yra pateikiamos ir paskolų skaičiuoklės, tačiau turite suprasti, kad jų jums pateikiama finansinė informacija bus tik preliminari ir gali labai reikšmingai skirtis nuo to, ką jums galiausiai galės pasiūlyti jūsų pasirinkti kreditoriai.

 

2. Patikrinkite savo asmeninį kredito reitingą

 

Galbūt jau esate girdėję apie tai, kad egzistuoja kiekvieno žmogaus asmeninis kredito reitingas? Jei taip, ar žinojote, kad kiekvienas iš mūsų galime jį patikrinti? Tai reiškia, kad ne tik kreditoriai, tačiau ir jūs patys galite sužinoti, koks yra jūsų mokumas, tokiu būdu lengviau numatydami, koks galėtų būti kreditorių atsakymas, kuomet jūs jiems pateiksite savo paskolos internetu paraišką. Kuo geresnis bus jūsų kredito reitingas, tuo lengviau jums turėtų gauti paskolą.

 

Tačiau jei jūs suprasite, kad jūsų asmeninis kredito reitingas yra prastas, neturėtumėte kreiptis į kreditorius tol, kol jo nepagerinsite. Egzistuoja daug įvairių priemonių, kaip tai galite padaryti – pradedant jūsų turimų finansinių įsipareigojimų sumažinimu ir baigiant jūsų gaunamų mėnesinių oficialių pajamų padidinimu.

 

Teigiamas ir aukštas asmeninis kredito reitingas taip pat padidina galimybę sulaukti palankesnio palūkanų pasiūlymo. Todėl jei jūsų kredito reitingas bus labai aukštas, jūs turėsite didesnes galimybes derėtis su skirtingais kreditoriais, galiausiai pasirenkant patį palankiausią paskolos internetu pasiūlymą.

 

3. Nesikreipkite dėl daugelio paskolų vienu metu

 

Pastebima, kad nemenka dalis žmonių vadovaujasi neteisingu požiūriu, kuomet jie ieško paskolos internetu. Jie mano, kad jei tuo pačiu metu kreipsis dėl daugiau nei vienos paskolos į skirtingus kreditorius, pagreitins visą paskolos gavimą procesą. Tačiau toks požiūris yra visiškai nesusijęs su tikrąja situacija. Jei jūs tuo pačiu metu kreipsitės į daugybę skirtingų kreditorių, tuomet tai gali nulemti ir visiškai priešingą rezultatą, kuomet paskolą gauti taps gerokai sunkiau. Įdomu, kodėl?

 

Kaskart, kai yra kreipiamasi į kreditorius, tai paveikia asmeninę kredito istoriją – ir tai ne teigiamai. Todėl jei jūs kreipsitės į ne vienus kreditorius, tai kreditorių atžvilgiu atrodyti lyg desperatiškos pastangos gauti paskolą – nepaisant to, kokią ir nepaisant to, kokiomis priemonėmis.

 

Todėl jei jūs ieškote paskolos internetu, turėtumėte tai daryti labai apgalvotai ir atsakingai, jokiu būdu nesistengdami kreiptis į kuo daugiau skirtingų kreditorių. Kur kas geriau įsigilinti į skirtingų kreditorių taikomas sąlygas, taikomus paskolų pasiūlymus, pasikonsultuoti su asmeniniu finansų specialistais, kreiptis į kreditorius dėl pirminės konsultacijos (be asmeninio mokumo vertinimo procedūros) ir kt. Be to, jūs galite pasiteirauti kreditorių, kokio dydžio paskola galėtų būti suteikta įsivaizduojumu atveju, kuomet jūs nurodytumėte konkretų asmeninį mokumo reitingą. Visa tai jums turėtų padėti lengviau suprasti apie savo tikrąsias galimybes gauti paskolą, neigiamai nepaveikiant savo asmeninio kredito reitingo.

 

4. Įvertinkite paskolų pasiūlą

 

Kiekvienas kreditorius – nepaisant to, ar tai būtų komercinis bankas, kredito unija, ar kredito bendrovė – taiko skirtingus paskolų pasiūlymus ir nustato nevienodo dydžio palūkanas. Taigi, vieni kai kuriais atvejais gali pasiūlyti didesnės vertės paskolas, o kiti gali pasiūlyti mažesnes palūkanas. Taigi, prieš priimant galutinį finansinį sprendimą, labai naudinga žinoti, ką jums galėtų pasiūlyti kreditoriai, galiausiai pasirenkant patį palankiausią paskolos variantą.

 

Žinoma, kaip jau turbūt supratote, paskolos palūkanos nėra vienintelis veiksnys, kuris nulemia bendrą paskolos vertę ir į kurį jums vertėtų atsižvelgti ieškant paskolos internetu. Todėl jei jūs norite pasirinkti pigiausią paskolą ir neprašauti pro šalį, kartu išvengiant pernelyg didelių finansinių išlaidų, turėtumėte atsižvelgti ir į papildomus mokesčius, tokius kaip sutarties administravimo mokestis, sutarties sudarymo mokestis ir kt. Tai jums turėtų palengvinti galutinio sprendimo priėmimą ir užtikrinti, kad jūs pasinaudosite labai palankiomis sąlygomis pasižyminčia paskola internetu.

 

5. Nuspręskite, ar paskola yra pigiausias būdas gauti pinigų

 

Kiekvienas kreditorius nustato maksimalią pinigų sumą, kurią gali pasiskolinti vartotojai. Vieni siūlo didesnės, o kiti mažesnės vertės paskolas. Tačiau jei jums reikia paskolos, kuri nesiekia dešimties tūkstančių ar dar didesnių sumų, taip pat galite pagalvoti ir apie tai, ar paskola yra tinkamiausias sprendimas. Šiuo atveju kalbame ir apie kredito korteles. Nors šiuo atveju kredito kortelė taip pat yra finansinis įsipareigojimas, į jį įprastai yra žvelgiama ne taip, kaip į vartojamąją paskolą. Be to, kredito kortelėms taikomos sąlygos taip pat būna reikšmingai besiskiriančios nuo tų, kurios yra būdingos įprastinėms paskoloms, o palūkanų norma dažnai būna mažesnė.

 

Todėl jei yra galvojama apie kreipimąsi dėl paskolos internetu, turėtų būti labai gerai įvertintos visos jums prieinamos galimybės. Žinoma, jei jūs vis dėlto nuspręsite kreiptis dėl vartojamosios paskolos ir tuo pačiu jūs jau turėsite ne vieną kredito kortelę, nepamirškite, kad tai gali labai neigiamai paveikti jūsų asmeninį kredito reitingą.

 

Jei vartotojas turi kredito kortelę ir kreipiasi dėl kredito internete, nepaisant to, kad jo kredito kortelė gali būti visiškai pilna, kreditoriai ją vertins kaip vartotojo turimą finansinį įsipareigojimą. Tai gali sumažinti jūsų galimybes gauti paskolą internetu. Taigi, kaip matote, yra daug įvairių veiksnių, kuriuos būtina apsvarstyti bandant priimti teisingą ir sėkmingą asmeninį finansinį sprendimą. Dėl šios priežasties kartais yra geriau visų pirma kreiptis į patyrusius asmeninių finansų konsultantus, kurie padėtų jums lengviau suprasti, koks finansinis sprendimas galėtų būti pats tinkamiausias.

 

6. Skolintis daugiau gali būti pigiau

 

Nors tai iš pirmo žvilgsnio jums gali skambėti labai paradoksaliai, vis dėlto kai kuriais atvejais gali būti veiksmingiau kreiptis dėl šiek tiek didesnio kredito nei jums iš tikrųjų reikia, tam, kad galiausiai galėtumėte sutaupyti, nes tuomet jums suteiktai paskolai būtų pritaikytos žemesnės palūkanos.

 

Žinoma, šiuo atveju neturime galvoje reikšmingai didelių sumų. Kartais gali pakakti pasiskolinti vos 500 eurų daugiau, kad galėtumėte sulaukti gerokai palankesnių palūkanų. Tačiau vėlgi, kiekvienas atvejis yra labai skirtingas ir individualus. Turite suprasti, kad paskolos sąlygos, kurios yra taikomos jūsų šeimos nariui ar jūsų pažįstamam žmogui, jums gali būti nepasiūlytos – nepaisant to, kad galbūt jūsų gaunamos mėnesinės pajamos yra tokios pačios. Todėl taip pat ir palūkanos, kurios bus jums pasiūlytos, gali labai skirtis. Visa tai reiškia, kad kiekvienas žmogus, prieš kreipdamasis dėl paskolos internetu, turi įvertinti savo tikrąsias galimybes ir tikruosius skaičius.

 

Galiausiai nuspręskite, ar paskola iš tikrųjų yra tai, ko jums reikia

 

Kuomet jūs gausite paskolą internetu, ilgam laikui būsite finansiškai įsipareigoję savo pasirinktiems kreditoriams, todėl prieš priimdami tokį atsakingą sprendimą, turite būti visiškai tikri, kad paskola yra vienintelis ir pats veiksmingiausias sprendimas. Todėl skirkite laiko tokios informacijos apmąstymui, savo asmeninės finansinės situacijos vertinimui ir būsimų veiksmų plano sudarymui. Tai padės jums būti tikriems, koks finansinis sprendimas jūsų dabartiniame gyvenimo etape galėtų būti pats optimaliausias.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.