Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai: valdžios dykutį investavau į tinginio kopūstus

Jurgis Kochanskas  •    •  8:56, 2020-10-25
„Jurgio turgelių“ autorius Alytaus turguje Jazminų gatvėje pensijos priedą investavo į tinginio kopūstus. Maišas (10 kg) pjaustytų kopūstų raugti – 5 eurai, kilogramas kopūstų galvų – 40 centų.
Jurgio Kochansko nuotr.

Tie 200 eurukų prilipo prie pensijos kaip lapas pirtyje prie geros vietos: jų taip ir nepastebėjau. Atsitokėjęs susimąsčiau: kai politikai vienas kitą niurko, kažin ar po rinkimų sulauksim 13-osios premijos! Todėl nusprendžiau keletą mėnesių saugotą valdžios dykutį ne anūkams išdalinti, o investuoti į savo sveikatą – stiprinsiu imunitetą!

 

200 eurukų – kaip varlei uodas

 

Geriausia vieta tokioms investicijoms – Alytaus turgeliai! Šeštadienį į juos ūkininkai privežė kalnus kopūstų. Dalis jų dar laukuose, lyjant lietui galvos auga ir vėlų rudenį, pučiasi ir net plyšta!

 

Kam pirkti raugintus kopūstus, didžiausius pinigus mokėti, kai pats jų gali prisiraugti! Juolab, Alytaus turguje Jazminų gatvėje prekiaujantys Likiškėlių kaimo ūkininkai Nastutė ir Rimantas Kiūdeliai pripratino pirkėjus prie tinginio kopūstų: 10 kg supjaustytų baltagalvių – 5 eurai. Tiesa, dar prireiks morkų, kilogramas jų – 60–80 centų, spanguolių – litras jų 3 eurai, kmynų, druskos ir cukraus, kitų priedų pagal skonį. Didžiausia investicijos dalis – ąžuolinė statinaitė. Ir nėra tų 200 eurukų – kaip varlei uodas. Verkiant reikia 13-os pensijos!

 

Kur žingsnį žengsi – ten chrizantemos

 

Alytaus turgeliuose kur žengsi – ten chrizantemos. Sumanios gėlininkės ir čia pasitelkia dekoratyvinius kopūstus, kurie ištveria iki 15 laipsnių šaltį. Antai Panemuninkėlių kaimo gėlininkė Ilona Zenkevičienė su dekoratyviniais kopūstais sukūrė nuostabias gėlių kompozicijas. Jų kainos prasideda nuo 15 eurų ir kopia iki 30 eurų.

 

Jazminų turguje Panemuninkėlių kaimo gėlininkė Ilona Zenkevičienė ir jos gėlių kompozicijos su dekoratyviniais kopūstais.

 

Lietus merkė gėlių kilimus ir Jotvingių turguje. Gėlininkai laukė pirkėjų anksti rytą, bet šie pasirodė tik apie 9 valandą, kai apstojo lyti. Gėlių gausa ir grožis stebina, dauguma jų jau keliauja į kapus – siaučiant virusui žmonės nelaukia Visų Šventųjų ir Vėlinių.

 

Ankstyvas rytas Jotvingių turguje, gėlių kilimai laukia pirkėjų.

 

Žieminiai česnakai laukia pirmadienio ir antradienio

 

Piktojo viruso suvestinėse Alytaus kraštas žalias: ne iš valdžios malonės, dzūkai nuolat stiprina savo imunitetą ir mažiau serga.

 

Antai mano mylima giminaitė alytiškė Elytė Maslauskienė susimalė kilogramą spanguolių, 0,5 kilogramo žieminių česnakų, kilogramą medaus dar savo turėjo, paruošė vitaminų pritvinkusią košę ir kasdien kabina ją šaukšteliu, kada užsigeidžia. Jotvingių ir Jazminų turgeliuose kilogramas žieminių česnakų ir kilogramas medaus – po 6 eurus.

 

Beje, dabar žieminių česnakų sodinimo metas, pagal žinovus, palankiausios dienos ateinantį pirmadienį ir antradienį. Jazminų turguje karaliaujantis Vankiškių kaimo ūkininkas Valdas Simanavičius pamokė, kaip sodinti česnakus.

 

„Pasodinam skiltelę, ir virš jos turi likti per dvi skilteles žemės“, – aiškino Valdas.

 

Jazminų turguje Vankiškių kaimo ūkininkas Valdas Simanavičius rodo, kokiame gylyje sodinti žieminius česnakus.

 

Naminiai vištiniai kiaušiniai turguje dingsta vos jiems pasirodžius

 

Kaimiškų kiaušinių turguje vis mažiau – sodžiaus senės vištos keičia plunksnų apdarus, o jauniklės dar nepriaugusios. Turguje klausiau, kaip sveikai gyvenančios dzūkės be kaimiškų kiaušinių išsiverčia.

 

„Kaimiški kiaušiniai – tik anūkėliams, maniškės per savaitę vos 4 kiaušinukus išridena. Šeimai į blynus, kiaušinienei įmušu du krautuvės kiaušinius ir vieną naminį“,– pasakojo Jazminų turguje prekiaujanti Radžiūnų kaimo ūkininkė Jūratė Urbonienė.

 

Turguje dešimtis kaimiškų vištinių kiaušinių –1,7–2 eurai, pirkėjai juos išneša vos pasirodžius.

 

Dedeklių vištaičių kainos neatsilieka nuo grūdų

 

Naktinis Kaniūkų turgus šeštadienį springo grūdais, girgsėjo žąsys ir giedojo gaidžiai. Maišas (50 kg) kviečių, miežių – 8, kvietrugių – 7 eurai. Rugių – nebuvo.

 

Maišelis (40 kg) traiškytų kviečių – 10, kukurūzų – 12, traiškytų kukurūzų – 13, valytų žirnių – 12 eurų. Maišelis (24 kg) kvietinių sėlenų – 6 eurai.

 

Alytiškis Vidmantas pirko iš Rutkos kaimo ūkininko Antano kviečių. Maišas (50 kg) jų – 8 eurai.

 

„Meluoti ar sakyti tiesą – 40 ar 4 vištas turiu? – klausė Vidmantas. – Jei tiesą, tai 4 vištas laikau, maišo kviečių užteks iki pavasario“.

 

Kaniūkų turguje alytiškis Vidmantas perka savo vištelėms kviečius.

 

Butrimonių seniūnijos Eičiūnų kaimo gyventojas Jonas Vaitkevičius atvežė į turgų kvietrugių ir avižų. Už maišą (50 kg) kvietrugių prašė 7, avižų – 6 eurų.

 

„Namuose turiu parduoti ir šieno, rulonas – 15 eurų“, – siūlė Jonas, tel. 865113343.

 

Butrimonių seniūnijos Eičiūnų kaimo gyventojas Jonas Vaitkevičius atvežė į Kaniūkų turgų avižų ir kvietrugių, namuose jis turi parduoti ir šieno.

 

Kas nori jaunų dedeklių vištaičių, šeštadieniais važiuoja jų pirkti į Kaniūkus. Nemunaičio paukštininkai raibes, molinukes ir baltas leghornų vištaites padavinėjo po 7–8 eurus.

 

Kaniūkų turguje pasirodė ir Krosnos paukštininkė Asta Antanaitienė. Jos paukščiai – veisliniai. Žąsis kainuoja nuo 20 iki 25, antis –10–15 eurų. Asta turėjo ir triušių, vienas  – 10–15 eurų.

 

Krosnos paukštininkė Asta Antanaitienė atvežė triušių, žąsų, ančių ir perlinių vištelių. Jos augintiniais susidomėjo Audronė Sadauskienė iš Nemunaičio seniūnijos Einorų kaimo.

 

Krosniškės antelės ir žąsys.

 

Audronė ir Valdas Sadauskai iš Nemunaičio seniūnijos Einorų kaimo turėjo bulvių. Maišas (50 kg) jų –15 eurų. Bulvių augintojų tel.868083030.

 

Naktiniame Kaniūkų turguje stebėjau ir „Karalių pasaką“, kai pirkėjas apžiūrinėjo, ką į turgų atvežė medžio meistras Alvydas Černiauskas.

 

Paslaptingai atrodo naktiniame Kaniūkų turguje medžio meistras Alvydas Černiauskas ir jo dirbinius apžiūrintis pirkėjas – „Karalių pasaka“.