Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 19 416

Jurgio turgeliai. Pirmieji maišai žieminių miežių – iš Buckūnų

Jurgis Kochanskas  •    •  9:02, 2019-07-14
Į Kaniūkų turgų pirmasis naujo derliaus žieminių miežių atvežė Buckūnų kaimo ūkininkas Mindaugas Almanaitis, miežiai įtiko varėniškei pirkėjai Onutei iš Gudžių kaimo.
Jurgio Kochansko nuotr.

Ūžia Kaniūkų turgus, raitodamas vasaros kainas. Didžiausia naujiena: javapjūtės prijuostėje jau ropoja kombainai, nusidriekė miežienų ežiukas, kerpami rapsų laukai. Tad šviežio miežių derliaus pasirodė ir Kaniūkuose. Jų pirmasis į turgų atvežė Buckūnų kaimo ūkininkas Mindaugas Almanaitis.

 

„Perka, tik padulkėjo maišai miežių (50 kg) po 10 eurų! Pardaviau dalį derliaus ir supirkėjams, už toną miežių moka 130 eurų“, – pasakojo Mindaugas, pridurdamas, kad jo žieminiai miežiai tinka ir sėklai, tel. 864597729.

 

Vos spėjau užfiksuoti, kai iš ūkininko šviežius miežius pirko varėniškė Onutė iš Gudžių kaimo, juos mals, sumaišys su kitais pašarais ir lesins paukščius.

 

Ūkininko Mindaugo Matulionio rapsų laukuose jau javapjūtės sujudimas.

 

„Jokio miežių kvapo, malk ir šerk “, – dar neištuštinęs iš aruodų pernykščio derliaus sakė Raitininkų seniūnijos Lydekininkų kaimo ūkininkas Vidas Grigas, miežius seikėjęs po 10 eurų, ūkininko tel. 865770586.

 

Buvo ir brangesnių kviečių bei miežių – po 11–12 eurų.

 

Laukia javai dalgio Grabaukos kaime.

 

Ūdrijos kaimo ūkininkai Robertas Pangonis ir Karolis Skikas baigė parduoti kviečius, maišas (50 kg) jų – 10 eurų. Jų ūkiai prilipę prie tėvo ir senelio Algimanto Pangonio ekologinio ūkio. Liaudies išmintis byloja, kad prie kelmo gerai ir atžaloms želti – auksiniai žodžiai!

 

Į Kaniūkus atvažiavo pirkti miežių ir mano giminaičiai Gintas ir Darius iš Lazdijų rajono Seirijočių kaimo.

 

„Po savaitės ir aš pjausiu miežius, nes negalima jau kentėti: iš javų išlenda lapė ir vištas neša!“, – pasakojo ūkininkaitis Gintas, praradęs ne tik keletą vištų, bet ir dvimetį gaidį.

 

Kaniūkuose su kviečiais Ūdrijos kaimo ūkininkai: kairėje Robertas Pangonis  ir Karolis Skinkas.

 

Kaniūkuose vištų pakaks ir lapėms. Nemunaičio paukštininkai gaudė pirkėjams šešių mėnesių dedeklių vištaites po 6,5 ir 7 eurus, turėjo viščiukų ir dviejų savaičių mėsinių ančiukų. Pastarieji – po 2 eurus.

 

Kaniūkuose buvo veislinių vištų viščiukų, paaugintų ir didelių triušių, karvelių, sodinukų, ūkinių prekių, medžio meistro, kalvio dirbinių ir gelžgalių bei senienų, kurių kaimo žmonėms vis dar prisireikia.

 

Nemunaičio vištaičių pakaks ir lapėms.

 

Varėniškės ūkininkės kepti sūriai – skanumėlis!

 

Verda kainos Alytaus Jazminų ir Jotvingių turgeliuose. Kumpiai ir dešros, kepti sūriai, braškės, mėlynės, serbentai, voveraitės, šviežios bulvės, kopūstai, burokėliai ir morkos...  

 

Palyginti su prekybos centrais, mėsa turguje vėl pigiau, pieno produktai – palankesnėmis kainomis.

 

Alytaus turgaus Jazminų gatvėje kiemo paviljono žemutiniame aukšte Varėnos krašto ūkininkė Audronė Naruševičė ir pardavėja Ineta bei paklausūs kepti varškės sūriai.

 

Per Velykas didieji prekybos centrai ypač žaidė nuolaidomis, tie jų rezervai, matyt, išseko, tad vasaros viduryje ir krautuvės plonina pirkėjų pinigines nesidairydamos. Tad, palyginti su prekybos centrais, mėsa turguje vėl pigiau.

 

Šįkart atidžiau pasižiūrėjau pieno produktų kainų. Alytaus turguje Jazminų gatvėje stabtelėjau prie Butrimonių krašto ūkininkės Vandos Petraškienės pagamintos produkcijos. Sviestas – atpigęs, kilogramas jo – 6,7 euro, lydyto sviesto – 11 eurų. Kilogramas varškės sūrio – 4,1, saldaus – 4,9 euro. Ypač perkama brinza – 4,8 euro. Rauginto pieno varškė (9 proc.) – 2,3 euro.

 

Varėnos krašto ūkininkės Audronės Naruševičės pieno produktų asortimentas Jazminų turgavietėje itin gausus. Populiarūs jos kepti sūriai, kilogramas jų – 6,5 euro. Suranda pirkėją sūriai su spanguolėmis, žėlės gabaliukais, aguonomis, razinomis, su kakava.

 

Gausus varėniškės pagamintų pieno produktų asortimentas.

 

Kilogramas rauginto pieno varškės – 3,5, saldaus pieno varškės – 4,5 euro. Pirkėjai žvilgteli ir į varškės riebumą, jis atitinkamai 22 ir 13 proc.

 

Naujovė – pieno produktų desertai. Vienas jų – „Panakota“, 250 ml jo – 2 eurai. Pirkėjai stebisi: ir kas Audronei į ausį pakuždėjo tokių naujoviškų pieno produktų pagaminti!

 

Atpigo šviežios bulvės, o „grybų bus, cik reiks dar lukterc“

 

Lietus atgaivino daržus ir uogynus. Jotvingių turguje populiarios Miroslavo seniūnijos ūkininko Eimanto Bakšio daržovės ir uogos.

 

„Kitais metais turėsiu dar įvairesnių uogų, jau pasodinau valgomųjų sausmedžių, o rudenį sodinsiu mėlynuogių“, – pasakojo Eimantas.

 

Jotvingių turguje Miroslavo seniūnijos ūkininkas Eimantas Bakšys alytiškius lepina ir uogomis, ir daržovėmis. Pirkėja  Vaidutė Stangvilienė panoro saldžių braškių.

 

Eimantas už litrą juodųjų ir raudonųjų serbentų prašė 2, kilogramą  braškių – 4–5 eurų.

 

Jazminuose kilogramas braškių – 3–3,5 euro. Jų turėjo ir braškių augintoja iš Seirijų, kuriai parduoti šias uogas padėjo sūnus Mangirdas Matulaitis.

 

Jazminuose desertines braškes, kurios užauginto Seirijuose, parduoda braškių augintojos sūnus Mangirdas Matulaitis.

 

Šviežios bulvės nuo savo karūnos dar numetė 20 centų ir dabar turguje kilogramas gražiausiųjų – 1 euras.

 

Gražių bulvių priaugino Jiezno gyventojai Milda ir Pranas, dažnai prekiaujantys Jotvingių turguje.

 

„Pradėjome kasti bulves birželio 13-ąją, per Antanines, jau mėnuo kaip turguje, sakyčiau, alytiškiai geri pirkėjai ir mums sekasi“, – kalbėjo Milda, primindama, kad jai „13“  laimingas skaičius, nes ir Mildos deivės vardo diena 13-ąją gegužės.

 

Jiezno darbštuoliai Milda ir Pranas šviežias bulves kasa nuo Antaninių ir parduoda jas Jotvingių turguje.

 

Pabersiu dar kai kurių daržovių kainas. Kilogramas svogūnų – 1,3, svogūnų su laiškais – 2,5 euro. Kilogramas šiltnaminių agurkų – 1,4 euro.

 

Jotvingių turguje lauko agurkų turėjo Irena ir Stasys Maldoniai iš Krokialaukio seniūnijos Sapatiškių kaimo. Seneliams talkino anūkas Pijus.

 

Krokialaukio seniūnijos Sapatiškių kaimo gyventojai Irena ir Stasys Maldoniai ir jų anūkas Pijus Jotvingių turguje parduoda lauko agurkus.

 

Verebiejų kaimo gyventojas Remigijus Slenzokas užaugino 12 arų žieminių česnakų ir jau nuima jų derlių.

 

„Laiku pasodinau, gražūs užaugo, kas supranta, česnakus labai vertina – sugrąžina jaunystę ir apsaugo nuo ligų“, – sakė Remigijus. Kilogramas jo česnakų – 5 eurai.

 

Remigijus Slenzokas iš Verebiejų Jazminuose pasirodė su žieminiais česnakais, kurių buvo pasodinęs 12 arų.

 

Alytaus turgeliuose vis daugiau atsiranda mėlynių, kurių litras siūbuoja nuo 4 iki 6 eurų.

 

Panašiai prašo ir už indelį voveraičių. Grybų karalius iš Varėnos krašto Albinas Mielkus, šeštadienį Jotvingių turguje į klausimą, ar bus šįmet grybų, atsakė: „Grybų bus, reiks dar lukterc“.

 

Sužavėjo gėlių kompozicijos

 

Alytaus turgavietėse žydi gėlės ir žydės, kol atšals, iki vėlaus rudenio.

 

Gėlininkė Ilona Zenkevičienė iš Panemuninkėlių kaimo, sakė, kad jai gėlės jau kvepia atostogomis. „Pasodinau chrizantemų daigų giliam rudeniui, turguje parduosiu vasarinių gėlių likučius ir būsiu laisva. Po vieną gėlytę parduoti sunkiau, todėl kuriu jų kompozicijas“, – pasakojo Ilona.

 

Jazminų turgaus lankytojai pastebėjo Ilonos pastangas: kiek paruošia gėlių kompozicijų, tiek nuperka. Vazonas margaspalvių – 20, kuklesnis – 10 eurų.

 

Vaikštinėdamas po turgų įsitikinau, kad už gėles gražesnės tik... gėlininkės.

 

Alytaus turguje Jazminų gatvėje Panemuninkėlių kaimo gėlininkė Ilona Zenkevičienė pamalonino pirkėjus gėlių kompozicijomis.

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai