Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 25 872

Jotvingių gimnazijos direktoriaus konkursą laimėjo vienintelis jo dalyvis

alytusplius.lt inf.  •    •  14:20, 2019-10-03
D, Vasiliauskas.
Alytaus miesto sav. Komunikacijos skyriaus nuotr.

Norinčių tapti ugdymo įstaigų vadovais ilgos eilės nesirikiuoja. Ketvirtadienį įvykusį konkursą Jotvingių gimnazijos direktoriaus pareigoms užimti laimėjo vienintelis jo dalyvis 31 metų Donatas Vasiliauskas, dabartinis Likiškėlių progimnazijos direktorius.

 

Konkurso komisijos pirmininko,  Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno teigimu, D. Vasiliauskas surinko 4,5 balo iš 5 galimų.

 

Konkurso laimėtojas Jotvingių gimnazijos direktoriumi galės būti paskirtas tik gavus Specialiųjų tyrimų tarnybos pažymą. Pasak V. Valūno, šios pažymos gali tekti laukti apie porą savaičių.

 

Gavus STT išvadas konkurso laimėtoją gimnazijos direktoriumi dar turės patvirtinti miesto savivaldybės taryba.

 

Jotvingių gimnazija be vadovo buvo likusi nuo šių mokslo metų pradžios į užtarnautą poilsį išėjus ilgamečiam direktoriui Kęstučiui Miliauskui.

 

Suradus naują direktorių Jotvingių gimnazijai, vadovų neturinčių ugdymo įstaigų, kurių Alytuje yra 34, skaičius nesumažės – jų sąrašą papildys be direktoriaus liksianti Likiškėlių progimnazija.

 

O šis sąrašas pastaruoju metu pakankamai ilgas. Šiuo metu vadovų ieškoma 9 miesto ugdymo įstaigoms.  

 

Direktorių neturi ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Pasaka“, „Drevinukas“, „Boružėlė“, Senamiesčio pradinė mokykla, Vidzgirio progimnazija, Alytaus miesto pedagoginė psichologinė tarnyba. „Jotvingių“ gimnazija – kol kas irgi dar be paskirto vadovo.

 

Konkursai yra paskelbti ir į Suaugusiųjų ir jaunimo bei Dailės mokyklų direktorių pareigas, nes baigiasi dabartinių vadovų kadencijos. Abiejų šių mokyklų dabartiniai direktoriai kol kas dirba ir savo pareigas eis, kol bus paskirti nauji vadovai. Konkursas Suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos direktoriaus pareigoms užimti vyks lapkričio 4, Dailės mokyklos – gruodžio 5 dieną.

 

Bene ilgiausia nepavyksta rasti vadovo mokyklai darželiui „Drevinukas“ – neįvyko jau šeštas konkursas, nes neatsirado nė vieno norinčio jame dalyvauti.

 

Keturis kartus konkursas jau skelbtas ir bandant surasti direktorių  Alytaus miesto pedagoginei psichologinei tarnybai.

 

Pasak V. Valūno, viena priežasčių, kodėl nepavyksta rasti vadovų ugdymo įstaigoms yra ta, kad visiems pretendentams reikia pasitikrinti kompetencijas Nacionalinėje švietimo agentūroje ir apie 50 procentų dalyvių nepavyksta praeiti testo. „Žmonės nenori patirti psichologinės traumos ir nedalyvauja konkursuose“, - sakė V. Valūnas, pastebėdamas, kad su vadovų paieškos problemomis susiduria visos šalies savivaldybės.  

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.
Komentarų nėra