Pranešk naujieną!
Tel. 8 616 51 718. El. paštas info@alytusplius.lt

Jaunos šeimos svajonė dužo: vienintelius namus pasiglemžė ugnis

Daina Baranauskaitė  •    •  19:13, 2023-08-26
Vaizdai iš įvykio vietos.

„Tai buvo mūsų pirmieji bendri namai, į juos įdėta daug meilės ir kantrybės, daug pinigų. Be jokių paskolų, be pagalbos įsigijome šį namą, tikėjimo ir užsispyrimo dėka pavertėme jaukiu šeimos lizdeliu. Ir nebeliko to, kas buvo...sudegė…“, - sako alytiškė Elizabeta Dusevičienė, faktą, jog liko be namų, sužinojusi penktadienį apie 21.30 val.

Alytiškiai Simas ir Elizabeta Dusevičiai nedidelį namelį Butrimonių miestelyje, visai netoliese legendinio, turistų taip lankomo fontano, įsigijo prieš ketverius metus. „Jį nusipirkome išperkamąja nuoma. Ten nebuvo nei vandentiekio, darėme remontą. Ką tik uždirbdavome - viskas į namą. Jeigu atvirai - galvojome ir ką valgyti ir apsirengti perkame, protingai, nešvaistydami. Greitai išsimokėjome, viską suremontavome. Nors ir nedidelis - 50  kvadratinių metrų dydžio, tačiau mūsų šeimos“, - pasakojo Elizabeta.

Moteris teigė, jog norėdami viską susitvarkyti greičiau - pradėjo dirbti Kaune bei Vilniuje. 28-erių vyras - automobilių mechanikas, 26 Elizabeta - vadybininkė. Vaikams - aštuoni ir penkeri metai. „Kadangi daug dirbome, teko samdyti ir auklę, tačiau vyresnis berniukas jau antrokas, pagalvojome, kad nuomosimės Kaune, lai vaikas ten mokosi, o namą Butrimonyse išnuomosim“, - kalbėjo moteris.

Akimirka prieš keletą metų namo remonto metu.

 

Kaip suplanavo - taip ir padarė. Gegužės mėnesio antroje pusėje jie oficialiai, su sutartimi, namą išnuomavo vienišai moteriai su vaikeliu. 

 

„Namą palikome suremontuotą, pataisėme ir kritinės būklės stogą, teko ir leidimus išsiimti. Tačiau moteriai pagyvenus vos kelis mėnesius pastebėjome, jog vyrauja netvarka…Pasitarėme su vyru ir nusprendėme, kad namą Butrimonyse reikia parduoti ir tai bus pradinis įnašas nekilnojamam turtui Kaune. Jau ir skelbimą davėme, pirkėjai susidomėjo, tačiau sandoris nespėjo įvykti“, - graudinosi pasakodama moteris.

 

Ji atskirai papasakojo epizidą apie nuomininkės išsikraustymą. Esą visa tai vyko ne visai sklandžiai. „Praėjusį penktadienį nuomininkė turėjo atvežti raktus, tačiau atvykusi pareiškė, kad netikėtai juos lyg pamentė. Tuomet pareikalavo, jog jai atiduočiau nuomos užstatą. Tačiau atsakiau, jog ji padariusi žalos ir tikrai neatiduosiu. Išsikviečiau policijos pareigūnus, jie fiksavo, jog mes išjungėme name elektros energiją, užrakinome namus. Tokia lyg nuojauta buvo. Sutarėme, kad nuomininkė savo raktus įmes į pašto dežutę“, - pasakojo moteris.

 

Jiedu su vyru ramiai laukė, kol klientai atvyks apžiūrėti namo Butrimonyse, svajojo apie kitus namus Kaune, kad galės keltis iš nuomojamo būsto su savo atžalomis.

 

Tačiau it perkūnas iš giedro dangaus buvo pamatytas vaizdas šio penktadienio vakarą. „Buvome pas uošvius, vyras užsuko ir į namus Butrimonyse pasiimti padangų. Aš su vaikais likau mašinoje. Jis sako - ateiki. Atrakinam duris - viskas išdegę. Iš išorės namas kaip buvęs, o viduje - juoda, kvapas baisus. Išsikvietėme policiją, ugniagesius. Lyg randa gaisro židinį - greta sofos…Ugniagesiai mums sakė, kad gali būti, jog galimas spadegimas vyko kokį antradienį, trečiadienį dieną. Naktį žmonės miestelyje būtų pastebėję, o dabar niekas nematė“, - pasakojo Elizabeta.

 

Namas medinis, viduje buvo susukta gipso plokštė. „Negaliu daug kalbėti, nes policijoje vyksta ikiteisminis tyrimas. Tačiau esame sulaukę grasinimų ne tik iš buvusios nuomininkės aplinkos, bet ir iš kitų asmenų. Tai susiję su buvusiais vyro santykiais…Turime žinutes, dabar jau pareigūnų darbas. Tačiau mes su vaikais likome be namo, kurį pardavus - būtume turėję pagrindą kitiems namams. Į remontą buvome įdėję daugiau nei  40 tūkstančių. O dabar…“, - graudinosi moteris.

 

Moteris neslepia, jog be vaistų negalinti, nes psichologinė būsena bloga. „Namas miestelyje, reikia kažkaip tvarkyti, kvapas baisus. Esu dėkinga už palaikymo žinutes. Net nežinau, ko griebtis“, - kalbėjo ji.

 

Anot Elizabetos, namas buvo draustas, tačiau šįryt sužinojo, jog tyčinio padegimo atveju, bendrovė nieko neišmokės. 

 

Paklausus, kokios pagalbos reikia, moteris išliko kukli. „Žinot, su tomis pagalbomis, paskui komentaruose visokių nuomonių būna…Bet žinoma, reiks kažkaip tą namą sutvarkyti. Neįsivaizduoju…Kol kas sunku patikėti, kad tai ne sapnas, o realybė“, - sakė E. Dusevičienė.

 

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Web puslapių adresai ir el. pašto adresai automatiškai tampa nuorodomis.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai