Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai. Prezidentinė reklama neužgožė Venciūnų gaidžio!

Jurgis Kochanskas  •    •  9:36, 2024-04-14
Uoli grybautoja alytiškė Gražina Bubnienė ir kalnas jos bobausių iškart patraukė Jazminų turgaus pirkėjus.
Jurgio Kochansko nuotr.

Alytaus turgeliuose tik iš nuogirdų žino apie kandidatus į šalies prezidentus, rikiuoja, kas jauniausias, vyriausias, turtingiausias.  Šeštadienį vieno kandidato lankstinukas jau pasiekė Jazminų turgų – du piliečiai dykai dalijo (alytiškių pašto dėžutės dar tuščios, per rinkimus jos springsta skrajutėmis).


Turgus lieka turgumi: pirmąją rinkiminę reklamą gerokai aplenkė pavasario šauksmas – Gražinos Bubnienės kalnas bobausių, Stepo Markevičiaus gaidys, Petro Keršio gėlės, agurkų ir pomidorų pasodas.
 

Alytiškė  grybų nesveria


Jazminų turgus kvepia pavasariniais grybais, net už krūtinės griebia, taip jų norisi paragauti.


Alytiškė grybautoja Gražina Bubnienė bobausių niekada nesveria, prikrauna indelius su kaupu ir prašo už gražuolius 3–8 eurų. 


„Ir baravykų, voveraičių, kitų grybų nesveriu, kraunu iš akies, kad ir man, ir pirkėjui nebūtų skriauda. Kartą bobausius išmainiau į kavą, pasiskelbiau internete, net iš Merkinės atvažiavo“, – pasakojo Gražina.


Pasak grybautojos, bobausiai tiesiog iš žemės verčiasi, o briedžiukų radusi tik du. Pastarieji nenuodingi, galima tiesiai ant keptuvės čirškinti.


Jazminų pavasariniame turguje karaliauja vaismedžiai ir gėlės. Medelių dabar pats sodinimas, o gėlės keliauja į sodybas, darželius ir kapus.  Ir Jazminų, ir Jotvingių turguje našlaitės sodinukas su žiedais – 80 centų.

Jazminų turgaus gėlynai audžia pavasarinį kilimą, laukia pirkėjų vaismedžiai, visžaliai sodinukai.

Jotvingių turgaus gėlininkas iš Miklusėnų Žibuoklių gatvės, atvežė į turgų ir agurkų bei pomidorų pasodo.


„Jau vieną kitą daigą nuperka ir sodina šiltnamiuose, prie namų“, – sakė Petras, prašė už agurko daigą 2, pomidoro – 1,5 euro.

Su agurkų ir pomidorų pasodu, šiltnamių gėlėmis į Jotvingių turgų anksti ryte prisistatė Miklusėnų gėlininkas Petras Keršys.


Miklusėniškio šiltnamiuose jau žaliuoja ir kopūstų, sulig triušio ausytėmis, daigai.


Jotvingių turguje jau rikiuojasi darželių gėlininkės, čiulba ulba apie sveikatą žolininkė Janina Romaškienė. Ji patarė, kad nereikia išmesti pernykščių ar ankstesnių metų vaistažolių. Jos didžiulis turtas, galima atsigaivinti žolių vonioje, įkvėpti jų aromato arba palepinti kojas.

 

Jotvingių turguje ruošiasi sutikti pirkėjus darželių gėlininkės.


Gaidžių peštynės baigėsi Kaniūkuose


Prie Kaniūkų turgaus vartų Stepo Markevičiaus gaidys užgiedojo ir iškart pakliuvo į pirkėjo maišą – 10 eurų.


„Gyvenam kaime, anksčiau karvės, paršai, o dabar nieko nėra – visi ponai. Turim tik 28 vištas ir 4 gaidžius. Nėra tvarkos: vienas gaidys šoka ant vištos, kitas – gina. Atvežėm giedorius į turgų“, – pasakojo Stepo žmona Vladzė.

