Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai. Dzūkijoj mero postą lems ir geriausia bandukė!

Jurgis Kochanskas  •    •  9:28, 2022-09-18
Jotvingių turguje karaliauja Miroslavo seniūnijos ūkininkas Eimantas Bakšys su darbštuole Gabija, atvežę ypač gražių bulvių – tik kepk bandukes ant kopūsto lapų!
Jurgio Kochansko nuotr.

Dzūkai kasa bulves. Miroslavo seniūnijos ūkininkas Eimantas Bakšys  su darbštuole Gabija, dar saulei tekant, atsivežė į Alytaus Jotvingių turgų gražiausių bulvių ir kitų rudens gėrybių. „Jau seniai valgom šiemečių bulvių bandas su dažyciniu – gardumėlis!“, – sakė ūkininkas.

 

Ar nebus šį skanų valgį nusižiūrėję ir Dzūkijos politikai. Regis, savivaldybių rinkimuose mero postą lems ir geriausia bandukė!

 

Kiek daug ir kokių kandidatų savivaldybėse – ne zuikio baikos

 

Gudrūs prekybininkai, žino, kas skanu: lyg paukščiams lesyklėlėje paberia truputį pigesnių bulvių ir taip vilioja pirkėjus. Dar neatidarius parduotuvės, spiečiasi akcijų medžiotojai. Keletas bobučių vos pakvaksi eilėje ir bulvių nėra!

 

Krautuvės bulvių neprivalgysi, gerai, kad jų, geri ar prasti metai, visada rasi Alytaus turgeliuose. Užpuola sausmetis ar pasėlius merkia lietus, dzūkai bulvių dar užsiaugina.

 

„Šiemet nebus pigių bulvių“, – sakė ūkininkas Eimantas Bakšys.

 

Miroslavo seniūnijos žemėse kilogramas užaugintų gražuolių 90,  maišais – 70 centų. Alytaus turguje Jazminų gatvėje bulvės po 80 centų.

 

Žinovai sako, kad ilgai taip nebus, bulvių paklausa didžiulė. Ir rinkimai savivaldybėse ne už kalnų, o konkurencija didelė. Tik pagalvokit, kiek ir kokių kandidatų mero posto siekia Alytaus ir Alytaus rajono savivaldybėse – ne zuikio baikos! Ką bekalbėtume, vakarėliuose, arbatėlėse, partinėse sueigose dzūkiškos bandukės su daryciniu ar dažyciniu iki šiol buvo pigiausias valgis. Kol politikai aiškinsis, kieno geriausia banda, bulvių kainos strimagalviais lėks į aukštumas!

 

Kur laikyti česnakus, kaip prisidžiovinti svogūnų?

 

Karvelninkų kaimo sodininkai Onutė ir Jonas Arbačiauskai Alytaus turguje Jazminų gatvėje prekiavo obuoliais, kriaušėmis, svarainiais ir avietėmis.

 

„Auksis“ dviem savaitėmis vėlavo, kitų veislių obuoliai taip pat prinoks vėliau. Šįmet obuoliai mažesni, krenta ir pūva“, – pasakojo sodininkas.

 

Jono ir Onutės užaugintų kilogramas obuolių  – 1, kriaušių – 1,5, svarainių – 2, aviečių – 5 eurai.

 

Karvelninkų kaimo sodininkai Onutė ir Jonas Arbačiauskai sako, kad prastesni metai, obuoliai krenta, pūva, vėliau sunoks, bet jų dar bus.

 

Likiškėlių kaimo agurkų augintoja Gražina pirkėjų dėmesiu nesiskundžia.

 

Alytaus turgeliuose dar yra agurkų, kilogramas – 2,5 euro. Raudonuoja braškių. Jų šiltnamiuose užaugino Alytaus rajono ūkininkas Augustas Jastremskas. Vaikinui braškes parduoti padeda jo močiutė Lyda.

 

Kilogramas raudonųjų – 6 eurai.

 

Alytiškius dar vis džiugina Augusto Jastremsko ūkio braškės. Jazminų turguje Augustas uogas parduoda su močiute Lyda.

 

Kilogramas lazdynų riešutų – 5 eurai, negliaudyti – euru pigesni. Kilogramas medaus – 6-7 eurai.

 

Kur augo, kur ne, kaip išsaugoti česnakus žiemai, Alytaus turguje aiškino Vankiškių kaimo ūkininkas Valdas Simanavičius: „Rūsyje česnakų neišlaikysi, geriau – balkone ir dar pietų pusėje. Per šalčius jiems geriausia bus kamarėlėje“.

 

Svogūnų augintojai pastebėjo: kiek peržiūri, tiek randi supuvusių svogūnų. Kol nedygsta grybai ir tuščios džiovyklos, svogūnus geriausia supjaustyti graižinėliais ir sudžiovinti. Poniškas šeimininkės darbas: verdi sriubą, įmeti saują džiovintų svogūnų ir viralas paruoštas.

 

Turguje kilogramas žieminių česnakų – 6 eurai, svogūnų – 80 centų, 1 ir net 1,2 euro. Kilogramas salotinių svogūnų  – 2,5 euro.

 

Kilogramas morkų, burokėlių – 80 centų, kopūsto gūžių – apie 1 eurą.

 

Alytiškiai pasiilgę rūgštelės – Jazminų turguje pasirodė raugintų kopūstų ir agurkų – akimirksniu išpirko.

 

Nesnaudžia vaismedžių augintojai, gėlininkai. Gražių chrizantemų ir viržių į Jazminų atkeliavo iš Raižių, Edvardo ir Dovilės gėlių ūkio. Edvardas parodė puodą gražiausių trijų spalvų chrizantemų, už kurias prašė 8 eurų.

 

Edvardas Mekionis iš Raižių atvežė į Jazminų turgų gražuolių chrizantemų, gražiausiųjų vazonas – 8 eurai.

 

Gėlės pusantro mėnesio lauks didžiojo pirkimo – Vėlinių. Jau dabar turgavietes nusėdę kupstai gražiausių chrizantemų, viržių – 2–5 eurai, suranda savo pirkėjus.

 

Jazminų turguje jau šviečia kupstai chrizantemų, įvairiaspalvių viržių, tai – ženklas, kad atėjo ruduo.

 

Kaniūkuose – grūdai, vištos ir gaidžiai    

 

Kaniūkų turguje šį šeštadienį trūko kviečių. Apie 7 valandą dar užtikau rugių, kvietrugių ir avižų miežių mišinio. Javų kaina kaip sukirpta: 50 kg – 15 eurų.

 

Turgaus prekeiviai pasakojo, kad prieš savaitę grūdų pardavėjo eilė buvo nuvingiavusi per visą turgų, net užsirietusi, šįkart grūdininkai, matyt, kasa bulves.

 

Rugių, kvietrugių ir avižų miežių mišinio atvežė Mieliūnų kaimo gyventojas Jonas Gavelis, beje, jis kaimo bendruomenės muzikantas, groja akordeonu.

 

„Judėti reikia, jau pasėjau žiemkenčių – kvietrugių, kviečių“ , – nepraranda ūpo darbuotis Jonas, turintis laiko ir turgui.

 

Į Kaniūkų turgų rugių, kvietrugių ir avižų miežių mišinio atvežė Mieliūnų kaimo gyventojas Jonas Gavelis.

 

Kaniūkų turgus turėjo dedeklių vištaičių – 8, mačiau keletą naminių gaidelių – 6 eurai. Triušis buvo tik vienas kitas.

 

Populiarios dedeklių vištaitės, viena – 8 eurai.

 

Kaimiškų gaidelių atvežė Kęstas, vienas – 6 eurai.

 

Daug gėrybių į turgų atvežė Gintas Sabonis: pintinė – 8, sviestamušė – 45, 15 litrų ukrainietiški ir lenkiški kibirai – 5 ir 6 eurai.

 

„Lenkiško kibiro skarda storesnė“, – paaiškino prekiautojas.

 

Skarda skardom, o piniginę, važiuojant į turgų, reikia pasiimti storesnę.

 

Kaniūkų turguje ypač visiems reikalingas prekiautojas Gintas Sabonis.

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai