Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

A. Jučas siūlo naujagimiams skiriamą dovaną papildyti naujove

Raimonda Bernatavičienė  •    •  12:29, 2023-10-10
A. Jučas naujagimiams skiriamą dovaną siūlo papildyti daugkartinėmis sauskelnėmis.

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Andrius Jučas pasiūlė naujovę – naujagimiams savivaldybės skiriamą dovanų krepšelį papildyti dviem komplektais daugkartinių sauskelnių. Jos būtų skiriamos kartu su miesto simboliais paženklintu kūdikio vokeliu-anklode ir albumu, kurie šiuo metu yra įteikiami susilaukus vaikelio. Nors A. Jučas teigia, kad  pasiūlymo tikslas yra skatinti ekologinę ir aplinkosauginę atsakomybę, tačiau pristatant idėją tarybos nariams – kilo ir nemažai abejonių.

 

„Domėjausi šiuo dalyku ir neveltui jį pabanžiau pasiūlyti miesto tarybai. Tai iš esmės yra aplinkosauginis, ekologinis projektas. Vaikams, kurių priežiūrai tėvai naudoja daugkartines sauskelnes, kur kas rečiau pasireiškia alergijos, kadangi tokių sauskelnių medžiaga yra pagaminta iš natūralaus pluošto. Daugkartinių sauskelnių naudojimas mažina ir atliekų išmetimą. Kaip žinia, vienas vaikas, iki kol baigia dėvėti vienkartines sauskelnes, sugeneruoja iki vienos tonos atliekų. O prie viso to, žinoma, dar prisideda ir jų tvarkymo kaštai, tarša“, - pasakojo A. Jučas.

 

Pasak jo, daugkartinės sauskelnės Lietuvoje naudojamos jau kone 10 metų, tačiau jas renkasi ne visi tėvai. Kai kas tiesiog bijo pamėginti dėl nežinojimo. Pernai Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras inicijavo eksperimentą ir kvietė šeimas išbandyti daugkartines sauskelnes. Atsiliepimai, anot A. Jučo, buvo išties geri.

 

„Jeigu daugkartinių sauskelnių komplektai būtų pridedami prie naujagimiams skiriamos savivaldybės dovanos, tėvai jas galėtų pabandyti, susipažinti, ir galbūt tai paskatintų juos rinktis ekologiškesnes priemones.

 

Vienas daugkartinių sauskelnių komplektas kainuoja nuo 10 iki 12 eurų, miesto biudžetui tai atsieitų apie 6-7 tūkst. eurų per metus. Bet jeigu bent 10 procentų tėvų nuspręstų pilnai pereiti prie daugkartinių sauskelnių – miestui iš esmės tai nieko nekainuotų, nes būtų taupomi atliekų tvarkymo kaštai“, - kalbėjo A. Jučas.

 

Jo parengtas sprendimo projektas pirmadienį buvo svarstomas Aplinkos ir plėtros bei Investicijų, ekonomikos ir biužeto komitetų posėdžiuose. Tiesa, A. Jučo pasiūlymas čia palaikymo nesulaukė.

 

Kilo dvejonių, ar tokiu būdu nesugrįžtama į praėjusius laikus, ar visgi tėvai iš tiesų norėtų gauti tokią dovaną, ar ji jiems reikalinga. Taip pat pasigirdo replikų, kad tokio pobūdžio iniciatyvas tarp savivaldybių turėtų plėtoti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras.

 

Tiesa,  didžioji dalis Investicijų, ekonomikos ir biužeto komiteto narių nuo balsavimo susilaikė ir tvirtino, kad reikėtų pasiūlymą išdiskutuoti detaliau, teigė, kad šiuo klausimu būtų įdomu išgirsti ir medikų nuomonę.

 

A. Jučo pateiktas pasiūlymas antradienį taipogi bus svarstomas Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų bei Švietimo, kultūros ir sporto komitetuose.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai