Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Ką daryti, kai sausėja akys?

ANTEJA.LT informacija  •    •  15:37, 2021-12-29
Asociatyvi nuotr.

Didelę dalį žmonių šiais laikais vargina akių sausumas. Ne veltui jis laikomas civilizacijos liga, kurios atsiradimui daug įtakos turi šiandieninė aplinka: kompiuterių ir telefonų ekranai, kondicionieriai ir panašiai. Jie neigiamai veikia akių paviršių, todėl šios gali išsausėti, atsirasti perštėjimas, niežulys, paraudimas ar net patinimas. Taigi ką daryti susidūrus su šia problema?

 

Kodėl sausėja akys?

 

Akių sausumas paprastai atsiranda dėl sumažėjusios ašarų gamybos arba dėl per greito jų pasišalinimo, pažeidus riebalinį sluoksnį. Tokių problemų atsiradimą gali lemti natūralūs senėjimo procesai, ypač menopauzė, tam tikrų vaistų (dažniausiai antihistamininių) šalutinis poveikis. Akių sausumą taip pat gali sukelti autoimuninės ligos, hormoniniai pokyčiai, pavyzdžiui, nėštumo metu, sezoninės alergijos, sausas, vėjuotas ir smarkiai užterštas oras, ilgas žiūrėjimas į ekraną, retas mirksėjimas.

 

Kaip atpažinti akių sausumą?

 

Akių sausumas dažnai pasireiškia dilgčiojimo, deginimo ir šiurkštumo pojūčiu. Taip pat akyse ir aplink jas gali atsirasti plaušingos gleivės. Akys gali tapti jautrios šviesai, parausti, ašaroti. Pastarasis simptomas dažnai būna klaidinantis, nes daug kam atrodo, kad sausos akys neturėtų ašaroti. Tačiau tai yra natūrali organizmo reakcija į dirginimą. Esant akių sausumui, taip pat gali atsirasti jų nuovargis, suprastėti matymas, tapti nepatogu nešioti kontaktinius lęšius ir sunkiau vairuoti naktį.

 

Kaip gydyti sausėjančias akis?

 

Kad ir kokios priežastys būtų sukėlusios akių sausumą, reikėtų jį kuo anksčiau pastebėti ir imtis atitinkamų priemonių. Problemai įsisenėjus, gali tapti žymiai sunkiau ją pašalinti. Pirmasis dalykas, kurį rekomenduojama padaryti, tai užsiregistruoti oftalmologo konsultacijai. Akių būklę įvertinęs gydytojas parekomenduos tinkamiausią gydymą.

 

Svarbu prisiminti, kad tuomet, kai akys išsausėja, jos tampa labiau pažeidžiamos, gali lengviau atsirasti infekcija. Jei tokią būklę sukėlė dažnas žiūrėjimas į ekraną, pavyzdžiui, darbas su kompiuteriu, rekomenduojama bent kas valandą, o geriausia kas 20 min. daryti pertraukėles ir nepamiršti mirksėti. Be to, reikėtų gerti pakankamai vandens, kuris yra gyvybiškai svarbus visam mūsų organizmui, taip pat akių drėkinimui.

 

Jeigu akių sausumas atsiranda nešiojant kontaktinius lęšius, patariama juos pakeisti į akinius. Išspręsti tokią problemą gali padėti ir akių lašai, kitaip vadinamos dirbtinės ašaros. Tiesa, dėl jų pasirinkimo reikėtų pasitarti su gydytoju, kadangi kiekvienas atvejis individualus. Visada geriausia rinktis akių lašus be konservantų.

 

Siekiant pagerinti tiek ašarų gamybą, tiek bendrą akių būklę, patariama į savo mitybą įtraukti daugiau maisto produktų, kuriuose gausu vitamino A ir omega-3 riebalų rūgščių. Jiems priskiriamos kepenėlės, morkos, brokoliai, žuvis, riešutai.

 

Akių sausumas gali ne tik sukelti diskomfortą, bet ir perspėti apie įvairias ligas. Taigi jeigu susidūrėte su šia problema, užsiregistruokite vizitui pas gydytoją. Jūsų akių būklę įvertinęs oftalmologas gali padėti rasti tinkamiausią sprendimą. Išsirinkti patikimą specialistą galite čia: https://anteja.lt/gydytojai-specialistai/oftalmologai.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai