Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai. Pasičiupęs maišą bulvių pasijunta lyg armonika grotų!

Jurgis Kochanskas  •    •  8:38, 2019-09-29
Miroslavo seniūnijos jaunasis ūkininkas Eimantas Bakšys alytiškiams bulves į namus pristato.
Jurgio Kochansko nuotr.

Miroslavo seniūnijos Zizėnų kaimo jaunasis ūkininkas Eimantas Bakšys pasičiumpa maišą bulvių – lyg armonika grotų! Mat alytiškiai pradėjo rudeninį pageidavimų „koncertą“ – „atvežk man bulvių, atvežk man bulvių į namus.“ Jaunasis ūkininkas paklusnus, neša, tempia!

 

„Pradžioje pagriebdavau centnerį (šnekamojoje kalboje centneris 50 kg), bobutė eina priekyje, aš iš paskos, reikia apeiti namą iš kitos pusės, dar laiptais nusileisti į rūsį, žiūriu, kad jau man stuburą pjauna! Dabar pasidariau gudresnis: supilstau bulves į maišus po 30 kilogramų, nešu kaip pūką, tik kelią rodyk ir sveikatai nekenkia“, – pasakojo Eimantas, prekiaujantis Jotvingių turguje.

 

Alytiškiai pageidauja į namus ne tik bulvių, jų maišas (30 kg) – 9 eurai, bet ir kopūstų, burokėlių, morkų. Jaunasis ūkininkas priauginęs populiariausių daržovių. Kilogramas svogūnų, morkų – 80, kopūstų, burokėlių – 50 centų. Česnakų kaina pagal dydį – už kilogramą jų – 3–4 eurai.

 

Naktinį Kaniūkų turgų apšvietė elektra

 

Pigiausios bulvės – šeštadienio naktiniame Kaniūkų turguje. Šeštą valandą Balninkų kaimo gyventoja Onutė Mikalauskienė jau atrišo maišus ir rodė pirkėjams, kokios gražios ir sveikos jos bulvės.

 

„Pasodinom 20 arų, o prikasėm 100 maišų gražu buvo pažiūrėti į maišais nusėtą lauką!“– džiaugėsi bulvių derliumi Onutė. Jos bulves, maišas (50 kg), po 10 eurų kaip mat išnešiojo.

 

 

Onutė Mikalauskienė iš Balninkų kaimo į Kaniūkus atvežė gražių bulvių.

 

Ne brangininkas ir Edmundas Čekanauskas, užauginęs gražių bulvių Meškučių kaimo žemėse. Maišas (40 kg) bulvių – 8 eurai.

 

Edmundo bulves iškart pasidalijo alytiškiai Algimantas Tarasevičius ir Juozas Skestenis.– be kalbų lukštenę savo pinigines (gal pigesnių bulvių ir nebūna!).

 

Edmundo Čekanausko (viduryje) bulves, užaugintas Meškučiuose, nupirko alytiškiai Algimantas Tarasevičius (pirmas kairėje) ir Juozas Skestenis – pigiai, net nesiderėjo.

 

Ilgai neužsibuvo Kaniūkuose ir tie, kurie bulves (1 kg) pardavė brangiau, po 25 centus. Vėliau atvažiavę pirkėjai dūlino namo nieko nepešę.

 

Brangiausios bulvės Alytaus turguje Jazminų gatvėje, kilogramais – po 50 centų, maišais – po 40 centų už kilogramą jų.

 

Dzūkijos medžiotojų klubuose ir būreliuose ir lapės turi „stogą“

 

Į Kaniūkus vėl suplaukė javų karavanai – kviečių, miežių, kvietrugių ir net rugių buvo privežta sočiai.

 

Grūdininkas iš Šeštokų Tautvydas Paskevičius turėjo dvi orų programėles ir, laukdamas pirkėjų, „kankino“ savo telefoną. Pagal vieną turėjo lyti pusė šešių, pagal kitą – apie devintą. Pradėjo lašnoti per viduriuką ir tai nelabai patiko grūdų pardavėjams. Juo labiau, pirkėjai, pamatę tokią gausą grūdų, ėjo ratais, šniukštinėjo ir kainą mušė. Kai grūdai aruoduose, ūkininkų nepagąsdinsi – iki pavasario po grūdą išnešios.

 

Dar nesibaigė sėja, gražūs valyti grūdai (50 kg) – 8–9 eurai, iki 10 eurų. Perka grūdus ir pašarams, lesalui, žmonės savo kombinuotuosius pašarus gaminasi, sako, kad patikimiau ir pigiau.

 

Vištų „ekonomiką“ kaitina lapės, kurios Dzūkijos medžiotojų klubuose ir būreliuose turi „stogą“ ir nesidairydamos pjauna gyventojų vištas. Tad Nemunaičio paukštininkų vištaitės „ėjo“ lyg medum pateptos – kaimo žmogus be savo vištos, be kiaušinio negali gyventi. Nemunaitškių gražuolės raudonom skiauterėm, jau dedančios kiaušinius, po 6,5 euro.

 

„Nusipirkom vištaičių ir gaidelį“, – patenkinti turgumi Dalia ir Kazimieras Sventickai, kurie suspėjo pasigėrėti ir medžio meistro Alvydo Černiausko pintinėmis.

 

Dalia ir Kazimieras Sventickai susidomėjo medžio meistro Alvydo Černiausko pintinėmis.

 

Beje, Kazimieras yra ekonomikos daktaras, aktyvus visuomenininkas, kurio pečius nuolat užgriūva opiausios šalies problemos. Šiuo metu jis išgyvena dėl Punios šilo sengirės, ar ji bus išsaugota ateities kartoms.

 

Tad mokslininkui išvyka į ūkinį turgų ir dar su žmona  – lyg gaivaus oro gurkšnis!

 

Dzūkijoje taip išdžiūvo balos, kad naktį nėra kur mėnuliui pasinerti, į save pažiūrėti. Kęstutis Graževičius iš Nemunaičio nustebino, į Kaniūkus atvežęs karpiukų.

 

 

Kęstutis Graževičius iš Nemunaičio į Kaniūkus atvežė gražių karpiukų.​

 

„Negyvena be vandens, kiekvienas dzūkas turi savo balą“, – tikino Kęstutis, rodydamas 60 –70 g karpiukus, kurie gražūs, lengvai peržiemos. Kilogramas karpiukų – 6 eurai.

 

Nemunaitiškis priauginęs ir kitų tvenkinių žuvyčių – eršketų, upėtakių, europinių šamų, sterlių, koi karpių, tik jas parduoda namuose.

 

Liežuvis –  dėl geležies, slyvos – dėl širdies

 

Parlėkęs iš Kaniūkų, Alytaus turgaus Jazminų gatvėje mėsos paviljone buvau vienas pirmųjų pirkėjų: už 10 eurų 80 centų nugriebiau du nedidelius jautukų liežuvius – geležies reikia.

 

Pasidairęs tarp lauko prekybininkų, uošvei, kuriai lapkrityje sukaks 102-eji, nupirkau atvežtinių vengrinių slyvaičių širdžiai stiprinti. Kilogramas jų – 1,3–1,5 euro.

 

Dar turėjau užsakymą nupirkti kadagio šaknų naminukės mirkalui, sako gyslas išvalo, bet pradėjo smarkiai barbenti lietus – kitąkart pasidairysiu.

 

Jau skuodžiau namo, kai prie Jazminų turgaus vartų pamačiau įsitaisiusią Danutę Juškauskienę iš Simno – siūlė 8 veislių vynuogių sodinukų. Simniškė buvo įsinėrusi į lietpaltį su gobtuvu, neskubėjo, neišgyveno dėl lietaus, šypsojosi turgaus lankytojams, o korespondentui sakė, kad pinigai nešlampa.

 

Jazminų turguje simniškė Danutė Juškauskienė siūlė pirkėjams vynuogių sodinukų.

Komentarų nėra