Venciūnų gyventojas Stepas Markevičius ir jo užaugintas gražuolis gaidys Kaniūkų turguje giedojo kaip iš natų. Giedorius nepaklius į kruopų puodą, o vadovaus naujam vištų būriui.


Šalimais prekiavo dedeklėmis vištaitėmis – po 10 eurų, jau dedančios jauniklės – 11 eurų. Markevičiams jų pirkti nereikės, savo užsiaugins. Anądien šeimininkė aptiko perinčią slapukę – 17 viščiukų išsirito. 
Kaimui tik ir beliko vištas auginti, grūdų iki kaklo, kainos – menkos. Maišas (50 kg) miežių, kviečių – 10 eurų.


„Iš Simno, bet javus auginu Dingiškių kaime. Kai ėjom į mokyklą, bažnyčią, buvo Dzingiškiai, o dabar pasikeitė, –  pasakojo simniškis Albinas, atvežęs miežių ir kviečių.

Simniškio Albino prekės – kviečiai ir miežiai, su juo kalbasi bičiulis Vytas.

 

Ilgininkų kaime penkerius metus ūkininkauja Justinas Aleknavičius, atvežė į turgų gražių kviečių. 

.Justinas Aleknavičius iš Ilgininkų kaimo atvežė į Kaniūkus kviečių, po 10 eurų paleido.


„Pusė lauko javų užliejo, vėliau – uždžiovino, jei nedirbčiau vilkiko vairuotoju, iš žemės ūkio neišgyvenčiau“, – pasakojo vaikinas.


Kaniūkuose maišas (40 kg) žirnių, pagal švarumą, 12–15 eurų. Kilogramas baltažiedžių lubinų – 1, mėlynžiedžių – 1,5, geltonžiedžių – 3,5 euro. 

.Kaniūkų turguje siuva grūdų pirkėjai. Gausiai privežta miežių, kviečių, pašarinių miltų.

 

Kaniūkuose maišas(50 kg) bulvių – 15–20 eurų, Jazminų turguje du kartus brangiau.

 

Beje, prie žalienų sėklų – eilės. Paklausūs pievų žolių mišiniai.

 

Kaniūkų jau trečias šeštadienis nepalieka Prienų krašto sodininkas Ruslanas, be kitų gėrybių, šįkart atvežė labai gražių trejų metų rožių sodinukų. 

 

Mantas Kazakevičius iš Mančiūnų iš sodininko nusipirko japonišką kėnį, labai gražus tankus medelis, genys snapo neįkištų. Jo kaina – 45 eurai. Beje, Mantas per dvi vietas dirba dailės mokytoju Alytuje, dainuoja Merkinės chore. Kartu su kitais kaimo naujakuriais, jis laukia gabalo asfaltuoto kelio, kuriuo pasirūpinti žadėjo Alovės seniūnas.

Prienų krašto sodininkas Ruslanas ir Mantas Kazakevičius iš Mančiūnų, nusipirkęs japonišką kėnį.

 

Kaniūkų turguje vėl pasirodė medžio meistras alytiškis Alvydas Černiauskas ir sulaukė itin daug pirkėjų. Ne kiekvienas moka surišti beržinę šluotą, įstatyti jai kotą – 4 eurai. Kotai šakėms ir kastuvams –4,kirviams –3, grėbliams –2 eurai. Dailios pintinės – 8–9 eurai.

Pavasarį medžio meistras Alvydas Černiauskas sulaukia daug pirkėjų.

Pavasario staigmenų pateikė veislinių triušių augintojas Šarūnas Janavičius, tel. 8 686 96527. Kaimo vaikams net akys žiba, kaip jie nori užsiauginti tokių ilgaausių. 

 

Kaniūkų turguje Šarūno Janavičiaus veisliniai triušiai.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai