Pranešk naujieną!
Tel. 8 670 94 094. El. paštas info@alytusplius.lt


Vakar mus skaitė 23 465

Jogos virusą į Alytų atnešęs karininkas siūlo sveikatos ir žvalumo receptą

Albertas Dusevičius  •    •  17:54, 2019-11-08
Karininkas A. Dusevičius jogos virusu "užkrėtė" ne vieną alytiškį.
Asmeninio albumo nuotr.

„Nori būti sveikas ir žvalus? Būk jogas!“, – nusijuokdamas pataria Albertas Dusevičius. Šis 54 metų profesinės karo tarnybos karininkas, kilme alytiškis, mynęs ir tuometės pirmos, ir septintos vidurinės slenksčius, jogos „virusą“ į Alytų užnešė prieš pora metų.

 

„Pradžia buvo tikrai įdomi”, - vis tebešypsodamas prisimena jis ir pasakoja smagią savo „sugrįžimo" į Alytų istoriją.  

 

„Pats susižavėjau joga prieš šešerius metus, o prieš pora metų gimė mintis ir pradėti vesti užsiėmimus. Tuo pačiu metu dar lankiau ir tradicinės kinų medicinos užsiėmimus pas išties puikią mokytoją p. Liudmilą Vingilienę, todėl galų gale kilo mintis šias dvi disciplinas, jogą bei tradicinę kinų mediciną, kažkaip apjungti.

 

Kai gamta lepina geru oru, užsiėmimai vyksta ir lauke. 

 

Taip ir gimė idėja apie Rami jogą, unikalią sveikatinimo discipliną, kurioje klasikinė hatha joga yra praturtinta kinų medicinos žiniomis, ir kurios pagrindinis tikslas yra kurti ramybę žmogaus viduje, sveikatinti jo kūną ir padėti pasiekti harmoniją bei balansą savo gyvenime.

 

Idėja, žinoma, yra idėja. Kiekvienas jų turime nuo paprastų iki visiškai beprotiškų, bet jų realizavimas dažnokai stringa. Ir čia buvo dar įdomiau - kažkaip net abejonių nekilo jog šį savo projektą norėčiau (ir turėčiau) skirti ne kam kitam, o būtent gimtajam Alytui.

 

Tikrai myliu šį miestą ir savo geraširdžius žemiečius. „Pasiguglinau”, pasižymėjau bloknote kelis sporto klubus ir nusprendžiau juos aplankyti su savo pasiūlymu.

„ŠaulėGYM“ buvo tame sąraše, bet tikrai ne pirmoji. Tik kažkaip taip keistai gavosi, kad vis dėlto užsukau ten pirmiausia, o pabendravę su klubo prezidente Gitana Vitkauskiene akimirksniu radome bendrą kalbą. Iškart gimė ir pirmasis projektas „Kalėdinė joga alytiškiams”.

 

Nemokamai pravedžiau savo pirmuosius užsiėmimus visiems norintiems, o Gitana leido tam pasinaudoti savo puikiai ir stilingai įrengto klubo patalpomis. Irgi už ačiū. Tai buvo kaip ir mudviejų abiejų dovana gimtajam miestui. Na, o paskui abipusiai noriai pratęsėme savo bendradarbiavimą. Žodžiu, jeigu ten viršuje yra kažkas, kas atsakingas už jogos reikalus žemėje, tai jis tikrai žino, ką daro.

 

Na, o kaip reikalai klostosi dabar? Nuostabiai! Jau per pirmąjį užsiėmimų pusmetį susiformavo vis auganti jogos entuziastų grupė - toks tiesiog savotiškas klubas klube.

Joga - senjorams!

 

Netgi kai man reikėjo išvykti pusmečiui tarnybos reikalais, tai grįžus užteko tik paskelbti, kad Rami jogos užsiėmimai vėl atnaujinami sekmadieniais ŠaulėGYM-e, ir iškart atgužėjo jau pažįstami veidai. Pasiilgom, visi jie sakė. Aišku, Rami jogos, ne trenerio!

 

Kuo gi Rami joga taip traukia ja užsiiminėjančius? Visų pirma, tai - sveikatinimo užsiėmimai, vedami klasikinės hatha jogos metodais (asanos, kvėpavimo pratimai), pritaikant ir tradicinės kinų medicinos elementus (biologiškai aktyvių taškų akupresūra užsiėmimo eigoje).

 

Užsiėmimai yra grupiniai savo forma, tačiau individualizuoti savo turiniu. Kiekvienas, atėjęs į Rami joga užsėmimą, pasiima iš jo tiek, kiek tuo metu jam reikia, kiek leidžia jo fizinė forma ir pamažu, pamažu, savo tempu… jaunėja bei gražėja.

 

 

Taip, taip, net ir vieno užsiėmimo per savaitę pakanka, kad žmogus jau po kelių mėnesių pajustų pagerėjusią laikyseną, didesnį sąnarių lankstumą, gilesnį ir sveikesnį miegą naktį, žvalumą, sumažėjusias kraujo spaudimo problemas ir dar daug kitų Rami jogos teikiamų naudų sveikatai.

 

Bet… jogos mokyklų, jogos grupių net ir Alytuje yra ir daugiau. Kodėl vis tik Rami joga?

 

Nežinau, kodėl taip nutiko,  gal galim vėl besti pirštu į dangiškąją buhalteriją, tačiau Rami jogos „sėkla” sudygo tikrai nuostabioje dirvoje – ŠaulėGYM-e. Visi atėję į šį klubą pasijunta kaip namie. Čia nėra vietos smulkmenoms, viskas reikšminga ir ypač pozityvu – nuo interjero estetikos iki trenerių komandos profesionalumo, o visa tai sukuria išties išskirtinę ir psichoemociškai komfortabilią aplinką, kurioje nėra vietos blogai nuotaikai.

 

Tai kas gi tie trys viename Rami jogos užsiėmime? Tai hatha joga, tradicinė kinų medicina ir šaunių bendraminčių būrys, kuriame kiekvienam žmogui pasirūpinti savo sveikata tampa ne prievole, o maloniu ir laukiamu kiekvieno sekmadienio ritualu.

 

Griežtai draudžiama alytusplius.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti alytusplius.lt kaip šaltinį.