Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

A. Jučas apie ketinimus didinti mokesčius mokinių ir darželinukų tėvams: „Nepalaikysime šio sprendimo“

Andrius Jučas, Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys  •    •  12:26, 2023-05-16
A. Jučas.
Asmeninio albumo nuotr.

Lauke orai atšilo, saulės daugiau, apie politiką visai nesinori kalbėti...Tačiau kitą savaitę taryboje bus svarstomi keli svarbūs klausimai, kurie palies kiekvieną Alytaus šeimą, leidžiančia vaikus į mokyklas ar darželius. Ruošiamasi didinti mokesčius už maitinimą, taip pat fiksuotą mokestį už tai, kad vaikai lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigas ir prailgintos dienos grupes.

 

Pakeitimai, susiję su darželiais:

 

Mėnesio fiksuotas mokestis didėja nuo 15 iki 25 Eur.

 

- Matinimo kaina auga apie 30%

 

Jeigu leidote vaiką į darželį visą mėnesį, tai mokėdavote apie 85 Eur. Jei bus priimtas sprendimas, mokėsite 122 Eur. O jeigu turite du vaikus…

 

Mokyklas lankančių tėvų dėmesiui: prailgintos dienos grupių lankymas taip pat brangs nuo 15 iki 25 Eur/mėn.

 

Mūsų Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai nepalaikysime šio sprendimo ir pabandysiu išdėstyti motyvus kodėl:

 

Jeigu dėl maisto kainų kėlimo dar galima rasti argumentų (infliacija, darbo užmokesčio didėjimas, kuro kainos ir tt.), kas daro įtaką galutinei produktų kainai, tai fiksuoto mokesčio didinimas akivaizdžiai yra perteklinis. Argumentas, kad taip bus atsijojami tie, kurie prisirašo ir neveda vaikų – nėra tinkamas, nes iš esmės didesniu mokesčiu yra baudžiami tie, kurie pasirinko vaikus vesti į prailgintą grupę ar ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Taip pat minėtu sprendimu įstaigose bus paliekama tik po vieną prailgintą dienos grupę, kas reiškia, jog bus taupomi etatai nuo prieš tai buvusių (ne pilnai užpildomų grupių).

 

Dar daugiau, Alytaus darželius yra pasirinkę ir lanko apie trečdalis ne mieste registruotų tėvų vaikų, kas reiškia, jog jų sumokami mokesčiai atitenka kitai savivaldybei, o išlaidas apmoka mūsų miestas. Manau, kad nėra išnaudotos visos derybinės pozicijos tarp dviejų gretimų savivaldybių vadovų, todėl fiksuoto mokesčio didinimas turėtų būti stabdomas ir peržiūrimas tik po šių derybų.

 

Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Andrius Jučas

 

 

Užs. Nr. 16/05/23