Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai. „Visur gėlės ir gėlininkai, nėra ko cia maišycis!“

Jurgis Kochanskas  •    •  15:35, 2023-10-28
Jazminų turguje ankstų šeštadienio rytą išsirikiavo gėlininkai.
Jurgio Kochansko nuotr.

Į Alytaus turgelius suplaukė jūra chrizantemų! Šeštadienio ankstų rytą, jau 5–6 valandą, Alytaus turgaus Jazminų gatvėje, aikštelėse, rikiavosi autobusiukai su brangiu kroviniu. Kiekvienas gėlininkas žino savo vietą, tad jokių peštynių, jokio stumdymosi. Po valandėlės kupstai chrizantemų išaudė gražiausius raštus ir laukė pirkėjų.

 

Graži spalio pabaiga ir gėlininkams, ir grybautojams

 

„Viskas brangsta, tik gėlės pigios“, – guodėsi gėlininkai, už puodą gražių chrizantemų prašydami iki 10 eurų. Puodas karališkųjų chrizantemų – 13–14 eurų. Puodelis viržių – iki 4 eurų.

 

Puodas karališkųjų chrizantemų – 13–14 eurų.

 

„Visur gėlės ir gėlininkai, nėra cia ko maišycis, rytoj in turgų nevažiuosiu“, – nusprendė Vankiškių kaimo ūkininkas Valdas Simanavičius, atvežęs kopūstų, bulvių, morkų ir česnakų.

 

Valdui pritarė ir kiti kolegos: į kopūstus, bulves ar morkytes net nepažiūri, mauna tiesiai prie gėlių. Kai kurie pirkėjai turguje lankosi keletą dienų iš eilės, kol apvažiuoja visus giminės kapus.

 

Jazminų turgaus senbuvis Vankiškių kaimo ūkininkas Valdas Simanavičius sako, jog reikia leisti ir gėlininkams uždirbti. Po savaitės čia bus tuščia!

 

Vis dėlto rudenį populiaru: tarsi paukščių lesyklos pirkėjų užgulti lauko prekystaliai, kur prekiaujama raugintais kopūstais, česnakais, morkų ir burokėlių salotomis, moliūgais ir jų giminaičiais.

 

Ir aš grįžau iš Jazminų turgaus ne tuščiomis: parsinešiau kalakutų ir paršų kojų – virsiu šaltieną, stiprinsiu sąnarius, porą saujų gerai paruoštos bičių duonelės – pasirūpinsiu imunitetu. 100 g bičių duonelės – 4 eurai.

 

Beje, sveikatą taisau ir pelynais – rykštelė 1 euras.

 

Jazminų turguje vilioja raugintos, marinuotos daržovės, gardžiai paruošti daržovių salotų mišiniai.

 

Grįžtant namo, apie 11 valandą, pradėjo kristi riebios šlapios snaigės: gėlininkams pasisekė, kita savaitė dar bus šilta. Gamta neskriaudžia ir grybautojų, turguje matosi šilbaravykių, voveraičių, „vištukių“, žaliuokių...

 

Šviežios žinios iš Kaniūkų. Nepurkštaukite ant Žiemos laiko – jus prikels gaidžiai!

 

Šeštadieninis Kaniūkų turgus šįkart buvo riebesnis už praėjusįjį: netrūko miežių ir kviečių. Anksti ryte miežiai ir kviečiai (50 kg) kainavo po 10 eurų. Baigiantis turgui, ūkininkai kviečius paleido po 9 eurus.

 

Maišas (40 kg) avižų – 11 eurų.

 

Paukštininkai dedeklių vištaites pardavė po 10 eurų. Ketina raibukes branginti, neva Prienų turguje vištaitė jau 12 eurų.

 

Kaniūkuose buvo privežta gražių gaidžių, tinkačių ir vištų šeimynoms, ir kruopienei.

 

Kai kuriuos žmones labai kvailina prasidedantis Žiemos laikas. Tad labai patogu ir nervus ramina keltis su gaidžiais. Nuo amžių kaimo žmonės keliasi su gaidžiais!

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai