Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai. Karantinas ar ne, žąsiukus vis tiek perinsime!

Jurgis Kochanskas  •    •  9:09, 2020-03-22
Alytaus turgaus Jazminų gatvės mėsos paviljone darbuojasi pardavėja Virginija.
Alytusplius.lt nuotr.

Išsiilgau turgaus: praėjusį šeštadienį, kovo 21-ąją, nosį pakišęs po storiausiu šaliku, užsukau į Jazminus pasidairyti. Koronavirusas ir karantinas praretino pirkėjus. Per karantino savaitę pasikeitė alytiškiai: sveikinasi iš tolo, nemačiau bimbinėjančių, nusiperka, ko reikia, ir niogia namo.

 

Gėrybėmis nukrauti prekystaliai.

 

Jazminų gyvastį palaiko maisto produktai, o lauko prekyvietes, kur anksčiau buvo drabužių, batų ir kitų prekių, laižo skersvėjai – tuščia. Pramoninių prekių paviljonai – aklini.

 

Kilogramas plonų lašinukų – 2,5, sprandinės – 6 eurai

 

Pasak turgaus vadovų, duonos ir lašinių visada užteks. Užsukau į mėsos paviljoną – pirkėjų kur-ne-kur. Mėsos pardavėja Virginija, dirbdama karantino sąlygomis, dėvi kaukę ir pratina prie tvarkos visus.

 

Panardinau žvilgsnį į kiaulienos kainas: kilogramas plonų gražių lašinukų – 2,5 euro.

 

Apėjau mėsininkų prekystalius ratu: kilogramas kiaulienos sprandinės – 6, nugarinės – 5–5,8 euro... Tokia turgaus politika: tvartuose garsiau kriuksi kiaulės – brangesnė mėsa.

 

Atraižų, taukų, kauliukų gali prisigraibyti ir pigiau. Laukia pirkėjų rūkyti, sūdyti, vytinti mėsos gaminiai, kurie kažin, ar pasieks per šias Velykas svetur pasilikusius alytiškių vaikus ir anūkus.

 

Paviljone įsitaisiusi ir Butrimonių kaimo ūkininkė Vanda Petraškienė, kurios pagaminti pieno produktai – sviestas, sūriai, grietinė ir varškė jau daugiau kaip metus nekeitė kainų.

 

„Žmonės skambina, prašo, atvežk sūrių, sviesto ir palik prie durų, sumokėsim – neturiu tokių galimybių, prekiauju tik turguje“, – pasakojo Vanda apie kaimo gyventojus, kurie gyvena atokiau krautuvių ir nelaiko savo gyvulių.

 

Žalumynai – atvežtiniai, prisiauginta savų tik svogūnų laiškų

 

Ūkininkai dar  kutena pernykščių daržovių likučius – bulves, morkas, burokėlius, kopūstų galvas. Kilogramas bulvių 40–50 centų.

 

Aplenkia lietuviškus, itin paklausūs lenkiški agurkai.

 

Obuoliai, kiti vaisiai – atvežtiniai, žalumynai – taipogi. Savų užauginta tik svogūnų laiškų, 100 g jų – 70 centų.

Jazminų turguje prie braškių, atvežtinių vaisių – vienas kitas pirkėjas.

 

Ant prekystalių puikuojasi lenkiški agurkai. Kilogramas jų – 2,7 ir 3,9 euro.

 

It mūras stovi kepinių, saldumynų rietuvės. Nėra balių, mažiau perka tortų, šakočių. Alytiškiai tikisi sustiprinti sveikatą medumi. Kilogramas jo – 4–5 eurai.

 

Jazminų turguje pakalbinau alytiškį bitininką Juozą Pilecką, kuris laiko bites jau 42-ejus metus. Juozo bitynai – Lazdijų krašte, turi per 80 šeimų. Pasakojo, kai tik šilčiau, žiūrėk, bitės jau ridena į avilius tumulus žiedadulkių!

Alytiškis bitininkas Juozas Pileckas darbuojasi Jazminų turguje, o jo bitynas jau dūzgia Lazdijų krašte – per 80 šeimų.

 

Kaniūkų turgaus prasti popieriai

 

Kol neprasidėjo daržovių pasodas, gėlės, nėra pirkėjų „atlaidų“ ir Jotvingių turguje. Ir be karantino žmonių čia buvo reta. Pastebėjau, kad šio turgaus prekeiviai vis mandagesni: „Ačiū, kad pirkote!“ Beje, Jotvingių turguje mačiau žąsinių kiaušinių, vienas – 1,5 euro. Karantinas ar ne, žąsiukus reikės perinti!

 

Gyvenimas privertė: nuotoliniu būdu aplankiau ir Kaniūkus. Prasti šio turgaus popieriai: jei kas ir atvažiuoja ankstų šeštadienio rytą, spiečiasi patvoryje, prie vartų. Ne turgus, o prisiminimų apie geresnius laikus ir pasimatymų vieta. Beje, kaip prancūzai sako, kalbėtis ūkininkams „tête-à-tête” jau nesaugu.

Komentarų nėra