Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Judesio galia kūnui ir sielai: pas alytiškę skuba ne tik skausmų kamuojami žmonės

Raimonda Bernatavičienė  •    •  9:11, 2021-10-10
G. Vencevičiūtė Danilevičienė.
Asmeninio albumo nuotr.

„Žmones gydysiu judesiu“, - tokį pažadą sau dar paauglystėje davė alytiškė Gerda Vencevičiūtė Danilevičienė. Žinomo dziudo trenerio ir medikės šeimoje užaugusi moteris padarė viską, kad tai nebūtų vien tušti žodžiai – šiandien ji puikiai žino, kokią galią žmogaus kūnui, jo gerai dvasinei savijautai turi masažai, meditacija, mankštos, kiek daug kiekvienam mūsų reiškia gebėjimas gyventi su judesiu. Viso to naudą puikiai pajaučia ir pas Gerdą besilankantys žmonės, kurie kreipiasi pagalbos kamuojami skausmų, praradę energiją ar norintys atsigauti po traumų.

 

Aktyvus gyvenimo būdas perduodamas iš kartos į kartą

 

„Esminė žinutė, kurią skleidžiu žmonėms, yra ta, jog jų kūnai sutverti judėjimui. Per judesį mes išliejame tai, kas mus kamuoja, neramina, gauname pozityvias emocijas, kuriame pridėtinę naudą ne tik savo fizinei, bet ir dvasinei savijautai“, - įsitikinusi gydomojo judesio, masažo specialistė G. Vencevičiūtė Danilevičienė.

 

Moteris juokavo, kad judėjimas yra tarsi „užrprogramuotas“ jos genuose. Gerda jau nuo mažens negalėdavo nustygti vienoje vietoje, buvo aktyvus vaikas, kuris noriai žaisdavo kieme, kartu su tėvu dalyvaudavo varžybose, sportinėse stovyklose.

 

„Mūsų šeimoje, giminėje – visi daug judantys, aktyvūs, nesėdintys vietoje. Mano senelis buvo atlikęs 145 šuolius parašiutu ir tais laikais kariuomenėje buvo savotiškas sporto meistras – žaidė tinklinį, šoko.  Nežinia, genai tai ar pašaukimas, tačiau, baigusi mokyklą, gerai žinojau, kokiu keliu noriu sukti, ir įrašiau tik du variantus: kineziterapiją ir potrauminę kineziterapiją. Įstojau į pastarąją“, - pasakojo alytiškė.

 

 

Per trumpą laiką – maksimalus rezultatas

 

Moters teigimu, formuojantis jai kaip asmenybei, didelę reikšmę turėjo darbas su po avarijų, sunkių traumų besireabilituojančiais žmonėmis. Tuomet alytiškė suvokė, ką geba žmogus, jo kūnas, kada nenuilstant dedamos pastangos tikslui pasiekti. Nesvarbu, kad po mažą žingsnelį, svarbiausia – kad su dideliu noru, užsidegimu, tikėjimu.

 

„Pamačiau, kiek daug gali pasiekti negalią turintys žmonės. Deja, kartais mes, būdami sveiki, dejuojame ir tampame savo kūno, minčių, išankstinių nusistatymų įkaitais. To neturėtų būti“,- teigė  gydomojo judesio specialistė.

 

Per trylika darbo metų Gerdai teko pasisemti įvairių patirčių. Moteris dirbo su traumas patyrusiais žmonėmis, senjorais, sportininkais, vaikais. Šiuo metu orientuojasi į moteris, kūdikius, vaikus. Atlieka masažus, veda potraumines mankštas, Nirvana Fitness treniruotes, rengia sveikatingumo stovyklas „Sveikas stuburas“.

 

 

Pasak G. Vencevičiūtės Danilevičienės,  į ją dažniausiai pagalbos kreipiasi skausmų kamuojami žmonės – ypač turintys stuburo problemų,  kai kurie skundžiasi energijos stoka, bloga nuotaika.

 

„Po procedūros iškart galima pajusti pokytį, išsiskiria laimės hormonai, keičiasi būsena, kūnas tarsi palengvėja. Dažnai žmonės nori greito rezultato, tad mano darbo principas – per trumpą laiką pasiekti maksimalų rezultatą. Yra problema ir jos sprendimos būdas. Tų būdų – daug. Per darbo metus surinkau visą informaciją, kas veikia kūną, kokią įtaką daro kvapas, fizinis prisilietimas prie tam tikrų taškų“, - pasakojo alytiškė.

 

Padėti, bet nepakenkti gali ne visi

 

Tačiau, pasak jos, pirmas dalykas atėjus naujam klientui, tai – savotiškas jo testavimas, problemos nustatymas. O tam reikia anatomonių žinių, išmanymo, kompetencijos. Kitu atveju, žmogui gali labiau pakenkti nei padėti. Gerdos teigimu, kartais tenka „taisyti“ ir kitų specialistų padarytas klaidas.

 

„Tu prisiimi atsakomybę už žmogų, jo sveikatą. Baigę mokslus, mes netgi davėme priesaiką, kad gerinsime žmonių būklę ir jokiu būdu nepridarysime žalos. Mokslas, žinios – tam tikras pagrindas turi būti. Negali tiesiog eksperimentuoti“, - kalbėjo moteris.

 

 

Būtent žinios, profesionalumas lėmė ir tai, kad šiuo metu Gerda veda masažo disciplinos paskaitas Alytaus kolegijoje, masažo subtilybių moko ir privačiai. Taip pat yra sulaukusi kvietimo dirbti Alytaus profesinio rengimo centre.

 

Paklausus, ar nebijo užsiauginti sau konkurentų, alytiškė teigė, kad nors teoriškai konkurencija tarsi ir egzistuoja, bet praktiškai jos srities specialistai vienas kitam – ne konkurentai: visi yra asmenybės, kiekvienas turintis tai, ko galbūt neturi kitas. Ir klientas pats apsisprendžia, koks specialistas jam tinka, yra priimtinas, kiekvienas renkasi pagal save.

 

 

Geriausias įvertinimas  – ne piniginis

 

„Smagu dalintis savo žiniomis su jaunąja karta, kurią turime užsiauginti. Neretai, norint tapti savo srities profesionalu, reikia daug ką pirkti patiems, važiuoti į mokymus, kursus. Tad galėdama savo žinias perteikti jaunajai kartai, jaučiuosi gerai. Tai – mano savotiška investicija į jaunimo ateitį“, – sakė Gerda.

 

O dar smagiau, kai tai, kas tau patinka, gali daryti gimtajame mieste. Nors alytiškei teko pagyventi skirtinguose Lietuvos miestuose, kurį laiką masažo meno netgi mokytis Vietname, širdis vis vien liko ištikima Alytui.  Moteris sakė esanti savo miesto patriotė, šias vertybes įdiegė tėvai. Smagu gyventi komfortiškai mieste, apsuptame žalumos, kur viskas, rodos, ranka pasiekiama.

 

 

Į Dzūkijos sostinę iš Kauno persikraustė ir Gerdos vyras, su kuriuo ji neseniai sumainė aukso žiedus. Ilgai galvoti, ar pasilikti Kaune ar persikelti į šeimų miestu neretai įvardinamą Alytų – nereikėjo.

 

„O ir žmonės vieni kitus Alytuje gerai pažįsta, pasilabina.  Kiekvieną dieną čia semiuosi pačių geriausių emocijų, kurias man taip pat dalina ir pas mane ateinantys žmonės. Nors manęs liaupsinti tikrai nereikia, bet jų pasakymai, žinutės, jog padėjau, kad jau nebetirspta ranka ar kad pagaliau galėjo užmigti ir ramiai išsimiegoti – man yra pats didžiausias įvertinimas ir įkvėpimas“, - teigė G. Vencevičiūtė Danilevičienė.

 

Gerda Vencevičiūtė Danilevičienė: Tel.: +370 695 64591

 

El.p.: gvenceviciute@yahoo.co.uk

 

FB: https://www.facebook.com/gydomasisjudesys/

 

VIDEO: https://youtu.be/aHB850EtVVA

 

Užs. Nr. 062

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai