Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

A. Jučas: „Ar Alytaus ligoninės gydytojus motyvuoja atlyginimas?“

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys A. Jučas  •    •  19:11, 2022-10-07
Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys A. Jučas.

Noriu suprasti priežastis, kodėl Alytaus gyventojai esant sveikatos problemoms nesirenka Alytaus ligoninės. Pridedu keletą man įdomių skaičių apie gydymo paslaugas, kurias mūsų miestiečiai renkasi ne Alytuje, pvz.:

 

 Ambulatorinės chirurgijos paslaugos – tik ~40% renkasi Alytaus ligoninę, o 60% vyksta į kitus miestus.

 

 Panaši situacija ir su dienos stacionaro paslaugomis – 55% miestiečių vyksta ne į Alytaus ligoninę.

 

 Nors miesto savivaldybė prisidėjo tiek prie kompiuterinio tomografo, tiek prie magnetinio rezonanso pirkimo, kurių tyrimai laikomi brangiais, tačiau vis tiek virš 30% miestiečių yra priversti vykti į kitas savivaldybes.

 

Kitas įdomus dalykas yra atlyginimų vidurkiai mūsų ir kitų miestų ligoninėse, kurie yra mokami gydytojui ir slaugos darbuotojui (2022m duomenys):

 

 

Alytaus ligoninė (Gydytojas – 2528 Eur, Slaugytojas – 1645 Eur),  Marijampolės ligoninė (Gydytojas – 3154 Eur, Slaugytojas – 1740 Eur), Panevėžio ligoninė (Gydytojas – 3220 Eur, Slaugytojas – 1656 Eur) Šiaulių ligoninė (Gydytojas – 4201 Eur, Slaugytojas – 1848 Eur)

 

 Deja, bet Alytaus ligoninėje dirbantis gydytojas lyginant su panašių miestų ligoninėmis uždirba nuo 20% iki 40% mažiau. Slaugytojų atlyginimas yra panašus, nors vėl gi, kad ir nežymiai, bet mažiausias Alytuje lyginant su kitais panašiais miestais.

 

 Ar nemotyvuoti gydytojai gali suteikti geras paslaugas? Gal ir gali, tik ar ilgai? Tikrai žinau, kad ne vienas Alytaus ligoninės gydytojas yra priverstas ieškotis papildomo darbo kitose savivaldybėse, kad galėtų dirbti ir užsidirbti. Gal čia ir yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl gyventojai renkasi pakankamai ženklią dalį paslaugų ne mūsų savivaldybėje? Aš nežinau, bet kaip klasikai sako „minčių kyla įvairių“. Geri gydytojai ar rezidentai ieškodami darbo vietos ir žiūrėdami į atlyginimus matyt aplenkia mūsų ligoninę, o esamo personalo amžius kiekvienais metais tik didėja, darbo krūvis ne mažėja. Bet jeigu gali kitos savivaldybės, tai gal galime ir mes? 

 

 Vakar pas mus Alytuje viešėjo sveikatos ministerijos viceministrė, ligonių kasų vadovas, seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininkas. Analizavome šiuos skaičius, kalbėjome apie sveikatos reformą, kuri palies ir mūsų ligoninę. Šį mėnesį miesto taryboje tvirtinsime Alytaus ligoninės direktoriaus konkurso nuostatus, bei dar šiemet viliuosi turėsime naują vadovą, ir su juo kartu peržiūrėsime ligoninės darbuotojų pareigybes, pinigų srautus, paslaugų prieinamumą, motyvavimo sistemą, gydytojų pritraukimo papildomas galimybes, eilių mažinimo strategiją ir t.t. Kadangi šioje sistemoje kiekvienas anksčiau ar vėliau būsime klientai, todėl labai svarbu išlaikyti ir stiprinti Alytaus ligoninėje teikiamų paslaugų prieinamumą ir kokybę.

 

 

 

Užs. Nr.  06/10/22