Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jurgio turgeliai. Dubenėlis žemuogių – mylimai uošvei

Jurgis Kochanskas  •    •  16:05, 2023-06-11
Žurnalistas Jurgis Kochanskas su savo mylima uošve.
Jurgio Kochansko nuotr.

Ganau Alytaus turgelius, kad nepražiopsočiau pirmųjų žemuogių. Netverdamas kailyje, prie „Dzūkijos“ sodininkų bendrijos aplėkiau kalnelius, kur kasmet rasdavau saujas raudonskruosčių. Teko nusivilti, atsidusau kap cikras dzūkas: vuogutės kap vuodo galvos, sudziūvį, beri in viedrukų – barška!


Kitą dieną nuvažiavau į pamėgtus panemunės miškus Miroslavo seniūnijoje, kur kiekvienas uogynėlis žinomas: tuščia, išdegusi žemė. Ir čia nieko nepešiau.


Krikštonių parapijos žmonės, mano mylimi kraštiečiai, įspėjo, kad per sausmetį nėra ko po mišką landžioti, taip viskas išdžiūvę, kad užmynus ant samanos, koja kiaurai smenga!


Sekmadienį Alytaus turguje Jazminų gatvėje bičiuliai pranešė, kad yra viena uogautoja su miško žemuogėmis. Susiradau, iškart pastebėjau ant prekystalio išrikiuotus stiklainiukus ir stiklinaites uogų. Tikros lauko žemuogės,

smulkesnės, nei sodo ir labai gardžiai kvepia.


„Ne pirmą kartą su žemuogėmis: buvau trečiadienį ir penktadienį atnešus, šiandien trečias kartas,– pasakojo uogautoja Daiva. – trečiadienį už stiklinaitę žemuogių prašiau 4,5 euro, penktadienį ir šiandien stiklinė uogų – 5 eurai.

Puslitris žemuogių – 10, litras – 20 eurų. Girdėjau, kad Vilniaus turguje už stiklinę žemuogių moka 6 eurus“.


Daiva neslėpė, kad uogas rinko kirtimuose. Gaila, kad uogautoja nepanoro fotografuotis su pirmosiomis žemuogėmis – neprikalbinau. Tad, nusipirkęs žemuogių, paruošiau šventinį stalą savo mylimai uošvei Uršulei Veteikienei. Akla močiutė, jau perkopusi 105 metus su puse, lapkritį švęs 106-erius, nepamiršo žemuogių kvapo ir jų skonio su medumi.


Beje, šviežio medaus Uršulei, labai mėgsta medų, kabina šaukštais, padovanojo bičiulis Aloyzas Jaciunskas.
 
Pirmosios žemuogės ir šviežias medus – ant Uršulės stalo.

 

Alytaus turguje žemuogių stiklinaitė – 5 eurai, litras šių uogų – 20 eurų. 

 

Miroslavo seniūnijos panemunės miškuose, net ir kirtimuose, saulės išdeginta žemė, tuščia norisi verkti.


Vaikystėje, kai prasidėdavo šienapjūtė, jau verdavau ant smilgos pirmąsias žemuoges ir nešdavau mamai. Pirmųjų žemuogių nepamiršau