Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai. Pasirodė pirmosios dzūkiškos braškės – oi, kaip kvepia!

Jurgis Kochanskas  •    •  11:56, 2023-05-21
Jazminų turguje pirmosios braškės iš Augusto Jastremsko ūkio. Jas parduoda Augustas su savo pagalbininke močiute Lyda. Kai braškės taip kvepia, o jų augintojai šypsosi – tikra šventė!
Jurgio Kochansko nuotr.

Alytaus turguje Jazminų gatvėje jau pasirodė pirmosios dzūkiškos braškės. Rumbos veislės raudonų it rubinai gražuolių atvežė Alytaus rajono ūkininkas Augustas Jastremskas. Kilogramas pirmųjų braškių – 9 eurai. Uogos gardžiai kvepia, kai pirmą kartą įkvėpiau gaivaus skonio, net plaukai pasišiaušė!

 

„Ketvirti metai auginu braškes, turėdavau uogų iki vėlaus rudenio. Galiausiai turguje likdavau vienas su braškėmis, bet paskaičiavau, kad toks ilgas sezonas neapsimoka. – pasakojo Augustas. – Su braškėmis daug reikalų, lepios uogos. Auginu jas šiltnamiuose, turiu pusę hektaro uogynų. Ir kiti braškynai po priedanga“.

 

Jaunasis ūkininkas sudaręs braškėms idealias sąlygas, vabalai dar miega –  nepuola, sako, kad derlius bus geras.

 

Pakalbinau ir kitą braškių augintoją – turgaus bičiulį Valdą Simanavičių iš Vankiškių.

 

„Nedengiau nei bulvių, nei braškių, auga natūraliai. Pirmuosius braškių žiedus nudegino šalnos. Anksti uogų nebus, tikiuosi lauko braškes skinti po Antaninių, arba sulauksiu net Joninių!“

 

Per žingsnį lysvelę braškių ir aš  puoselėju savo sode. Nakčiai dengiu plėvele, kad žiedai nenušaltų. Dieną atidengiu, kad bitės apdulkintų. Kai pamatau žemėje turklio skylę, pilu vandenio su aliejumi, vilioju šiuos gyvius pagardintais trintais kiaušinių lukštais. Kaimynas patarė: į braškynėlį prismeigiau alksnio šakučių, jis taip pomidorus nuo kurklių saugo.

 

Beje, sode jau pasipešu savo rūgštynių, salotų, svogūnų laiškų. Turguje karaliauja kopūstų ir jų giminaičių, pomidorų, agurkų daigai, gėlės. Salotų, svogūnų laiškų, krapų, burokėlių su lapais šaltibarščiams  jau turi priauginę ir mūsiškiai daržininkai. Savo kainą turi raudoni, avietiniai ir geltoni atvežtiniai pomidorai. Turgaus prekiautojai sako, kad ir ten ne pigesni.